סגן ד"ר ויסאם מולא הרופא הגדודי הצנחן מירכא

ויסאם מולא רק בן 31 וכבר הצליח לכבוש הרבה פסגות, הוא הרופא הגדודי בגדוד 890 של הצנחנים, זוכה פרס החוקר הצעיר ע"ש פרופ' י.י. קלרמן ולא מזמן נבחר להיות ברשימת 30 הישראלים המשפיעים ביותר עד גיל 30, סיים דוקטורט בתחום מחלות הלב וחלומו להמשיך את המחקר בתחום.

14.09.2020 מאת: אמילי חלבי
סגן ד"ר ויסאם מולא הרופא הגדודי הצנחן מירכא

 

ויסאם גדל והתחנך בירכא להורים שמקדשים חינוך והשכלה, שובץ כרופא גדודי שאחראי על מאות חיילים בגדוד 890 של הצנחנים, שבו הוא משרת כיום בשירות הסדיר.

ויסאם מגיע ממשפחה ערכית ומעודדת, אביו גמלאי צה"ל ואימו יועצת חינוכית בחטיבת ביניים בירכא, הוא הילד הבכור בבית, יש לו עוד אח מהנדס חשמל שלומד פסיכולוגיה ואומנות באונ' חיפה, עוד אחות מהנדסת חשמל שעושה תואר שני בטכניון והאחות הקטנה בת 20 שרוצה ללמוד רפואה.

בראיון לפורטל הכרמל והצפון ויסאם חושף בפנינו את סיפורו האישי והדרך שהוא עשה עד לתפקיד.

ויסאם: " אני לוחם שמשרת מזה שנה בגדוד 890 של הצנחנים, לפני הגיוס לא ידעתי מה אני רוצה ומצד שני לא רציתי להיות חייל פשוט, רציתי משהו מעניין ומאתגר, אז עלה הרעיון של ההתנדבות בחו"ל, אז נסעתי להתנדב בכפר נידח ברומניה, במסגרת ארגון european volunteer service , עבדתי שמה עם נוער בסיכון, במרכז נוער, לימדתי אנגלית, הגעתי עם עוד 5 חברים מאירופה, ומארה"ב. זו הייתה תקופה מאוד משמעותית בחיי, שבמהלכה התגבשה אצלי ההחלטה ללמוד רפואה, חזרתי לארץ והתקבלתי ללימודי רפואה במסגרת עתודה בבאר שבע, אחרי שנה רביעית רציתי ללמוד עוד משהו בנוסף לרפואה, התחלתי לימודי דוקטורט בתחום הפיזיולוגיה,  לקחתי הפסקה של שנתיים מלימודי רפואה ועסקתי במחקר, בתחום חקר הלב, אחרי זה חזרתי ללימודי רפואה במקביל ללימודי הדוקטורט, סיימתי את לימודי ב 2017".

 

 

איך אתה מסביר שהיום ישנם יותר צעירים דרוזים בצבא במסלול רפואה?

ויסאם: "להתקבל ללימודי רפואה היה מאוד קשה אז בזמן שהתקבלתי לרפואה לא היה מסלול צמרת והיה קשה להתקבל בגיל צעיר, כי הגבילו את המספר של הצעירים שמתקבלים לעתודה, היינו צריכים להתקבל באוניברסיטאות, מסלול צמרת היום כן היקל על צעירים דרוזים להתקבל לרפואה".

"אני מעריך את הקרפ"ר ד"ר טריף בדר כאדם וכמפקד. הוא מאוד תמך בי ודחף אותי קדימה, הוא היה אז סגן קרפ"ר ותמך בי לצאת לשנת מחקר".

איך זה בגדוד להתנהל בצל הקורונה?

ויסאם: "כשאתה נמצא בגדוד לוחם אז אתה הרבה זמן לא בבית, התפקיד שלי בגדוד מאוד מאתגר, מפקד על חיילים וקצין מטה שזה הרבה עבודה עם המגד והקצינים בגדוד ובנוסף אני רופא הגדוד, שמטפל בחיילי הגדוד.

תקופת הקורונה תקופה מאוד מאתגרת ומעניינת, זה הכפיל את העבודה, הרבה אתגרים והרבה התעסקות בנושא, אנחנו מתמודדים במצב ממש טוב, אין שום קורונה בגדוד, ההתנהלות היעילה הטיבה איתנו, מי שהיה צריך בדיקות זה נעשה במהירות ומי שהיה צריך בידוד נכנס מיד לבידוד, אנחנו ממשיכים קדימה בשיא המרץ".

מה המטרות לעתיד?

ויסאם: "תמיד יש מטרות ושואפים קדימה, אני רוצה להתפתח ולהגשים את עצמי כרופא וכחוקר, עכשיו בתפקידי הגדודי שהוא מאוד טוטאלי לא יוצא לי להתעסק במחקר, זה משהו שיש לי תשוקה אליו ומאוד אוהב אותו".

ויסאם: "לתקופת החגים אני רוצה לאחל לכולם חגים שמחים ושישמרו על הכללים והנחיות משרד הבריאות, ולשמור על עצמם ועל האנשים שאוהבים והקרובים שלהם".

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. אמל לפני 11 ימים
גאווה
2. צעירה דרוזית לפני 12 ימים
חבל שבנות לא מתגייסות
1. דרוזים ישראלים לפני 12 ימים
כבוד והערכה גדולה...

מומלצים