סגן משנה ג לוחם ומדריך

סג"ם ג' נוצרי לבנוני במקור שהגיע לישראל בגיל 3, היום ג' בן 21 מתגורר בנהריה, מפקד מחלקה בקורס מ"כים במגל, מכשיר מפקדים שבעתיד ילכו לפקד על טירונות כלל צה"לית, וקיבל אות מצטיין נשיא המדינה 2018

04.05.2018 מאת: אמילי חלבי
סגן משנה ג לוחם ומדריך

השיחה עם סג"מ ג' לפורטל הכרמל התקימה בעקבות קבלת אות מצטיין נשיא המדינה ראובן ריבלין ביום העצמאות 70 למדינת ישראל, סג"מ ג' רצה להישאר בעילום שם כדי לא לחשוף ולסכן קרובי משפחתו בארצות אויב.

סג"מ ג' עלה בשנת 2000 מלבנון עם משפחתו כשהיה רק בן 3. ג' התגייס לקורס מ"כים של מג"ל, היה מ"כ מצטיין בבט"ר ניצנים ואז יצא לקצונה, ג' חזר לתפקיד מפקד מחלקה בפלוגה מגדרית במחנה 80.

סג"מ ג' אומר:"הדרך הנכונה להצליח ולהתקדם בצבא היא לעבוד קשה, כל חייל יכול, לא משנה מה התפקיד שהוא עושה, לעשות את הטוב ביותר ומעבר, תמיד צריך לחשוב ולעשות איפה שאפשר לעזור ולייעל, תמיד אפשר לעשות עוד".

ג' למד בבית ספר לגליל המערבי בנהריה, יחד עם זאת מדבר ערבית לבנונית, רהוטה, את לימודין התיכוניים סיים בהצלחה רבה, מתגורר עם שני ההורים אח בן 11 ואחות בת 18, אביו איש צד"ל לשעבר עובד כנגר ואמו מורה בבית ספר בנהריה.

ג' :"לא היה לי קושי בארץ בהתחלה לא הרגשתי שאני שונה לא בבית ספר ולא בצבא, השתלבתי מהר מאוד בחברה הישראלית בנוסף בשירות הצבאי".

אם שואלים את ג' איך מעביר את הזמן ? ג' אומר: "אין לי הרבה זמן פנוי אבל מנצל כל רגע פנוי לצאת עם החברים לטייל בטבע, ולפעמים במשחקי כדורגל".

ג' : "אני התגייסתי ב 2015 זו הייתה בחירה שלי, אמא בהתחלה התנגדה לזה אבל אחר כך השלימה עם המצב היום היא מאוד גאה בי ובהחלטה שלי להתגייס".

ג':"נבחרתי למצטיין נשיא המדינה, זו גאווה בשבילי, אני מבין את המעמד, זה הישג להגיע להיות מצטיין נשיא, נורא שמח וגאה בזה, להיות אחד מתוך 120 חיילים מצטיינים של צה"ל, במשפחה מאוד שמחים וגאים בי".

"שיתפתי את החברים שמאוד התלהבו ושמחו בשבילי, אני אמשיך בקריירה הצבאית שלי, בהמשך אני חושב ללכת ללימודי הנדסה".

חשוב לציין כי מה שעושה ג' היום בתפקדו הצבאי להדריך לוחמים ומפקדים להיות מוכנים לשעת האפס שלא נצטרך, ג' אדם מאוד צנוע ולא מדבר הרבה על עצמו בעיקר שומר לא לבלוט.

 

תגובות

מומלצים