סגן עדי חמדאן מצטיין נשיא המדינה

עדי קצין צה"ל בגדוד תותחנים שמגיע מכפר יאנוח הדרוזי בגליל למשפחה מצליחה ותומכת, עדי מקבל את אות הנשיא ראובן ריבלין לרגל יום העצמאות ה70 לישראל, את עדי מאפיינת הצניעות וההידבקות במטרה.

10.04.2018 מאת: אמילי חלבי
סגן עדי חמדאן מצטיין נשיא המדינה

מדי שנה מתקיים ביום העצמאות טקס מצטייני נשיא המדינה, שבו מקבלים 120 קצינים וחיילים מצטיינים בצה"ל את אות ההצטיינות, וזאת לאחר שנבחרו בתהליך ארוך של מיון והוכיחו הצטיינות בתפקידם, במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל.

השנה יעמוד על במת הכבוד בבית הנשיא, סגן עדי חמדאן, מכפר יאנוח, בן 23.

עדי למד עד חטיבת ביניים בכפר יאנוח, אחר כך עבר לבית ספר כדורי מקיף חקלאי, שם סיים תיכון, לפני שהתגייס לצבא החליט ללמוד הנדסאי במסגרת העתודה, אז המשיך במכללת כדורי, וסיים מצטיין בהצלחה.

סגן עדי התגייס לחיל הטכנולוגיה והאחזקה, בבה"ד 20, עבר קורס מקצועי של החייל, עשה קורס על טנק מרכבה סימן 4 והשתבץ בגדוד 52, שריון, אחרי שמונה חודשים עדי יצא לקצונה, ואחרי שסיים שובץ לגדוד 55 כקט"א, קצין טכנולוגיה ואחזקה של הגדוד, שאמון על מערך האחזקה, מערך שאמון על הכשרת האמל"ח והכלים של הגדוד.

על התחביבים שלו עדי אומר שהיה מתאגרף מכתה ט' והשתתף בהרבה תחרויות וזכה בפרסים, כיום הוא אופנוען שיוצא לשטח לרכיבה עם חבריו.

לעדי שלושה אחים, אח משוחרר, השני התגייס לא מזמן ואח שלומד בתיכון, אביו סלימאן פנסיונר של שב"ס ואימו ספאא עובדת במפעל.

עדי שידע שהוא מצטיין נשיא לפני כחודשיים ע"י מפקדיו בחייל, לא סיפר להורים שלו ורצה להפתיע אותם, רק לפני שבוע ההורים ידעו והם היו ממש שמחים וגאים בבנם, שכל החיים השקיעו בבנים והיום הם עם תחושת סיפוק וגאווה. גם בכפר של עדי ראש המועצה והתושבים מאוד גאים בו וכולם בירכו אותו.

עדי: "הקצינים ביחידה ובחייל המליצו עלי, להיות מצטיין נשיא זה מעמד מאוד גבוה ומאוד נכסף, שכל הקצינים וכל החייל מכיר אותך, אני כרגע בבית הנשיא בחזרות לקראת טקס חלוקת תעודות ההצטיינות".

עדי: "החייל מאוד משקיע באנשים שלו, בונה לחיילים מסלול ומתחשב בכל הדברים שמסביב, זה נותן כוח וסיפוק ורצון להמשיך כי אתה יודע שדואגים לך, לקבל תואר ראשון בגיל צעיר, להתקדם ולהיות סרן בגיל צעיר, אתה לומד ניהול ואחריות, ולעמוד במשימות, אני לא מכיר מסגרת אחרת חוץ מהצבא שיודעת לקחת בן 18 ולפתח אותו בכל המימדים, לעזור לתת מענה, ולגמול לאנשים שלה, אני רואה את עצמי עושה חייל וממשיך בקריירה הצבאית, לתת ביטחון לכל עם ישראל".

עדי: "לרגל העצמאות ה-70 למדינת ישראל, אני מאחל למדינה שתמשיך להיות חזקה, להתפתח ולפרוח ושתחושת הביטחון תשאר לתמיד".

 

פורטל הכרמל

תגובות

8. טובה כהן מזרחי לפני 11 חודשים
גאה בך עדי
7. רימא לפני 12 חודשים
מצדיעה לך
6. מהגליל לפני 12 חודשים
הערכה וכבוד
5. צעיר לפני 12 חודשים
בהצלחה עדי
4. מוניר חמדאן לפני 12 חודשים
עספיא
3. רמי לפני 12 חודשים
כבוד וגאווה
2. כרמי לפני 12 חודשים
גאווה כל הכבוד
1. מצליחנים לפני 12 חודשים
דרוזי וישראלי מצליחן וגאה..כל הכבוד..

מומלצים