סחר נאטור ומחוסן עם וותק

האחות ביחידה להמשך טיפול ומעקב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי סחר נאטור, הגיעה לביתו של מטופל בן 116 המתגורר בשפרעם כדי לחסנו כנגד שפעת, אשתו שנמצאת לצדו ומטפלת בו במסירות בת 59 בלבד.

05.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סחר נאטור ומחוסן עם וותק

 

צוות האחיות של כללית מנצל את הכמות הראשונית של חיסוני השפעת שנחתו כאן ויוצאות לבתיהם של חולים קשים המרותקים לביתם כדי לחסנם כנגד שפעת.

אחד המחוסנים צבר כבר וותק רב בהתחסנות, לאחר שהשנה ציין את יום הולדתו ה- 116! (יליד 1904). הוא אב ל-6 בנים ו-5 בנות מאשתו הראשונה וסב ללא פחות מ-60 נכדים.

אשתו הנוכחית, שנמצאת לצדו ומטפלת בו במסירות, בת 59 בלבד (ולכן לא נמצאת בקבוצת הסיכון לקבלת החיסון). עמה הביא לעולם בגיל מאוחר עוד בן ובת.

עד לפני כחודשיים עדיין הגיע בעצמו למעקב וטיפול במרפאת כללית.

לאחרונה, נחלש מאד והוא מטופל במסגרת הוספיס בית לא אונקולוגי על ידי צוות היחידה להמשך טיפול ומעקב של כללית בחיפה וג"מ.

הוא סובל מבעיות שמיעה ועל כן יש קשיי תקשורת עמו, אך הוא שמח למראה האחות סחר נאטור מהיחידה להמשך טיפול ומעקב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי שהגיעה לביתו שבשפרעם, במיוחד כדי לתת לו חיסון נגד שפעת ואמר שהעובדה שצוות כללית זכר להגיע ולחסן אותו הרגיעה אותו מאד, כי עד כה נהג להגיע ולהתחסן במרפאה.

צוות האחיות של כללית מנצל את המלאי הראשוני והמוגבל של חיסוני השפעת שהגיע עד כה ויוצא לביקורי בית יזומים, במטרה להשלים את מבצע החיסונים לחולים מרותקים לביתם ובדרגת סיכון גבוה.

השנה תגיע כמות מוגדל של חיסונים לכללית, בהערכה שתהייה היענות רבה למבצע החיסונים ובשל חשיבותם הגוברת בשל הקורונה.

במהלך אוקטובר עתידים להגיע משלוחים נוספים של מנות חיסונים ואז יוחל מבצע החיסונים במרפאות כללית, שיהיה שונה השנה, כי יתבצע לא בפניה ישירה למרפאות, אלא  לפי זימון מתוכנן של מטופלים בהתאם לרמת סיכון רפואית וכדי למנוע התקהלויות.

 

רצ"ב צילום: דוברות כללית יוכי באואר דוברת הכללית במחוז ואחראית יח"צ

תגובות

מומלצים