סטארטפ דרוזי שזכה לתמיכת המדען הראשי בחצי מליון דולר

אירועי השריפה בכרמל, השלג בצפת ומבצע עופרת יצוקה העלו לא מעט תהיות בכל הנוגע להיערכות הרשויות למצבי החירום ובכלל זה עלתה השאלה: מדוע רשויות מקומיות בארץ ובעולם אינן מפעילות מערכות טכנולוגיות אשר יסייעו להם בניהול השגרה והחירום?

29.09.2017 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סטארטפ דרוזי שזכה לתמיכת המדען הראשי בחצי מליון דולר

מפקד מחוז מרכז, חיפה והצפון בפקע"ר עו"ד, אנואר סעב, אל"מ מיל' , יחד עם הטכנולוג אדהם עליאן, חשבו רבות על רעיונות לפתרון  בעיית המעבר בין השגרה לחירום, לרבות שליטה ופינוי אוכלוסייה אזרחית על בסיס אותה מערכת המותקנת ברשות המקומית. בסופו של יום נולד הרעיון לבנות מערכת שליטה ובקרה לרשות המקושרת עם אפליקציה לאזרח המאפשרת תקשורת דו כיוונית ובעיקר עונה על צרכי הרשות המקומית בשגרה ובחירום הנקראת MY CITY  העיר שלי  (במסגרת תפיסת פיתוח העיר לעיר חכמה – SMART CITY)!
 
המערכת נבנתה על פי תפיסת ההפעלה (טכנולוגיה תומכת תפיסה ולא ההפך) של רשות החירום הלאומית (רח"ל) ומאפשרת פעולה בשגרה ובחירום על אותם מודולים ועל אותה מערכת בלי לעבור בין מערכות, כיום אין מערכת כזו בארץ ובעולם.

מודול החירום ופינוי האוכלוסייה (על פי תפיסת פיקוד העורף) הוא המודול היחיד במינו במערכות השליטה והבקרה אשר פותח באלגוריתמים ייחודיים לפינוי אוכלוסייה תוך זיהוי אובייקטים ומרחק מתוך צילום פוטוגראפי או מתוך סרטון.
 
את הפיתוח הוביל אדהם עליאן מומחה בפיתוח ותכנון מערכות מידע שהביא את הרעיון לידי פתרון טכנולוגי ישים שנמכר כבר ב- 20 רשויות בארץ.

בשנת 2016 מערכת MY CITY הצטרפה למאיץ (אקסלראטור) של עמותת 8200 בהובלת איתן סלע ופאדי סוידאן ממשרד ראש הממשלה. עם סיום התכנית, הוצג הפיתוח לראשי מערכת הביטחון בארץ, ולמדען הראשי של רשות החדשנות וזכתה להכרה מלאה בזכות הרעיון והפיתוח הטכנולוגי הייחודיים. לאור ההכרה העניק המדען הראשי לראשונה לסטארטאפ במגזר הלא יהודי (דרוזי) מענק של כחצי מיליון דולר להמשך הפעילות במסגרת תכנית מחקר ופיתוח (מו"פ).
 
מערכת  MY CITYהינה מערכת שו״ב (שליטה ובקרה) ייחודית מסוגה בעולם, המערכת משתמשת בבינה מלכותית כדי לזהות אירועים שונים מתוך תמונות או סרטונים, בנוסף, המערכת מאפשרת דיווחים שוטפים, קבלת הודעות הזנק ביום יום, חדשות באופן שוטף ובעיקר ביצוע סקרים לבדיקת שביעות רצון ולשיפור השירותים. המערכת מופעלת כרגע בארבע שפות משמשת כמערכת מובילה ברשויות יהודיות וערביות כאחד ונמצאת בשלבים מתקדמים של שיווק לרשויות רבות בדרום אמריקה ובאזור אוסטרליה ופיג'י.
 
בעלי החברה LICOMPASSTECH אנואר סעב ואדהם עליאן החליטו להקים בית תוכנה ולגייס 12 עובדים, המתכנתים המבצעים את הפיתוח הינם חיילים משוחררים יוצאי יחידת 8200, מהנדסים בוגרי הטכניון והנדסאים.

האלוף יצחק (ג'רי) גרשון מונה ליו"ר החברה, בתפקיד האחרון שימש מפקד פיקוד העורף.

אל”מ מיל‘ יוסי לוצ’י, מפקד מחוז חיפה והצפון בפקע"ר מוביל את תכנית השיווק בארץ ובחו”ל במטרה להביא את המערכת למצוי אופטימלי בשוק הישראלי והאירופי.
 
מעבר לעובדה כי מדובר במערכת בעלת פוטנציאל להשפיע באופן משמעותי על רמת הביטחון הלאומי (בארץ ובחו"ל) הרי שהיעדים הקהילתיים אותם הציבו מקימי החברה הופכים את הפרויקט לייחודי ומעניין. אין ספק שתמיכת המדען הראשי במערכת זו הינו רק יריית הפתיחה והפרויקט שהחל לפני שלוש שנים יהפוך בשנים הקרובות למוכר וידוע בארץ וכנראה גם בעולם.
 
חשוב לציין, שחלוצי הניסויי (פיילוטים) היו הרשויות המקומיות ירכא וג'וליס, והיום המערכת מותקנת בכעשרים רשויות יהודיות, ערביות ודרוזיות, בצפון ובמרכז. רשויות מקומיות: יוקנעם, ירכא וחצור הגלילית הינן המפעילות הטובות ואחוזי המשתמשים במערכת שברו שיא של מערכות שליטה ובקרה מתחרות.

תגובות

20. צעירה לפני 2 שנים
כל הכבוד העקר לתת פרנסה לצעירים
19. תושב לפני 2 שנים
כל הכבוד לכם
18. עאדל לפני 2 שנים
חברים תקראו עד הסוף
17. דניאל לפני 2 שנים
פשוט גאווה
16. Adib לפני 2 שנים
Good for you
15. Adib לפני 2 שנים
Good for you
14. יוסי לפני 2 שנים
כל הכבוד
13. אמיר לפני 2 שנים
פשוט מדהים
12. אמיר לפני 2 שנים
פשוט מדהים
11. יוסף שאהין לפני 2 שנים
כבוד גדול לכל העדה
10. אחלאם לפני 2 שנים
גם חצי מליון וגם נראים טוב
9. אנגאם לפני 2 שנים
כל הכבוד לכם
8. סעד לפני 2 שנים
כבוד גדול
7. Moshira לפני 2 שנים
Wow Well done
6. עבדלה לפני 2 שנים
מברוק, ממש גאווה
5. אדי אבו רוקן לפני 2 שנים
גדול גדול גדול גדול גדול גדול גדול גדול גדול גדול גדול
4. מונירה אבו ריש לפני 2 שנים
כל הכבוד, סוף סוף דברים יפים בעדה
3. עימאד לפני 2 שנים
תותחים, כל הכבוד
2. עמיר אבו שאח לפני 2 שנים
כל הכבוד, איפה יש עוד אנשים כאלה
1. מוניר לפני 2 שנים
כל הכבוד ירבו אנשים כמוכם

מומלצים