סלמאן ואמאל חאטר ברכת נביא שועיב עה"ש

בעל העסקים סלמאן חאטר ממגדל שמס לא במקרה זכה לשם סלמאן, הוא אחד החקלאים היחידים שמגדל באדמה בהר החרמון, להצלחה יש סוד שסלמאן שבכל פעם אוסף אדמה ומים מנביא שועיב עה"ש, שותל והשתיל פורח, זו אמונה שמתגשמת וסלמאן ומשפחתו מרוצים, סרטון

06.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
סלמאן ואמאל חאטר ברכת נביא שועיב עה"ש

 

הכל התחיל ברגע שסלמאן נסע בכביש מגדל שמס מסעדה, בצומת לכביש המוביל לחירמון מבצר נמרוד, שם זיהה עץ אקליפטוס בצד הדרך, סלמאן ירד מבלי להסס לקח שורש מהעץ נסע לנביא יתרו אסף קצת אדמה ושני ליטר מים ושתל את השורש, היום הוא לא מאמין שצמח לו באדמה פרח מאוד מיוחד, שקרא לו עץ נביא שועיב עה"ש.

מבירור שלנו עם מומחים לצמחים על זן הפרח הזה, מתברר שמדובר בלגרסטרמיה הודית עץ עם פריחה בצבעים ורוד, סגול, לילך ולבן בעונת הקיץ, עץ שגודל בכל אזורי הארץ ובעיקר במישור החוף, עץ עמיד לקור.

המיוחד בסיפור הוא שהשורש שנלקח מעץ האקליפטוס בצד הדרך הוא לא דומה לפרח הלגרסטרמיה ההודית, אבל האמונה של סלמאן מעל הכל והתוצאה מוכיחה אחרת.

סלמאן מגיע ממשפחה שורשית, מאוד מחובר לאדמה, בנוסף לעבודתו בתשתיות הוא חקלאי מצליח והיחיד שהצליח להביא אדמה לחרמון הסלעי ולגדל פרי אורגני מכל המינים בלי השקייה, אבל הסוד כבר נחשף, אדמה מנביא יתרו עה"ש ושני ליטר מים לכל שתיל ואחרי זה לא צריך כלום.

לסלמאן הגענו דרך המחנך והצלם נביל נסר אלדין שהתארח בצימר של הבן בבריכת רם במסעדה, אחד המקומות היפים והנעימים ביותר בגולן.

סלמאן בנוסף בעל רדיית דבש באזור בריכת רם, עבור סלמאן אין דבר בלתי אפשרי, הוא מאמין גדול ובעיקר נתמך ע"י אשתו אמאל וילדיו שנמצאים בסביבתו תמיד.

שניים מהילדים התנדבו במד"א, וחלקם ממשיך לתת לחברה המקומית. אמאל האימא היא אישה מאוד מיוחדת ונעימה שלוקחת את הדברים למקום טוב יותר והעיקר שסלמאן והילדים יהיו מרוצים.

סלמאן מזמין את כולם לבקר במטע שלו בכניסה לחרמון, או בצימר בבריכת רם במסעדה.

 

סלמאן חאטר ממגדל שמס 2019

תגובות

מומלצים