סלמאן חלבי והשכול שפקד את משפחתו

לסיפור הטרגי של משפחת נג'אח ואימאן חלבי מירכא, לאבד בן צעיר בשירות צבאי שרק בתחילת דרכו עצר את קצב החיים במשפחה, והשאיר הרבה כאב וגעגועים, האח השני במשפחה סלמאן בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על איהאב ז"ל והחיים בצל האבידה ומה שעברו כמשפחה.

04.04.2020 מאת: אמילי חלבי
סלמאן חלבי והשכול שפקד את משפחתו

איהאב עם חיילו בשירות, באמצע האני סעידה, מימין החלל רונן עבאס ז״ל

 

סלמאן חלבי נמצא בשירות שב"ס, אח שכול, תושב ירכא, בן 35, שאיבד את אחיו סמל איהאב חלבי שנפל בעת שירותו ביום 16.9.201, בן שלושים וחמש בנופלו.

סלמאן מגיע ממשפחה בת 8 נפשות, הוא נשוי ואבא לשני ילדים, מספר על איהאב ז"ל:

"איהאב במהלך שירותו הצבאי עשה תאונת דרכים קשה, כתוצאה מזה נפגע קשה והיה בהכרה מינימלית, היה מאושפז 15 שנה, היה מתקשר איתנו בצורה של הבעת פנים, הוא לא דיבר".

סלמאן: "איהאב התגייס ב 2001, הוא אהב את שירותו הצבאי אחרי כשנה וחודשיים עשה קורס מ"כים והיה מאוד אהוב על חייליו, מאוד רצה להמשיך לקצונה ומה שקטע את זה הייתה תאונת הדרכים ב 18/1/2003 בדרך חזרה מביקור אצל חייל שלו, למרות הפגיעה הקשה שלו, כל הזמן הוא שידר לנו חוזקה ותמיד חייך, איהאב מאוד אהב את החיים".

"איהאב היה בהתחלה בבית חולים לוינשטיין ואחר כך באלישע, שם נשאר עד יום מותו, כמשפחה תמיד היינו אצלו ולא עזבנו אותו, אני אבי נג'אח ואמי אימאן טיפלנו בו".

 

סלמאן: "במשפחה אני הייתי השני אחרי איהאב, יש עוד 3 אחיות, ואחרי הפציעה של איהאב להורי נולד עוד ילד, הפגיעה של איהאב פגעה בכל הבית, במהלך התקופה שבה איהאב היה מאושפז, המשפחה זכתה לביקורים של קצין נפגעים מדי פעם, וכל הזמן היה ליווי של הצבא, וליווי של משרד הביטחון, שמימן לאיהאב מטפל, ומי שטיפל בו היו חבריו מהצבא".

סלמאן:"החברים של איהאב גם לא עזבו אותו ותמיד היו מגיעים לבקר, הוא זיהה את פניהם ותקשר איתם בחיוך, רק שהוא לא הצליח לדבר".

"האובדן עצמו מאוד קשה, איהאב שרד המון ניתוחים והמון סיבוכים בעקבות התאונה ותמיד חייך, אנחנו יודעים שעכשיו הוא במקום יותר טוב ולא כאוב, אחרי שהוא נפטר בשלושה חודשים הייתה הרגשה שאנחנו מאבדים עוד אדם במשפחה, אבי שנכנס למצב נפשי לא טוב, בסוף כמשפחה תמיד ידענו לחזק את עצמנו ולהמשיך להנציח את איהאב".

סלמאן:"איהאב תמיד אמר לנו, לא משנה כמה גבוה אתם תגיעו ומה תעשו, לעולם אל תשכחו מי אתם ומאיפה באתם"

"איהאב היה מאוד חכם ואלגנטי, בחור גבוה עם שאיפות לפתח קריירה צבאית, מאוד אהוב על חייליו, היה לו חייל טוב רונן עבאס מכפר ראמה שנהרג, והוא הקדיש לו שירים".

"יום הזיכרון מאחד את האחים אבל כל אחד לוקח את הכאב למקום שלו, האחים הקטנים לא עברו את התקופה שאני עברתי עם איהאב, גילתי אחריות כלפי איהאב והכאב שלי היה על בסיס יומי, כי איהאב היה מאוד חלש והיה צריך אותי לידו".

סלמאן: "איהאב היה גדול ממני בשלוש שנים, לפני הפציעה של איהאב בבית היינו תמיד רבים, אבל הוא מאוד אהב אותי, ותמיד צחק עליי שאני רציתי ללכת ללמוד".

"יש לי תמונה גדולה של איהאב בסלון שעשיתי לו אותה ביום ההולדת הראשון אחרי התאונה, כל הזמן קיוויתי שאני לא אתלה אותה, שמרתי אותה בארון במשך 15 שנה".

סלמאן: "הילדים שלי הכירו את הדוד איהאב, מזה שהייתי חסר בבית, והם ידעו שאני אצלו, יצא שהם מאוד קשורים אחד לשני ופער הגילאים ביניהם כמו הפער ביני לבין איהאב".

"לא כל אחד מבין מה זה שכול, שזה להרגיש את האדמה רועדת מתחתיך, מבחינת ההורים שלי זה מאוד קשה להם, אבי אמר לי שהוא קבר הרבה אנשים בחייו, אימו ואחיו וקרובים במשפחה, אבל זה לא כמו לקבור בן, לקבור בן זה לקבור חלק ממך, הזמן עובר נכון אבל אף פעם לא מרפא את הגעגועים לאיהאב".

 

 

סלמאן:"מאחר והשנה לא יהיה טקס אזכרה בעקבות התפשטות הקורונה, ולא נוכל כמשפחות להתייחד, מקווה שהתקופה תעבור ושכולם והאחיות והאחים השכולים יעברו את התקופה בשקט ובשלום".

איהאב בן אימאן ונג'אח, נולד ביום 5.12.1982 בירכא, אח של אשרף, מנאל, סלמאן, וופאא, מהא וראזי, ביום 12.3.2001 התגייס איהאב לצה"ל ושירת בחיל הרגלים.

סמל איהאב חלבי הובא למנוחות בבית העלמין בירכא.

מערכת האתר משתתפת בצער המשפחה, שלא תדעו עוד צער.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים