סרן ריאן אבו שאח להצליח במשימה בכפרים נגד הקורונה

להתגייס לכל משימה למען האוכלוסיות השונות ולתת מעצמך להצלחת המטרה בשגרה ובחירום, קנ"ר קצין נפה ורשויות בפיקוד העורף סרן ריאן אבו שאח משפרעם, שחאראי על עשרים רשויות במחוז צפון, בראיון לפורטל הכרמל והצפון על הסיוע לרשויות ובעיקר לאזרחי הצפון להתמודד עם נגיף הקורונה, החוויות והאתגרים.

09.09.2020 מאת: אמילי חלבי
סרן ריאן אבו שאח להצליח במשימה בכפרים נגד הקורונה

 

ריאן אבו שאח, תושב שפרעם, רק בן 25, סרן בצבא, שמצליח במילוי תפקידו בגדול ובמיוחד בפיקוד העורף בו הוא נמצא מ 2013, ריאן מגיע ממשפחה שנותנת מעצמה למען החברה, כך הוא התחנך לעזור ולהירתם לכל משימה למען האחר, אביו של ריאן עובד רכבת ישראל שקיבל מצטיין נשיא המדינה ב2014.

ריאן בימים אלה נמצא בפיקוד העורף במחוז צפון, בתפקיד קנ"ר קצין נפה ורשויות, שאחראי על עשרים רשויות בשגרה ובחירום, ריאן וחבריו מלווים את הרשויות באימונים ובהכנות לכל תרחיש.

ריאן: "בזמנים האלה של הקורונה פיקוד העורף מלווה את הרשויות באופן מתמיד ומסייע לרשויות בקטיעת שרשרת ההדבקה בדגש על כמה מאמצים

1. הוצאת החולים למלונות החלמה, קרלטון נהריה לחברה הערבית

2. מאמץ הסברה, מסייעים לרשות בחלוקת פליירים והסברה לתושבים ובעיקר חידוד הנחיות משרד הבריאות והעלאת המודעות

3. מאמץ הידברות, ביצוע סרטוני הסברה של ראשי רשויות ומובילי דעת קהל ואנשי דת ובעיקר הסברה והעלאת מודעות".

 

 

ריאן: "אנו בפיקוד העורף מחוז צפון עובדים בשותפות מלאה עם משטרת ישראל ומשרדי הממשלה ולבנת היסוד הרשות המקומית, ע"מ לנצח את נגיף הקורונה.

בעניין הזה חשובה מאוד המנהיגות המקומית, אני כקצין פיקוד העורף מעריך את העשייה של ראשי הרשויות והצוותים כולל אנשי דת ואנשי ציבור שנרתמים לכל משימה".

ריאן: "אחת מהחוויות שלי במהלך הגל הראשון והשני, שאנחנו נכנסים לרשות ומסייעים בשינוע מנות מזון לתושבים, עומד ראש הרשות בכפר מנדא ואומר לנו משנת 1948 לא נכנס חייל אחד לכפר מנדא, פה אנחנו כפיקוד העורף כצבא כמשרד הבריאות וכממשלה, בעצם מסבירים לכל המדינה שאין הבדל בין האזרחים כי כולנו נמצאים באותה הסירה, ויש לציין שהתושבים וראשי הרשויות בכל הרשויות מקבלים אותנו מאוד יפה עם חיוך והבנה וחיבוק ונשמעים להנחיות".

 

"עשינו צעד ענק מבחינת בניית האימון בין התושב למדינה, ובדגש על צה"ל, זה צעד משמעותי שצה"ל מסתכל על כולם במדינה בשוויון מלא ללא הבדלים".

ריאן: "אני גאה להיות קצין פיקוד העורף ולסייע לרשויות ובעיקר לאזרחי הצפון להתמודד עם נגיף הקורונה, המטרה שלנו כמה  שפחות חולי קורונה ונפטרים, אנחנו נמשיך ללוות את הרשויות בכל תרחיש שנעמוד בפניו, אני פונה לתושבים להישמע להנחיות".

"לקראת חג נביא סבלאן עה"ש, אני רוצה לברך את בני העדה הדרוזית ולאחל להם חג שמח, והכי חשוב לשמור על בריאותם ובריאות בני ביתם, ולהישמע להנחיות".

 

פורטל הכרמל

תגובות

5. רפי גנון לפני 14 ימים
אין עלייך
4. אמין לפני 17 ימים
ענק
3. מנאל לפני 17 ימים
מרגש
2. סאלח לפני 17 ימים
גאווה כל הכבוד
1. דרוזים ישראלים לפני 17 ימים
צה"ל..צבא העם..עוזר לחברה ןלקהילות בארץ...

מומלצים