עובדי האוניברסיטה התגייסו לנקות את אזור מוחרקה

מאות מעובדי אוניברסיטת חיפה הגיעו היום לאזור מוחרקה וניקו את הסביבה, את העובדים ליווה סלמאן אבו רוכון איש רשות הטבע והגנים, ראש המועצה רפיק חלבי וחברי המועצה הגיעו לברך אותם ותרמו מנוף לפינוי הלכלוך.

26.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
עובדי האוניברסיטה התגייסו לנקות את אזור מוחרקה

עובדי האוניברסיטה שאספו שקיות אשפה מאזור המוחרקה חידדו את ערך טיפוח הסביבה והמחויבות הקהילתית של כלל הציבור לניקיון הסביבה שאנחנו גרים בה ונהנים ממנה.

יש לציין כי שלשום הצפנו בפורטל הכרמל את בעיית השלכת האשפה בטבע ושהזבל הולך ונערם באזור מוחרקה.

נוף כרמל הפך למזבלה, זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב, אזור ירוק ויפה שנהנים ממנו נהפך למזבלה, בכל פינה באזור המזרחי לדאלית אל כרמל ועוספיה דרך נוף כרמל אשפה ולכלוך, ריהוט, מתכות ואשפת בניין, כל אדם שעובר במקום מדווח עד כמה הציבור המקומי לא שומר על סביבתו.

בעיית השלכת האשפה בחורשות מסביב לדאלית אל כרמל ועוספיה היא מכה קשה שקיימת מזה זמן רב. ברוב הכפרים הדרוזים אזרחים מעדיפים לקחת את האשפה ולהשליך אותה לטבע ולחורשות, התנהגות זו נובעת מחוסר אחריות של הציבור ובעיקר שנהנה מחוסר אכיפת חוק במקום מגוריו.

רוכב באזור נוף כרמל, צילם תמונות קשות של ערימות אשפה באזור מוחרקה ליד שביל הבנים, הוא התרעם למראה הבלתי נתפס וכתב: "לא ככה נראים הפנים היפות שלכם ובטח שלא כך משמרים את זכר הבנים היקרים".

מזה זמן רב אנו בפורטל הכרמל מתריעים ומעלים את סוגיית האשפה הרבה המושלכת ליערות ולטבע ולמקומות ציבוריים, בכביש נוף כרמל ממזרח ובכביש המוביל לעין הוד מערבית לדאלית אל כרמל.

חשוב לציין וזה מכוון לאותם משליכי אשפה למקומות הציבוריים, לגבי הנזק שגורמת השלכת האשפה לטבע, בעת השלכת פסולת לטבע אתם פוגעים באיכות המים ששותים והצמחייה וגם בחיות ובטבע.

בזה שהציבור משליך לטבע אשפה הוא בעצם פוגע בעצמו בפועל ובסובבים אותו ואותם אנשים שרואים את אותם משליכי אשפה ושותקים הם בעצם נותנים יד לפגוע באיכות החיים שלהם ושל כולם.

אשפה אמורה להיות נאספת ע"י הרשות המקומית, על התושבים להיות יותר אחראים ולהתייחס למקום באחריות רבה ועל הרשות להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה למגר את התופעה.

 

עובדי אוניברסיטת חיפה מנקים בכרמל

תגובות

מומלצים