עופר ברזק פועל להציל את המזון מהים בעולם

זו לא עוד הצעה רגילה ופעילות של אדם יחיד, זו דרישה לגייס את מדינות העולם ולפעול בשיתוף פעולה לאכלס את הים והנהרות בדגים שהולכים ונכחדים ולהפעיל יותר אכיפה בנושא, עופר ברזק ישראלי שפועל במדינות רבות בעולם בנושא וכעת פועל לגייס את מדינות הים התיכון.

18.04.2019 מאת: פורטל הכרמל

עופר ברזק דגים אקולוגיים לניקוי מקווי מים

 

עופר ברזק תושב קיבוץ גבע לשעבר, עסק בגידול דגים בבריכות בגלבוע, והדריך בארץ ובעולם בנושא גידול ואכלוס דגים, עופר מבין טוב שהדגים הם מזון העתיד של העולם.

בחודשים האחרונים עופר משוחח עם חכ"ל מגלי והבה, השגריר הנודד של מדינות הים התיכון (PAM), להביא את מדינות הים התיכון לקחת חלק ולשתף פעולה באכלוס הים התיכון בדגים ובזנים שבסכנת הכחדה.

עופר בשיחה לפורטל הכרמל "דגים אקולוגיים לניקוי מקווי מים, זה חלק מההליך שיש להיעשות, במקום המזון שהמגדלים מאכילים את הדגים".

"יש יתרון רב שדגים מסוימים יכולים לנקות מאגרי מים ונחלים מאצות, בעלי חיים זעירים, צמחיה ושבלולים, שהם מזונם הטבעי, מאחר והדגים הם מנקים אקולוגים, שלא מפריעים להרכב המים, האכלוס נעשה עם מילוי המים, כשהוא מורכב ממספר סוגי דגים שונים, כשכל סוג דג אוכל את המזון המתאים לו".

עופר: "העולם היום מבין יותר ובמיוחד בישראל שיש לעשות מעשה ולהציל את הים מהמצב הקיים, בישראל התנאים טובים כי האקלים הוא נוח וחם, בתנאים אלו כל מקווי המים הפתוחים מפתחים עם אור השמש, אוכלוסייה טבעית כמו אצות, בעלי חיים זעירים, שבלולים וצמחי מים בכמויות שמספיקות להעניק מזון לדגים".

חשוב שהמחוקק בכנסת ישראל, בשיתוף משרד החקלאות, משרד הכלכלה, האוצר, הבריאות והחוץ, ירימו את הדגל, יגייסו את מדינות הים התיכון לפעולה משותפת לאכלוס הים בדגים, יחסית העלויות הן מזעריות, וצריך להקשיב לדברים שאומר עופר בנושא.

עופר מציע שיטות יעילות לניקוי המים דרך הדגים: "בנושא הזיהום והלכלוך באותם מאגרים ומקווי מים, במקום להשתמש בחומרים כימיים שעולים הרבה כסף, ניתן להשתמש באכלוס דגים לסינון המים במאגרים לפני שאיבתם להשקיה, ושיווק הדגים למאכל, הדגים מנקים את האצות, בעלי חיים זעירים צמחייה ושבלולים ויכולים רק להועיל".

עופר: "יש לציין כי חברת מקורות, נעזרת בדגים לניקוי מאגריה, ומוכיחה במשך שנים, יחד עם גורמים פרטיים נוספים שדגים מנקים ולא מזהמים את המים".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים