עלייה במספר הפונים למחלקות לשירותים חברתיים

משבר הקורונה מביא משפחות רבות לנזקקות, משפחות אשר מוכרות לרווחה ומשפחות שלא היו מוכרות קודם לכן, 1,677 פונים הגיעו למחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ בשבוע הראשון של יולי.

14.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עלייה במספר הפונים למחלקות לשירותים חברתיים

 

עלייה של 47% במספר הפונים למחלקות לשירותים חברתיים ביחס לשבוע המקביל ב-2019

עלייה של 10% במספר הפונים שלא היו מוכרים כלל לרווחה קודם לכן, כאשר באילת, עפולה וטבריה מספר הפניות החדשות הוא הגדול ביותר.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: מדובר במגמה מדאיגה. ככל שיתמשך המשבר אנו צופים נזקקות גדולה יותר גם של המשפחות אשר מוכרות לרווחה וגם פניות של משפחות שלא היו מוכרות קודם לכן וכל זאת כאשר העובדות הסוציאליות שאמורות לסייע לכל אותן משפחות רווחה נמצאות בשביתה במחאה על תנאי העסקתן.

נתונים על עלייה במספר הפונים למחלקות לשירותים חברתיים

קיימת עלייה של 47% במספר הפונים למחלקות לשירותים חברתיים בשבוע הראשון של חודש יולי, זאת בהשוואה לשבוע המקביל אשתקד, כך עולה מנתונים שמפרסם משרד העבודה והרווחה.

גם כאשר בוחנים את מספר הפניות בהשוואה לשבוע האחרון של יוני ישנה עליה של 6% במספר הפניות.

1,677 פונים הגיעו למחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ בשבוע הראשון של יולי, זאת לעומת 1,573 פונים בשבוע האחרון של יוני.

נתונים אלו סוקרים את כלל הפניות החדשות למחלקות לשירותים חברתיים ברחבי הארץ, אך אם מסתכלים על מספר הפניות של האנשים שלא היו מוכרים לרווחה כלל קודם לכן מדובר בעלייה של 10% מהשבוע האחרון של יוני לשבוע הראשון של יולי: מ-392 פונים בשבוע הרביעי של יוני ל-432 בשבוע הראשון של יולי.

הערים שבהן נפתחו מספר התיקים הרב ביותר בהשוואה לגודל הרשות המקומית:
יבניאל
טובא זנגריה
אילת
בני שמעון
טירת הכרמל
שלומי
ג'לג'וליה
עפולה
קרית טבעון
טבריה

"מדובר במגמה מדאיגה אך צפויה", אומר שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, "ככל שיתמשך המשבר אנו צופים נזקקות גדולה יותר גם של המשפחות אשר מוכרות לרווחה וגם פניות של משפחות שלא היו מוכרות קודם לכן וכל זאת כאשר העובדות הסוציאליות שאמורות לסייע לכל אותן משפחות רווחה נמצאות בשביתה במחאה על תנאי העסקתן".

"התכנית הכלכלית שהצענו לממשלה מתייחסת לאחד המשתנים החשובים ביותר שיכולים לסייע בצמצום הנתונים הקשים האלו: החזרה של אנשים למעגל העבודה באמצעות השקעה ממשלתית בהכשרה מקצועית. אסור לתת למאות אלפי ישראלים לטבוע ולהפוך לעניים החדשים".

 

תגובות

מומלצים