עם לא לבדד ישכון לאום בית כנסת

ברור לחלוטין שהכרזת העצמאות של בן גוריון היא נסיון לחקות את הצהרת העצמאות הגפרסונית האמריקאית, לכן נשאלת השאלה כיצד סוציאליסט מארץ ישראל קם וקורא הצהרה שהיא אמריקאית בנפשה בעיר תל אביב.

29.01.2019 מאת: אליהו מץ
 עם לא לבדד ישכון לאום בית כנסת

 

הלאום הישראלי נולד במזל טוב בשנת 1948 ,ההכרזה על הקמת הלאום נעשתה במסמך מרשים הנקרא הכרזת העצמאות הישראלית , המסמך עצמו הוא מאוד בעייתי, כי ההכרזה היא על זכויות של עם עתיק ולא הכרזה על הקמתו של לאום ישראלי סוברני ומודרני, מאין שאב בן גוריון אינפורמציה מבולבלת על לאום שהוא עצמו התקשה להגדירו.

כדי להבין את בעיית הלאום הישראלי צריך לבדוק את מה שהתרחש בירושלים בשנות ה30 ,בירושלים מוקם ארגון לשחרור לאומי, הוא נקרא ארגון צבאי לאומי, הארגון היה צבאי ומחתרתי , אבל מה הלאום שעליו דיברו חברי הארגון? העסק הזה בעצם לא ברור עד היום ואני מתכוון לחוק הלאום ב 2018.

בשנות ה30 זבוטינסקי דיבר וכתב על מדינה עברית ,הוא כנראה חשב על לאומים אחרים , איטלקים דוברי איטלקית  אנגלים דוברי אנגלית, עברים דוברי עברית, עברית השפה הילידית שהחלה להתפתח בעירי ראשון לציון ,שם לימדו הילדים עברית והנחילו אותה למבוגרים.

אז הגיעה השואה הארורה והיטלר וחבר פושעיו חיפשו הגדרה למיהו יהודי, הישוב העברי בפלשתינא הגיב להשמדת יהודי אירופה בהחלטת בילטמור מלון בניורק, שם החליטו בן גוריון ויועציו על הקמת קומונוואלט , מה זה בדיוק קומונוואלט, לא ברור, במלחמת העולם השנייה בוואשינגטון פעל להצלת יהודים.

הלל קוק ממפקדיו הבכירים של הארגון הצבאי הלאומי  ב1944 הוא פתח את השגרירות העברית בוואשינגטון, הוא החליט שהגיע הזמן להכריז ולבקש הכרה בלאום עברי, לדעתו המלחמה בבריטים דמתה למלחמת האמריקאים באנגלים לכן הוא פירסם בראש חוצות ודיבר על כך שהמאבק לעצמאות בארץ ישראל.

פלשתינא "השנה היא 1776בפלשתינא" אתם האמריקאים גרשתם את האנגלים אנו העברים עושים זאת כעת, אגב כל ילד אמריקאי יודע בוודאות מה התרחש ב1776, אני נולדתי בתל אביב בספטמבר 1948, ומגיל אפס חייתי בראשון לציון , לקראת סוף שירותי הצבאי.

קראתי ראיון שנכתב באחד העיתונים עם מאיר עמית מהמוסד, מראיון זה הבנתי את הסוד הגדול ביותר של הקיום הישראלי , אינני יודע אם עמית אכן רצה לגלות את הסוד הזה, הוא אמר דבר פשוט, אם לא נצליח להשתלב באזור בו אנו חיים אין לנו הישראלים סיכוי לשרוד.

לימים תרגמתי זאת לתיאוריה מדינית פוליטית ,עם לא לבדד ישכון, בגלל לימודי בארהב הכרתי בניורק לגמרי במקרה את הלל קוק, חבר האצל שהקים ב1944את השגרירות העברית, במכון לעניינים מזרח תיכוניים שלו עבדתי מספר שנים במחיצתו, הופתעתי שרעיונותיו של הלל קוק דמו לרעיונותיו של מאיר עמית, אלא מה הלל אמר זאת בצורה דראסטית יותר, לדעתו הקיום הישראלי תלוי בדבר אחד ויחידי והוא הגדרת הלאום, אם לא נצליח להגדיר מי אנחנו לא נוכל להשתלב או לחיות באגן המזרחי של הים התיכון.

עכשיו הסבר קצר, התנועה הציונית הפוליטית סיימה את תפקידה ההיסטורי בהצלחה מסחררת היא הכריזה על סוברניות ישראלית ב1948,לצערי התנועה הציונית לא הבינה את משמעות המלה, סוברניות.

אגב הפלשתינאים גם הם לא הבינו את המשמעות של הסוברניות שניתנה להם, הכרזת העצמאות הישראלית ב1948 לא הבאירה לישראלים את המשמעות והאחריות של ההכרזה על סוברניות, מי שמכריז על סוברניות צריך להבין שהטריטוריה מכילה בני אנוש בתוכה ואלה זקוקים לממשל תקין.

בן גוריון פתר את בעיית הממשל בכך שהוא הפך את האספה המכוננת לכנסת ולישראל עד היום אין חוקה כמובן ללא חוקה אי אפשר להגדיר לאום, ומאחר והלאום הבלתי מוגדר נולד עמו נולדו "הערבים" לצערי אין לאום ערבי בשום מקום בעולם כי ערבית היא שפה ותרבות, וטעות חמורה יותר התרחשה, המושג "מדינת ישראל" פירושו שם עצם מופשט שפירושו משרד ממשלתי זה או אחר .

באשר לקיום הישראלי, אנו נמצאים כעת ב2018 פתאום החליטו מספר חברי כנסת  שהם יגדירו מחדש את הלאום היהודי, כמובן יהדות היא דת ובשום אופן איננה לאום, החוק החדש הזה ב2018 זקוק לחקיקה מחודשת של הגדרת הלאום הישראלי, חוק שיכלול את כל מי שחי בטריטוריה הסוברנית הישראלית שנולדה ב1948.

הסוברניות הישראלית איננה יכולה לכלול את יהודי מנהטן או יהודי אלסקה ולכן לטווח ארוך כדי לפתור את בעיית הקיום הישראלי, על הישראלים להכיר בכך שב1948 לא הבנו שאנו אומה סוברנית שצריכה לכתוב לעצמה חוקה שתגן ותכלול את כל תושביה ועם נבין היום שאכן אנו אומה סוברנית ישראלית, נוכל אולי ליצור מודל פוליטי אחר עם שכנינו הפלשתינאים.

זאת אומרת, הפלשתינאים הם בני הברית העתידיים שלנו כרגע אנו אוייבים ובפוטנציה בני ברית לשם כך אנו זקוקים למנהיגים נבונים.

בלעדי הפלשתינאים לא נוכל לחיות בשלום באגן המזרחי של הים התיכון, וכדי להיות נבונים כדאי שנביט על המודל הפוליטי השוויצרי אלף שנים ללא מלחמות זאת הדרך.

עוד בנושא עם לא לבדד ישכון

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים