עמאד ביראני חלל חרוט בנשמה

זה היה יום קשה ביותר עבור ההורים ג'והרה ומוניר ביראני והמשפחה, עמאד היה אהוב ומחובר על כולם, הוא נפל ב-12.10.2009 בן עשרים רק, לאחר סיום מסלול ההכשרה כלוחם הוצב עמאד בחפ"ק מג"ד בגזרת ראש הנקרה, בין הסבל לחיים משפחה באבל.

08.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עמאד ביראני חלל חרוט בנשמה

 

בשבוע האחרון נחנך חדר הנצחה של חטיבה 300 שמונצחים בו 71 חללים מכל העדות בישראל, לוחמים של עוצבת ברעם, רס"ן אמיר מולא והאב השכול מוניר ביראני בדברים שלהם מעבירים את החוזקה והכוח שיש לכל אחד 

עמאד ביראני בנם של ג'והרה ומוניר, נולד ב-14.9.1989 בדלית אל כרמל אח לגדיר, הנד, עביר, פאיזה ושפיק.

עמאד למד בבית ספר יסודי א' בדאלית אל כרמל ולאחר מכן בחטיבת ביניים ובתיכון אורט רונסון, שם סיים את לימודיו עם תעודת בגרות מלאה.

עמאד אהב את החיים בכפר והיו לו חברים ובעיקר נהנה ממרחבי הטבע שמסביבו, שיחק כדורגל ונהג לרכוב על סוסים.

בני משפחתו שספדו לעמאד סיפרו : "עמאד אתה ילד פלא, אנחנו מודים לך על השנים שהיינו איתך, תמיד נתת לנו את הדחיפה להמשיך ולתרום לזולת, ללא כל בקשה וללא כל תמורה, תמיד ציינת בפני אביך שאתה תמשיך את דרכו, כאילו עשרים וחמש שנה מחייו של אביך למען הצבא ולמען החברה לא הספיקו"

סמל עמאד ביראני נפל בעת שירותו ב-12.10.2009 והוא בן עשרים בנפלו, עמאד הוא למנוחות בבית העלמין הצבאי בעוספיה, הותיר אחריו הורים, ארבע אחיות ואח.

משפחה וחברים, מפקדים וחיילים, ראשי מועצות דלית אל כרמל ועוספייה, שיח'ים ותושבים רבים ליוו את עמאד בדרכו האחרונה.

סגן אלוף דאז שאדי אבו פארס, מפקד הגדוד שבו שירת עמאד, ספד לו: "כלוחם, עמאד היה שותף פעיל בהגנה על גבולה הצפוני של מדינת ישראל בגזרות שונות ומורכבות: גזרת אביבים, גזרת רכס רמים וגזרת הר דב, גזרות אלו היוו עבורו אתגר ודרשו ממנו מקצועיות, חדות ודבקות במשימה".

שאדי:"עמאד, לאחר שירות ממושך הגעת למשל"ט מרכז שליטה לימן, הפגנת מוטיבציה ורצון לתרום ולכן נבחרת לתפקיד משמעותי ומרכזי בחפ"ק המפקד, במהלך שירותך במשל"ט העברנו יחד שעות ארוכות בנסיעות, ובהן למדתי להכיר אותך, גיליתי אדם מסור, אוהב לעזור לזולת, מלא שמחת חיים, מוכן לתת מעצמו ככל שנדרש למען היחידה וביטחון המדינה".

שאדי:"בתקופה זו הכרתי לא רק אותך, אלא גם את האנשים הקרובים אליך דרך הסיפורים שלך. סיפרת לי על משפחתך ועל חבריך בבית, ודיברת על חשיבותם בחייך, סיפרת על אביך ועל ההערצה הגדולה שלך אליו, מאז שזכרת את עצמך תמיד רצית ושאפת להיות איש צבא כמוהו, לצערי, חלום זה, ועוד רבים כמותו נגדעו בטרם הספקת להגשימם".

שאדי:"רק בשבת האחרונה ישבנו יחד בחורשה הסמוכה לבסיס בשעות הצהריים, אני, אתה ומשפחתך ואתה היית שמח ומאושר, עמיתיך ומפקדיך במשל"ט העריכו אותך ואהבו אותך בשל יחסי האנוש שלך ושמחת החיים שתמיד אפיינה אותך".

שאדי:"כשנודע לי על המקרה התקשיתי להאמין, חיילים ומפקדים במשל"ט עדיין מתקשים לעכל את המקרה שכל כך הפתיע אותנו. עמאד, הותרת אחריך משל"ט כואב והמום, תחסר לכולנו מאוד".

שאלוהים יתן הרבה כוחות למשפחת עמאד ולחברים להתמודד עם האבדה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. שחאדה נאטור לפני 2 שנים
יהיה זכרו ברוך

מומלצים