עפיף סתאווי "מה נגיד לראמוס? שבית המשפט לא עשה צדק"

עפיף סתאווי אביו של השוטר האייל סתאווי ז"ל ממורמר מהחלטת בית השפט ואומר "סייען של מחבל הוא מחבל, לא מקובל עלינו גזר דין כזה שנתנו במחוזי, הם עושים צחוק מאיתנו, חלאת האדם הזה וחבריו הרסו שתי משפחות, לקחו לנו את החיים, השאירו את ראמוס יתום בלי אבא".

23.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עפיף סתאווי "מה נגיד לראמוס? שבית המשפט לא עשה צדק"

 

עפיף אביו של השוטר האייל סתאווי ז"ל שנרצח בפיגוע בהר הבית, בשיחה לפורטל הכרמל, בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה להרשיע את אמג'ד ג'בארין  תושב אום אל פחם בביצוע עבירות של סיוע לרצח, סיוע לחבלה של ממש, פעולה בנשק למטרות טרור, שיבוש מהלכי משפט וקשר לפשע, בית המשפט הטיל עונש של 16 שנה על הסייען. 

עפיף סתאווי: "מה נגיד לראמוס מה אפשר להגיד לתינוק כזה? שבית המשפט לא עשה צדק, לא תיארתי לעצמי שמחבל שסייע להרוג את בנינו יקבל עונש כזה קל, בית המשפט צריך לתת גזר דין שמתאים לרוצחים, שאחרים ילמדו לקח,  אני הולך להתייעץ עם עו"ד, לראות אם ניתן לערער לבית הדין הגבוה לצדק".

ג'בארין הוא קרוב משפחה של אחד ומכרם של שניים ממבצעי הפיגוע בהר הבית ועל פי גזר הדין הוא היה מודע לתוכנית הפיגוע של המחבלים כבר בשלבים המוקדמים שלה. המבצעים שוחחו בקרבתו על כוונתם לבצע פיגוע ירי בהר הבית, בו יירצחו בני אדם.

עוד עולה כי הנאשם נסע  עם שניים מהמחבלים להר הבית, שם ראה כי הם בוחנים את מצלמות האבטחה. ובערב הפיגוע, ראה הנאשם  את המחבלים מתחמשים במסגד "אלמלסה" באום אל פחם  , לקראת ביצוע הפיגוע, והבין כי הם יוצאים לבצעו בהר הבית.

הנאשם הסיע את המחבלים לנקודת ההסעה באום אל פחם ביודעו כי הם יוצאים לבצע את הפיגוע וכשהם חמושים בכלי הנשק ששימשו אותם בביצועו. טרם ההסעה, מסרו המחבלים לנאשם  את חפציהם האישיים וביקשו שיחזיר אותם לבני משפחותיהם.

כזכור, שלושה מחבלים שיצאו מתפילה בהר הבית פתחו ביולי 2017 בירי לעבר שוטרים בשער האריות בירושלים, ורצחו את רס״מ האיל סתאוי ז״ל ורס״מ כמיל שנאן ז״ל ופגעו בשוטרים נוספים.

 

תגובות

מומלצים