פאתן חלבי "הילדים חיים בחברה אלימה"

תלמיד יסודי בדאלית אל כרמל שחווה אלימות בבית הספר מחבריו לכתה ומאנשים בוגרים, מוצא את עצמו בלב של סערה חברתית שזרה לו ולמשפחתו, אמו פאתן חלבי שהולכת למלחמה לא פשוטה לנסות להשפיע לעצור את האלימות שנמצאת במיוחד בקרב ילדים וגולשת להורים.

21.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פאתן חלבי "הילדים חיים בחברה אלימה"

 

עימות ומריבות בקרב תלמידים דבר שמוכר ומטופל בדרגים שונים במערכת החינוך והרווחה, כאשר הדבר פוגע במשפחה זו או אחרת, זה משבש את החיים של המשפחה מכל הבחינות, לפעמים זה מגיע לדרגות של אלימות קשה מאוד שעוברת לטיפול משטרתי.

פאתן חלבי אקדמאית בעלת עסקים, אימא שויתרה על קריירה לטובת הילדים והבית, מוצאת את עצמה בלבה של בעיה ששייכת לדבר היקר ביותר שזה הבן שלה.

פאתן מעלה את הבעיה שלה שנוגעת לכולם בחברה שעוברת מודרנזציה והולכת למקום קיצוני.

הבן של פאתן ילד חזק שלומד בבית ספר יסודי בדליה, לא נוסע בהסעות של התלמידים בשעות בוקר, רק אחרי הצהריים בחזרה הביתה, שם הוא עבר את החוויה הקשה של אלימות בינו לבין תלמידים אחרים וזה גלש עוד יותר.

פאתן: "לא יכול להיות שבגלל שבני בא ממקום של חינוך ותרבות וכבוד לאחר, בגלל זה הוא עובר מסכת השפלות וזלזול, דבר שהורס את הביטחון האישי שלו, בסופו של דבר הוא צריך להשתמש באלימות, כדי להוכיח את עצמו ולהיות כמו כולם, מרביץ ומקלל".

פאתן: "הבעיה היא יותר מסובכת שנוגעת לחינוך הורים, שבכדי לרצות את הילדים נותנים להם מתנות יקרות, ככה לא מחנכים ולא מלמדים את הילדים איך להתנהג עם החברה והסביבה, הסכנה והבעיה העיקרית היא מכשירי הטלפון החכמים שכבר בכיתה ב יש לכל הילדים, מי צריך טלפון חכם בגיל כזה?".

פאתן: "על כולנו לפעול יד ביד לעזור אחד לשני, כדי להילחם בתופעה הקשה הזו ולחנך את ילדינו שחוזקה וכוח זו חוכמה ולא מכות ואלימות".

 

לדברים בסרטון.

 

פאתן חלבי 2019

תגובות

מומלצים