פלוגת דביר זוכרת את איימן שרוף

מ"פ פלוגת דביר פקד אופיר יברקן ולוחמי הגדוד סיימו מסע בעוספיה, לזכרו של סמ"ר איימן שרוף אשר נהרג בפיגוע באוטובוס קו 841 בצומת כרכור ב2002, ע"י מחבל מגדודי ירושלים של ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. סרטון

19.02.2019 מאת: חסין חלבי, שיר חלבי

פלוגת דביר זוכרת את איימן שרוף 2019

סמוח ועלייא ההורים של איימן ז"ל, לא יכלו להגיע לטקס עקב מחלה, אבל שני האחים קייסר ומערוף התייצבו, יחד עם הדודים, שמגיעים לכל אירוע לזכרו של איימן ז"ל.

ב-10 לאוקטובר 2002, איימן סופח מחברון, לאתר ההנצחה לחיילי משמר הגבול בצומת ברקאי בוואדי ערה, איימן הספיק להיות באתר שבוע ימים בלבד, וב-21.10.02 התרחש פיגוע מחריד באוטובוס קו 841 בצומת כרכור, כאשר רכב תופת של מחבל גדודי ירושלים של ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, נצמד לאוטובוס והתפוצץ, איימן הספיק לנסוע תחנה אחת יחד עם החיילות ליאת בן עמי ואסתר פסחוב ז"ל.

טקס סיום מסלול של פלוגת דביר לזכרו של איימן שרוף שנהרג לפני 17 שנה, ואשר הוביל מ"פ פלוגת דביר פקד אופיר יברקן, סגל הפלוגה והלוחמים, בא להמחיש ללוחמים את זכרם את אלה שהקריבו את חייהם למען החייל והמדינה ובעיקר לחבר אותם למורשת ולעדות השונות בישראל.

את הטקס פתח בתפילה שיח' זוהר, המ"פ אופיר, ובשם פלוגת הטירונים דיבר יוסי גובר, בשם המשפחה דיבר איוב שרוף, בשם הכפר דיבר ראש המועצה בהיג מנסור.

שוחחנו עם האחים קייסר ומערוף, שתיארו לנו את הרגעים והרגשות שממשיכים ללוות את המשפחה מאז ועד היום.

איימן ז"ל, נולד בעוספיה ב-2.7.82 לסמוח ועלייא שרוף והאחים סלמאן ז"ל, קיסר, שרוף ומערוף.

איימן למד בבית ספר יסודי א' בעוספיה, לאחר מכן בחטיבת הביניים באורט עוספיה, ובתיכון למד בבית ספר אורט רונסון.

עם גיוסו לצה"ל בחר להתגייס למג"ב כמו אחיו סלמאן ז"ל. כשסיים טירונות הוצב במג"ב חברון בשכונת אבו סנינה כשנתיים לערך, בזמן זה איימן עבר תאונת דרכים שכתוצאה ממנה היתה לו מוגבלות ביד ימין, הוא ביקש לעבור למחנה ברקן בעירון ובקשתו התקבלה.

בחלקה הצבאית בעוספיה, התקיים לזכרו של איימן, טקס מצומצם ומרגש שמשאיר כבוד תמיכה וחוזק שניחנים בהם הלוחמים אשר לא שוכחים את החללים וממשיכים לזכור אותם ולתמוך במשפחות השכולות.

 

לכתבה בנושא: "משפחה שכולה: סמוח ועליא שרוף"

 

לדברים בסרטון

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים