פסטיבל הזית בבית הבד של סלימאן קייס

העונה הדלה של הזיתים לא הרתיעה את סלימאן קייס ומשפחתו, בשיתוף המשרד לנגב ולגליל ומשרד התיירות ומועצת אבו סנאן, לקיים את פסטיבל ימי ענף הזית, תלמידים, מבקרים רבים, לקחו חלק, זה היה יום מיוחד עבור כל מי שהגיע לפסטיבל, סרטון

04.11.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פסטיבל הזית בבית הבד של סלימאן קייס

לא במקרה, שכל מסיק זיתים, הופך לפסטיבל, שמושך אליו אנשים רבים, ליהנות מהליך הפקת הזיתים והניחוח הזך של שם הזית.

סלימאן קייס, מנהל בית הבד בכפרו, עם בני משפחתו, הרימו פסטיבל ימי ענף הזית, כאשר הכוונה היא להעביר את המורשת של עבודת מסיק הזיתים לגיל הצעיר ולהגדיל את התיירות בכפר אבו סנאן שמאוד עני בתיירות.

סלימאן: "זו שנה שניה שאני מקים את הפסטיבל, כולם נרתמים לתת יד להצלחת הפסטיבל. יש הרבה תועלת מהזית, ממשרד החקלאות יש היתר לפזר את העכר באדמות, ועושים את זה בעזרת התאגיד ואיכות הסביבה, גם לגבי הגפת מפנים אותו בעזרת חברה".

באירוע הופיעה להקת הדבקה "רים אלג'ליל" שמובילה מאגדה סאבא והבת נטלי סלאלחה, יחד עם צעירים מכל הכפרים, הם עשו שמח לכל מי שהיה.

נגם ספדי, נערה שנמצאת בנוער העובד והלומד, שלקחו חלק בפסטיבל בארגון ובהעברת הדרכות לילדים.

רגדה קייס, מהנדסת תוכנה במקצועה, מסייעת למשפחתה ומתגייסת ליד ההורים, קשה להתעלם מהנוכחות שלה בכל פינה.

מופיד אבו ריש מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל, מדריך במקצועו, נמצא בכל הפסטיבלים, מסביר לנו את חשיבות קיום אירועים מהסוג הזה בכפרים הלא יהודיים ובפרט הדרוזים.

האייל עזאם, מדריך ומוביל במשרד התיירות, שוחח איתנו על הזן של הזית, וכמה חשוב להבין משמעות שמן הזית, שמשלב בין חקלאות לחינוך.

תודה מיוחדת, ללואי שייך, צעיר מאבו סנאן, מהנדס תוכנה במקצועו, שבזכותו פורטל הכרמל מסקר את הפסטיבל באבו סנאן.

 

פורטל הכרמל

פסטיבל הזית באבו סנאן 2018

תגובות

מומלצים