פרויקט חדש ליציאה מחובות במגזר הלא יהודי

יציאה ממעגל החובות במגזר הערבי الخروج من دائرة الديون في الوسط العربي, פרויקט חדש ברשות האכיפה והגביה שיתוף הציבור וקבלת רעיונות והצעות לעזרת החייבים במגזר הערבי הרעיון התחיל לאחר הממצאים של המחקר שיזמה הרשות במגזר הערבי .

21.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
פרויקט חדש ליציאה מחובות במגזר הלא יהודי

 

מחקר שערכה רשות האכיפה והגבייה מגלה שהסיבה העיקרית לכניסה למעגל החובות בחברה הערבית הוא ניהול כלכלי לא נכון. רשות האכיפה והגבייה חקרה את הסיבות לחובות במגזר הערבי ודרכי התמודדותם איתם. 

הממצאים העיקריים העלו כי בקרב חייבים לא יהודים משקי הבית ברובם נשענים על מפרנס יחיד אשר הכנסתו נמוכה. הסיבה העיקרית עליה הצביעו הנדגמים להיווצרות החוב היא התנהלות כלכלית לא נכונה, שכן הרצון להעלות את רמת החיים הוא ההתחלה של הכניסה לתוך מעגל החובות.

لقد قامت سلطه التنفيذ والجباية بإجراء بحث حول اسباب تراكم الديون وطرق التعامل معها. الاستنتاجات الرئيسية تشير ان اغلب المديونين من الوسط الغير يهودي هم من الاسر التي تعتمد على معيل واحد ذو دخل منخفض. وفق هذا البحث، السبب الرئيسي للدين هو سوء الإدارة الاقتصادية والرغبة في رفع مستوى المعيشة مما يقود للدخول لدائرة الديون.

תקציר המחקר: התמונה המצטיירת היא שמרבית החייבים מהחברה הערבית משתייכים למשקי בית שבהם ישנו מפרנס יחיד אשר הכנסתו נמוכה. החייבים העידו כי בשל ניהול כלכלי שגוי ולא מתוכנן נכנסו אל תוך מעגל החובות. אנו למדים עוד כי החייבים אינם בעלי השכלה גבוהה ואינם בעלי מיומנויות דיגיטליות, ייתכן ודבר זה מוביל לכך שקיומו של החוב נפרש על פני יותר מעשור שכן מרביתם לא מצליחים לסגור את החובות.

ملخص البحث: اغلب المديونين من الوسط العربي ينتمون إلى أسر يوجد فيها رجل معيل واحد ووحيد، لذلك دخلهم يكون منخفض. نتيجة لذلك، جودة الحياة عند هذه الأسر تكون متدنية. بسبب خلل بالإدارة الاقتصادية وعدم التخطيط الصحيح، يدخلون الى دائرة الديون. استنتاج اخر من البحث هو ان هؤلاء الأشخاص لا يملكون شهادات تعليم عالي وقدرات تقنية وتكنولوجية، ومن الممكن ان هذا يؤدي لتمديد فترة الدين لأكثر من 10 سنين، وبنهاية المطاف لا تستطيع اغلبية هذه الشريحة بتسديد ديونها.

אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר ההתייעצות של רשות האכיפה והגבייה ולענות על השאלה: כיצד לדעתך נוכל לסייע לחייבים בחברה הערבית להסדיר את חובותיהם בצורה טובה יותר?

לקריאת המחקר המסכם - הסיבות לחוב במגזר הערבי מאת יולנדה גולן - לחצו כאן.

אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר ההתייעצות של רשות האכיפה והגבייה ולענות על השאלה: כיצד לדעתך נוכל לסייע לחייבים בחברה הערבית להסדיר את חובותיהם בצורה טובה יותר?

وأل كيف يمكن حسب رأيك مساعده المديونين من الوسط العربي لتصفيت ديونهم بصوره جيده؟

לאתר ההתייעצויות של רשות האכיפה והגבייה - לחצו כאן

حسب رأيك، كيف ممكن مساعده المديونين من الوسط العربي بتنظيم ديونهم بصوره جيده?

 

תגובות

מומלצים