פרופ' גמזו הגיע להיפרד משייך מוופאק טריף

פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו ביקר אמש בכפר ג'וליס בבית העדה הדרוזית אצל המנהיג הרוחני השייך מוופאק טריף, המפגש בא רגע לפני שפרופסור גמזו מסיים את תפקידו, חשוב לציין שהחברה הדרוזית במצב סוציואקונומי מאוד נמוך את זה הרגשנו ומרגישים בימים של הסגר השני.

11.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרופ' גמזו הגיע להיפרד משייך מוופאק טריף

 

פרופסור רוני גמזו ציין לשבח את הטיפול בקורונה במגזר הדרוזי ותפקוד ראשי העדה, כן התייחס בהרחבה לנושא החתונות והאירועים בכפרים.

השייח' מוופק טריף ביקש לחזק את הרשויות המקומיות ולהעביר תקציבים יעודיים וציין כי הרשויות עומדות בחזית המלחמה בקורונה, השייח' ביקש להגביר ולהרחיב את ההסברה בתוך הכפרים ובכל האמצעים.

מנהלת בית ספר יסודי דתי אלאשרק בעוספיה אכראם להייאני שבעצמה הייתה בבידוד בחודש האחרון , הדגישה חשיבות המעורבות החברתית במניעת התפשטות הקורונה וביקשה לערב את כל בעלי התפקידים וההשפעה בחברה לצורך הטיפול במגיפה.

השייח' מוופק טריף סקר בפני פרופ. גמזו את הפעולות שננקטו בעדה בגל הראשון ובגל השני והוסיף: "תרגמנו את הנחיות משרד הבריאות להנחיות דתיות סגרנו בתי התפילה, ביטלנו אירועים דתיים, כל החגים והאזכרות שהיו במתכונת ממש מצומצמת. יחד עם ראשי הרשויות, חברי הכנסת, הוצאנו הנחיות איך להתנהג בהלוויות וחתונות".

בביקור נכחו סגן השר פטין מולא, חברי הכנסת חמד עמאר, יו"ר פורום הרשויות הדרוזיות ויו"ר מועצת סאג'ור ג'בר חמוד, יו"ר מועצת כסרא סמיע יאסר ג'דבאן, פרויקטור הקורונה למגזר הערבי איימן סיף, גב' אקראם להיאני חברת הועדה המייעצת הארצית, סגן מנהל מחוז צפון במשרד הבריאות ורופאים מהעדה.

 

מצב הכלכלי והעסקי בכפר הדרוזי נמצא במקום מהקשים שהכרנו עד היום וחובה לשים דגש על הדברים במיוחד שראשי המועצות ממשיכים לגבות ארנונה ומיסים מבלי להתחשב במצב הקים.

 

עוד בנושא : הפגנה בעוספיה נגד מדיניות הממשלה והמצב הכלכלי בכפרים

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. אזרח לפני 19 ימים
להתחשב בתושבים
1. דרוזי לפני 19 ימים
מה השייך מבין בזה

מומלצים