פרקליטות המדינה ערערה לעליון נגד סלמאן עאמר

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה אמש לבית המשפט העליון הודעת ערר על החלטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה להותיר במעצר בפיקוח אלקטרוני את ראש מועצת ג'וליס לשעבר, סלמאן עאמר, שהורשע ברצח בכוונה תחילה של מוניר נבואני ז"ל .

30.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרקליטות המדינה ערערה לעליון נגד סלמאן עאמר

 

לטענת המדינה, על בית המשפט העליון להורות על מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח, שכן לטענתה קיים חשש "ממשי ומובהק" להימלטות של הנאשם מן הדין.

על פי הכרעת הדין, ביום  5.9.16, ירה הנאשם בחניה של מועצת ג'וליס לעבר המנוח 7 כדורים מטווח קצר באמצעות אקדח שהחזיק ברשיון, על רקע סכסוך בין השניים, וגרם למותו.

מעצרו של הנאשם הוארך מספר פעמים, וביום 25.10.18 הורה בית המשפט המחוזי על המשך מעצרו בפיקוח אלקטרוני.

עם מתן הכרעת הדין, ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח עד גזר הדין, שכן לטענתה קיים חשש "ממשי ומובהק" כי הנאשם - שלו אזרחות ארגנטינאית וקשרי משפחה ועסקים שם - ימלט לארגנטינה לאור העובדה שצפוי לו מאסר ממושך. בית המשפט המחוזי דחה את בקשת המדינה, מבלי לנמק מדוע, וקבע כי "לא מצאנו מקום להורות על מעצרו של הנאשם במתקן כליאה".

מכאן הערר, במסגרתו מבקשת הפרקליטות מבית המשפט העליון להורות על מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח. בהודעת הערר צוין, כי "עם הרשעתו של המשיב בעבירת הרצח, השתנתה נקודת האיזון בעניינו ויש להורות על מעצרו מאחורי סורג ובריח. זאת, עקב החשש הממשי כי ימלט מן הדין ומשחזקת החפות אינה עומדת לו יותר". 

הדיון בערר יתקיים היום, חמישי, בשעה 10:30.

את המדינה מייצגים בהליך הערר עורכי הדין תמר פרוש ואיתמר גלבפיש מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. בבית המשפט המחוזי מנוהל התיק ע"י עוה"ד אפרת גרינבוים ומאיה חזן -דהאן מפרקליטות מחוז חיפה. 

 

עוד בנושא

סלמאן עאמר הורשע ברצח, בית המשפט המחוזי בחיפה בפני כבוד השופטים רון שפירא אב בית הדין ואברהם אליקים סדגן הנשיא ותמר נאות פרי, הרשיע לפני זמן קצר את ראש מועצת גוליס לשעבר סלמאן עאמר ברצח מדרגה שניה, המשמעות מאסר עולם.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים