צה"ל לא צריך לגייס גמלאים למשימות באוכלוסייה

תגובת צה"ל לפרסום בואללה שצה"ל מגייס אנשי שב"כ למעקב אחרי דרוזים לטיפול במשבר הקורונה, סא"ל במיל' שמס אבו פארס "אין שחר לדברים שפרסם הכתב של ואללה, צה"ל לא זקוק לאנשי שב"כ שיסייעו לו באוכלוסייה הערבית".

05.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
צה"ל לא צריך לגייס גמלאים למשימות באוכלוסייה

בעקבות פרסום הכתבה של יואב איתיאל מואללה חדשות שחשף שפיקוד העורף מגייס את יוצאי הארגון במטרה לאסוף מידע ממקורות גלויים וממקורות שטח ולהעביר מסרים.

חיילי מילואים הביעו חשש מתוכן הכתבה ואך הגדירו אותה מסוכנת לשירות שלהם.

דובר צה"ל שרואה בכתבה פוגענית מאפשר שמס אבו פארס, מפקד מרכז אוכלוסייה של מחוז הצפון והגולן, שכולל בתוכו 67 רשויות, והמסביר של המחוז הצפוני בשפה הערבית והעברית לגבי התגוננות מפני הקורונה, להגיב לדברים.

סא"ל שמס: "הכתב סילף את הדברים,ושיבש את האמת, הכתבה לא נכונה, אנחנו נמצאים ברשויות המקומיות ועובדים מול הרשויות בכל הארץ, ואת נתוני ההסברה שעולים מהשטח אנחנו מנתחים אותם יחד עם ראשי הרשויות והמנהיגות המקומית ומגייסים ביחד את הרופאים האימאמים שחקני ספורט ושחקני קולנוע ע"מ להשפיע על הציבור, אנחנו עובדים בשותפות מלאה עם הרשות המקומית ע"מ לייצר הסברה מקומית, ככה שזה ממש לא מובן מה אני צריך את השב"כ בעניין הזה?".

"אנחנו עושים עבודה מצויינת מזה חצי שנה ע"מ לעצור את התפשטות נגיף הקורונה, אין לנו דאגות, אותו כתב רשם שפיקוד העורף פנה לגימלאים של השב"כ לעקוב אחרי הציבור, אם הם גימלאים אז איך זה שהם יכולים לעקוב אחרי הציבור? זה ממש לא הגיוני, זה לסכסך ולנגן על המרקם הרגיש הקיים בין הרשויות לכוחות הביטחון".

"הדברים שלנו מאוד שקופים, והעשייה שלנו נראית בכל רשות ורשות, שאנחנו לוקחים רשויות אדומות והופכים אותן לירוקות".

 

קישור לכתבה

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים