קורונה זה לא משחק אנשים מתים מזה

בזמן שבתי החולים והמוסדות במדינה נערכים למגיפת הקורונה ואיך להישמר ולא להידבק, במגזר ממשיכים לזלזל בנושא, בכפרים הדרוזים נרשמת עלייה בנפטרים כתוצאה מקורונה, למרות שמנסים להקטין במשמעות של הדבר.

11.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קורונה זה לא משחק אנשים מתים מזה

 

מחלקות הקורונה שבבתי החולים מתמלאים בחולים שנזקקו לפינוי לבתי חולים עקב סיבוכים שנגרמו כתוצאה מהידבקות בנגיף.

בתקופה האחרונה בכפרים הדרוזים נרשמת עליה במספר הפינויים לבתי חולים של חולי קורונה, ורבים אחרים נפטרים מהנגיף, בעיקר מבוגרים עם מחלות רקע.

בעיה נוספת שלא תמיד מצליחים לאתר את המקרים של הידבקות בקורונה, מאחר ולא עושים בדיקות קורונה, למרות כל ההסברה שעושים בכפרים על הנגיף, רבים ממשיכים לזלזל, לא שומרים על ההנחיות של הריחוק החברתי, וגם בימי סגר ממשיכים להתנהג כרגיל.

גם כאשר הגיע החיסון לקורונה, אנשים בכפרים מתחסנים פחות, בכפרים רבים נאלצו לפנות לתושבים ולהפציר בהם ללכת להתחסן, ההיענות האיטית הביאה אנשים מחוץ לכפרים לבוא להתחסן כדי שלא לזרוק את החיסונים היקרים לפח.

כשפנינו למבוגרים ושאלנו למה הם לא הולכים להתחסן? במיוחד שהדבר מתאפשר כעת ונמצא בכפרים, ככה שהם לא יצטרכו ללכת רחוק, רבים ענו שהם לא מאמינים בחיסונים כי הילדים או אחרים שכנעו אותם אותם לא להתחסן, והשאלה שעולה איזה מין אחריות זו?.

ממש ברגעים אלה מחלקת קורונה נוספת צפויה להיפתח במרכז הרפואי בני ציון, צה"ל תיגבר הבוקר באמצעות יחידת מילואים את המערך הלוגיסטי בביה"ח, מאחר ושיא חדש נרשם במספר חולי קורונה המאושפזים בביה"ח.

60 חולים מאושפזים כעת במחלקות קורונה במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, מתוכם 42 במצב קשה (5 מונשמים), 17 במצב בינוני ו-1 במצב קל.

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן: "לצערנו, נשבר היום שיא חדש במספר חולי קורונה המאושפזים בביה"ח. מרביתם של החולים במצב קשה ומורכב והצוותים הרפואיים עושים את המיטב בכדי לתת מענה להמשך העלייה במספר חולי הקורונה. אנחנו נערכים לפתיחתה בשעות הקרובות של מחלקת קורונה נוספת בביה"ח". 

 ד"ר הוכמן אמר עוד: "חיילי מילואים מיחידת היחצ"ב  בצה"ל תגברו הבוקר את המערך הלוגיסטי בביה"ח לנוכח העומסים, מחסור בכוח אדם - בעיקר אחים ואחיות גם כתוצאה מבידוד שבו מצויים חלק מאנשי הצוות ואם תימשך העלייה במספר החולים, ניאלץ לבקש תגבור נוסף מצה"ל". 

מהנהלת המרכז הרפואי בני ציון נמסר כי למרות העומסים הכבדים,  בית החולים ערוך למתן מענה מלא למטופלים שאינם קורונה הסובלים מכל בעיה רפואית דחופה.

 

תגובות

מומלצים