קן דליה ירכא גוליס ועוספיה שותפים לחיים

צעירים וצעירות דרוזים מארבעה כפרים בגליל ובכרמל הגיעו למרכז דאלית אל כרמל והניפו שלטים לא לאלימות, בעקבות רצח הצעיר דניאל חלבי ז"ל, ויסאם חלבי רכז הקן בדליה אמר:"זו חובתנו לעמוד עכשיו לצד המשפחה והצעירים שנחשפו לרצח, תודה לכל מי שהגיע".

28.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
קן דליה ירכא גוליס ועוספיה שותפים לחיים

באופן ספונטני, יומיים אחרי הרצח המזעזע של דניאל חלבי ז"ל בדאלית אל כרמל בשבת, תנועת הנוער העובד והלומד בקן הדרוזי שמוביל סמיר אסעד, הגיעו להפגנת הנפת שלטים, שהכותרת "רצח זה לא מאפיין אותנו וטובה ההידברות מאשר האלימות".

בין הכפרים שלקחו חלק בהפגנת השלטים שהוביל וסים חלבי רכז הקן בדאלית אל כרמל, יחד עם בנות השירות רים ביראני ואייה חסיסי, הקן של עוספיה, בית ג'אן וירכא, כסרא סמיע.

הכל עבר ברוח טובה, ציבור הנהגים שיתף פעולה עם המוחים, לא נרשמו אירועים חריגים, הכל היה בתיאום עם קב"ט מועצת דאלית אל כרמל נסר נסר אלדין.

וסים חלבי רכז קן הנוער העובד והלומד של דאלית אל כרמל  לפורטל הכרמל: "אנחנו פועלים לעזור ברגעים הקשים לחברה שלנו ובמיוחד לצעירים שיש בינינו, עניין המסגרת בחברתנו מאוד חשוב, במיוחד בזמנים שכולם עסוקים בפרנסה, אנחנו בקן שלנו בדאלית אל כרמל פועלים לתת חיזוק אחד לשני, עם הצוות שמלווה את צעירי הקן, הטרגדיה שאנחנו לוקחים בה חלק היום, היא הפתיעה את כולם ולשם כך תפקידנו לעזור לצעירים להתמודד עם מכשולים קשים כמו המקרה של הפעם, זו הזדמנות למסור למשפחתו של דניאל חלבי ז"ל תנחומים מכל נערי ונערות הקן שלנו ומבטיחים לעמוד לצידם לאורך כל הדרך ובעיקר מחבקים חזק את ההורים האחים והאחיות".

תנועת הנוער העובד והלומד, התנועה הגדולה והמגוונת בין תנועות הנוער בישראל, הוקמה ב- 1924 על קרקע ארץ ישראלית, על ידי בני נוער עובדים, דלים ועזובים שהתאגדו להגן על עבודתם וזכויותיהם.

בתנועה כיום מאות סניפים, קינים ומועדונים בכל רחבי הארץ, מקרית שמונה ורמת הגולן בצפון ועד אילת בדרום.

 

בתנועה חברים עשרות אלפי חניכים יהודים, ערבים ודרוזים, נערים עובדים ולומדים, מהעיר, עיירת הפיתוח, הקיבוץ והמושב, נערים מנותקים ונערים עולים. כל אלו מודרכים ומלווים באופנים המתאימים להם ופועלים להידוק הקשר הפנים תנועתי.

בקינים העירוניים, בקינים הערבים והדרוזים, בקיבוצים ובמושבים מתקיימת פעילות חינוכית מגוונת וענפה ובתוכה סמינרים והשתלמויות, מחנות וטיולים לצד העשייה המקומית היומיומית. במקומות אלו קיים דגש מרכזי על המעורבות בחברה הישראלית.

החניכים רואים בפעילות הקהילתית סביבם יעד חשוב ויוצאים מסניפיהם להדרכה והפעלת מרכזים וקינים במקומות המאופיינים ברמה סוציו-אקונומית נמוכה, תוך אמונה בזכותו של כל ילד ונער בישראל לקבל חינוך ערכי ברוח תנועת הנוער העובד והלומד.

בקינים הדרוזיים קיים ניסיון קבוע לשלב את המסורת הדרוזית הייחודית עם הפעולה התנועתית השוטפת. התנועה פועלת ברוב ישובי הדרוזים בישראל ומהווה גורם משמעותי בתחום החינוך הבלתי פורמלי.

מטרות התנועה :

1.בוגר הרואה את האדם ואושרו כיסוד מרכזי בהוויה ומקיים אורחות חיים המבטאים אמונה זו.
2.בוגר בעל עמדות דמוקרטיות וסוציאליסטיות.
3.בוגר הרואה את מסורת ישראל כמקור השראה ולא כמקור סמכות.
4.בוגר שהאחריות האישית והטלת הספק הינם יסודות בגיבוש תפיסת עולמו ומימושה.
5.בוגר המבסס את קיומו החומרי והתרבותי על עשייה אישית.
6.בוגר המעורב ופעיל בתהליכי שינוי חברתיים בכיוון אמונותיו ותפיסותיו.
7.בוגר השואף להגשים עצמו במדינת ישראל ושותף לתהליכי בנייתה והגנתה.
8.בוגר השואף להגשים עצמו במסגרת הקיבוץ או במסגרות שיתופיות סוציאליסטיות אחרות.

 

כתבות בנושא דניאל חלבי ז"ל

פציעה קשה מדקירה בדאלית אל כרמל

רצח בדאלית אל כרמל

המשטרה עצרה 3 חשודים ברצח דניאל חלבי

קבורת דניאל מתעכבת הוארך מעצר החשודים

אלפים ליוו את דניאל ז"ל בדרכו האחרונה

נוער עוספיה מגנה את רצח דניאל

 

תגובות

מומלצים