קק"ל נתנה 20 מיליון ש"ח לדרוזים הממשלה תוקעת את הכסף

יו"ר קק"ל דני עטר, מנכ"ל משרדו אמנון בן עמי והצוות הבכיר ערכו ביקור במכון המחקר הדרוזי בעוספיה שמוביל ד"ר אמיר ח'ניפס, במפגש נחשף שקק"ל העניקה 10 מלש"ח לפיתוח נבי שועיב עה"ש ו-10 מיליון לבשביל הבנים, משרדי רה"מ, האוצר והתיירות תוקעים את העברת הכסף.

07.08.2019 מאת: חסין חלבי

דני עטר יו"ר קקל בכרמל 19

 

זה מפגש ראשוני בין מוסד יהודי ראשון וחשוב של מדינת ישראל שחולש על מעל 90 אחוז מקרקעות המדינה, שבתוכו משלב חינוך, חינוך סביבתי, נטיעה, מורשת ועוד הרבה דברים.

ד"ר אמיר חניפס, ראש מכון מחקר דרוזי, יזם את המפגש עם הנהלת קק"ל והעלה בפניהם את העשייה של המכון ודיבר על מציאת דרך לשיתוף פעולה שיכולה להביא לצמיחה במישורים שונים, בין המכון לקק"ל.

למפגש הזה הגיעו רבים מגופים שונים, בלטו יוסף נסראלדין יו"ר התנועה הדרוזית הציונית, דנה חלבי מובילה בעמותת שלומית למתנדבות השירות הלאומי, יו"ר עמותת אכפת לי מהכרמל נקי שיח' ענן נסראלדין ואחרים.

שר שלום ג'רבי שכיהן כראש השירות הלאומי אזרחי והיום מוביל את החינוך בקק"ל, נכח בפגישה בעוספיה.

ירון אוחיון מנהל מפ"ק בקק"ל העלה את הנושא של התכנון שהוא מוביל עם הצוות שלו בנושא מסלול בשביל הבנים.

במפגש עלה נושא השירות הלאומי שהיום בעדה הדרוזית מעל 1000 בנות שירות, בדליה ועוספיה לבד יש 70 בנות שירות.

יוסף נסראלדין מהתנועה הדרוזית הציונית חידד את שיתוף הפעולה בין קק"ל לגוף שהוא מוביל, בעיקר בנושא החינוך שמאות בני נוער דרוזים כבר עברו ועוברים ימי עיון והכשרות במוסדות קק"ל.

יו"ר קק"ל דני עטר דיבר על תרומת הגוף שהוא עומד בראשו לעדה הדרוזית במישורים שונים, שהם נמצאים כל הזמן בקשר עם הגופים השונים בעדה הדרוזית במטרה לקדם ולעזור.

דני עטר לפורטל הכרמל: "הדרוזים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה, מדברים על ברית חיים וזה לצקת תוכן לכל מה שאנחנו עושים בעדה הדרוזית, מקווה שתכניות המתאר בעדה הדרוזית יצליחו איפה שקק"ל משפיעה, וכך לצקת תוכן לברית החיים שהיא דרך חובה. אנחנו בקשר עם כל מני עמותות דרוזיות, זו פעילות מבורכת וטובה ואנחנו נמשיך לתמוך".

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. חיר לפני 2 שנים
צעד מעולה
2. בחור לפני 2 שנים
כל הכבוד לקק ל
1. אסעד לפני 2 שנים
מאז שלטון ביבי

מומלצים