ראפע "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית"

​​​​​​​ראפע חלבי חבר ליכוד ופעיל בחברה מתייחס לרצח של דניאל חלבי ז"ל, למרות הכאב והאבידה הקשה, ראפע מכוון את החיצים לכיוון האחר, לגבי הפוליטיקה "אני פועל במישור הארצי וחושב כמו ישראלי ולא כמו כפרי, והולך לפי ממני תראו וכן תעשו", סרטון.

04.06.2019 מאת: חסין חלבי
ראפע "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית"

 

ראפע חלבי, איש ציבור ופעיל בחברה, שמתייחס לסוגיית האלימות בכפרים: "אין לאיש בעולם זכות לקחת חיים של אחר, זה נובע מתוך אלימות, דניאל ז"ל היה נער למופת הכרנו באופן אישי, לא מגיע לו מוות כזה מיותר".

ראפע חלבי: "אנחנו בדרך כלל מאשימים מועצות, כי בעינינו הם הרשות המבצעת, זה לא מועצה וזה לא מסגרות וזה לא משטרה, אי אפשר לקחת אחריות על כוונות ומעשים של אנשים, החברה היא חברה שמרנית, ומסתכלים על בחורה בצורה שונה, יש לנו גוף חזק שהם השיח'ים שהם מאוד מגובשים, אנחנו בעידן החמולות, ולכן המצב פי מאה יותר קשה במקרה של אירוע כמו הרצח שהיה".

ראפע חלבי: "העניין מתחיל ונגמר בתוך הבית, שהוא בית הספר והאקדמיה איך לחנך, מי שמשתמש באלימות הם החלשים, שהם לא יכולים להתחבר לנהל שיחה מכובדת ולתרום לחברה, אנשים שהם מסיתים לאלימות, זה רק יכול להביא לדברים רעים, לכן בואו נדבר שלום ותרבות וזה מה שצריך להנחות אותנו".

ראפע חלבי: "ממני תראו וכן תעשו, אם אני אדבר שלום הילדים שלי ילכו באותו כיוון ואם אדבר רע אז ילכו בדרך הרע, לכן צריך לחנך מגיל רך ולשים גבולות לילדים, אסור להסית נגד אנשים, כמו שעכשיו מסיתים נגד הזרים, הענישה הקולקטיבית נגד כל הזרים היא לא נכונה יש לאתר את הבעייתיים ולהרחיק אותם".

ראפע חלבי: "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית לכל אדם ולכל מעשה, מצד אחר יש אחריות מניסטריאלית על שאר המערכות הפועלות בכפר".

"בישוב יש משטרה שנמצאת בפעילות מוגברת, לבוא ולהאשים אותם שלא הצליחו למנוע רצח, זה נראה תמוה, וזה לא דמוקרטי".

ראפע חלבי: "אני מתעסק בפוליטיקה במגזר הארצי, בסניפי הליכוד השונים, כעת המצב של הליכוד רק משתפר, הליכוד ימשיך להוביל וירכיב את הממשלה הבאה, לדעתי ליברמן ירה לעצמו ברגל, זו פעם ראשונה בהיסטוריה שמפלגת ימין מפילה ממשלת ימין, לדעתי הוא לא יכנס לכנסת הבאה".

 

תגובות

19. חלבי לפני 10 ימים
גאה בך
18. סאמי לפני 11 ימים
ראפע מצויין
17. רמי לפני 13 ימים
האות ר
16. ابن الوادي לפני 14 ימים
14 צעיר
15. ياسر לפני 14 ימים
اكتب ما تريد
14. צעיר לפני 15 ימים
אין מילים ראפע אתה מפתיע
13. ابن الوادي לפני 15 ימים
ارجعت أكتب
12. دلواني לפני 16 ימים
أنا مع رافع
11. אלשוקונאת לפני 16 ימים
איש גדול
10. בחור לפני 16 ימים
ראפע עשה את איוב
9. حسوني לפני 16 ימים
ابو عاصم يا كبير
8. סאחת סידנא אבו אבראהים לפני 16 ימים
ראפע מנהיג ענק
7. חלבי גאה לפני 16 ימים
ראפע אתה גדול
6. אישה לפני 17 ימים
אני מבינה את ראפע מה רצה להגיד
5. مواطن לפני 17 ימים
نشيط في الليكود وتلميذ ايوب القرا؟
4. דרוזי לפני 17 ימים
ליכוד
3. ואדי אלפש לפני 17 ימים
כל הכבוד
2. אזרח לפני 17 ימים
ראפע אתה מגזים
1. חלבי לפני 17 ימים
מסכים איתך במאה אחוז

מומלצים