ראפע "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית"

​​​​​​​ראפע חלבי חבר ליכוד ופעיל בחברה מתייחס לרצח של דניאל חלבי ז"ל, למרות הכאב והאבידה הקשה, ראפע מכוון את החיצים לכיוון האחר, לגבי הפוליטיקה "אני פועל במישור הארצי וחושב כמו ישראלי ולא כמו כפרי, והולך לפי ממני תראו וכן תעשו", סרטון.

04.06.2019 מאת: חסין חלבי
ראפע "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית"

 

ראפע חלבי, איש ציבור ופעיל בחברה, שמתייחס לסוגיית האלימות בכפרים: "אין לאיש בעולם זכות לקחת חיים של אחר, זה נובע מתוך אלימות, דניאל ז"ל היה נער למופת הכרנו באופן אישי, לא מגיע לו מוות כזה מיותר".

ראפע חלבי: "אנחנו בדרך כלל מאשימים מועצות, כי בעינינו הם הרשות המבצעת, זה לא מועצה וזה לא מסגרות וזה לא משטרה, אי אפשר לקחת אחריות על כוונות ומעשים של אנשים, החברה היא חברה שמרנית, ומסתכלים על בחורה בצורה שונה, יש לנו גוף חזק שהם השיח'ים שהם מאוד מגובשים, אנחנו בעידן החמולות, ולכן המצב פי מאה יותר קשה במקרה של אירוע כמו הרצח שהיה".

ראפע חלבי: "העניין מתחיל ונגמר בתוך הבית, שהוא בית הספר והאקדמיה איך לחנך, מי שמשתמש באלימות הם החלשים, שהם לא יכולים להתחבר לנהל שיחה מכובדת ולתרום לחברה, אנשים שהם מסיתים לאלימות, זה רק יכול להביא לדברים רעים, לכן בואו נדבר שלום ותרבות וזה מה שצריך להנחות אותנו".

ראפע חלבי: "ממני תראו וכן תעשו, אם אני אדבר שלום הילדים שלי ילכו באותו כיוון ואם אדבר רע אז ילכו בדרך הרע, לכן צריך לחנך מגיל רך ולשים גבולות לילדים, אסור להסית נגד אנשים, כמו שעכשיו מסיתים נגד הזרים, הענישה הקולקטיבית נגד כל הזרים היא לא נכונה יש לאתר את הבעייתיים ולהרחיק אותם".

ראפע חלבי: "אנשים לא מבינים שיש עליהם אחריות אישית לכל אדם ולכל מעשה, מצד אחר יש אחריות מניסטריאלית על שאר המערכות הפועלות בכפר".

"בישוב יש משטרה שנמצאת בפעילות מוגברת, לבוא ולהאשים אותם שלא הצליחו למנוע רצח, זה נראה תמוה, וזה לא דמוקרטי".

ראפע חלבי: "אני מתעסק בפוליטיקה במגזר הארצי, בסניפי הליכוד השונים, כעת המצב של הליכוד רק משתפר, הליכוד ימשיך להוביל וירכיב את הממשלה הבאה, לדעתי ליברמן ירה לעצמו ברגל, זו פעם ראשונה בהיסטוריה שמפלגת ימין מפילה ממשלת ימין, לדעתי הוא לא יכנס לכנסת הבאה".

 

תגובות

19. חלבי לפני 12 חודשים
גאה בך
18. סאמי לפני 12 חודשים
ראפע מצויין
17. רמי לפני 12 חודשים
האות ר
16. ابن الوادي לפני 12 חודשים
14 צעיר
15. ياسر לפני 12 חודשים
اكتب ما تريد
14. צעיר לפני 12 חודשים
אין מילים ראפע אתה מפתיע
13. ابن الوادي לפני 12 חודשים
ارجعت أكتب
12. دلواني לפני 12 חודשים
أنا مع رافع
11. אלשוקונאת לפני 12 חודשים
איש גדול
10. בחור לפני 12 חודשים
ראפע עשה את איוב
9. حسوني לפני 12 חודשים
ابو عاصم يا كبير
8. סאחת סידנא אבו אבראהים לפני 12 חודשים
ראפע מנהיג ענק
7. חלבי גאה לפני 12 חודשים
ראפע אתה גדול
6. אישה לפני 12 חודשים
אני מבינה את ראפע מה רצה להגיד
5. مواطن לפני 12 חודשים
نشيط في الليكود وتلميذ ايوب القرا؟
4. דרוזי לפני 12 חודשים
ליכוד
3. ואדי אלפש לפני 12 חודשים
כל הכבוד
2. אזרח לפני 12 חודשים
ראפע אתה מגזים
1. חלבי לפני 12 חודשים
מסכים איתך במאה אחוז

מומלצים