ראשי בנק ישראל כלכלה בכפר

מפגש מיוחד של בכירי בנק ישראל שנענו להזמנתו של העיתונאי רפי חסון וביקרו בבית יד לבנים הדרוזים בדאלית אל כרמל, שמעו מפיו של ד"ר רמזי חלבי על השפעת השינויים בכלכלת ישראל על העדה הדרוזית, ונפגשו עם מדריכי תיירות ואנשי דת, ביקור חשוב.

19.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ראשי בנק ישראל כלכלה בכפר

 

העדה הדרוזית בישראל היא עדה קטנה שמונה קצת מעל 100 אלף נפשות, רוב בני העדה בכרמל בגליל ובגולן עובדים כשכירים וחלקם עצמאיים, לעומת כפרי הגולן שלרוב יש משק חקלאי ואגודות משותפות, בנוסף שהנשים בגולן ברובם עובדות במשק בית בסביבה והצעירות משלימות לימודים, בכפרי הדרוזים בכרמל בגליל ובגולן מחצית מהנשים לא עובדות וחלקן לא השלים לימודים.

נציגי בנק ישראל ביקרו בבית יד לבנים הדרוזים ונפגשו עם היו"ר אמל נסראלדין וההנהלה, ושמעו הרצאה מעניינת מפיו של ד"ר רמזי חלבי על השינויים בכלכלת העולם וישראל בפרט, והשפעתם על החברה הדרוזית ועל ההשתלבות בשוק העבודה, בדגש על נשים וצעירים, ומפי ד"ר רביעה בסיס שמעו סקירה כללית על העדה הדרוזית בארץ ועל השתלבותה בחיי המדינה.

נציגי בנק ישראל, פנינה קרן - מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל, גבי פישמן מנהל אגף סטטיסטיקה, ליאור ג'ורג'י מנהל אגף בit, אמיר ספרנוביץ מנהל אגף ניהול מזומנים במטבע, יוני אתר - יועץ למנכל, יוסי פרוור מנהל אגף משאבי אנוש, טל הראל מנהלת יחידת מטה הפיקוח על הבנקים,  דולי צדוק מנהלת יחידה בחטיבת השווקים, הילה אלקיים רכזת גיוס.

הנציגים התפעלו מהקשר המיוחד בין העדה הדרוזית למדינת ישראל והביעו תמיכה ותקווה להמשך קידום העדה והשתלבותה בחיים הציבוריים והכלכליים במדינה.

לאחר מכן הנציגים והמארגנים ערכו סיור בליווי ד"ר ג'בר אבו רוכן, במנזר הכרמליתים במוחרקה ולמדו על המקום. נשמעו הרבה תודות למארגנים של המפגש.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

4. חכם לפני 1 חודש
אנשים עדיף שלא תקבלו הלוואה היא בסוף תסבך אתכם עדיף לחיות על זעתר ולא בנקים והלוואות
3. חלבי לפני 1 חודש
כל הכבוד על היוזמה
2. בעל עסקים לפני 1 חודש
חבל שעלי עסקים לא נפגשו איתם
1. אזרח לפני 1 חודש
בוקר טוב

מומלצים