ראשי הדתות בתפילה לריפוי העולם מקורונה

שייך מוופק טריף ראש העדה הדרוזית בישראל השתתף בתפילה שהתקיימה בירושלים, לצד רבנים, פטריארכים ואנשי דת מוסלמים, למען ריפוי העולם ומדינת ישראל מנגיף הקורונה.

27.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ראשי הדתות בתפילה לריפוי העולם מקורונה

 

בירושלים התקיימה תפילה בהשתתפות ראשי העדות והדתות בישראל למען ריפוי העולם והמדינה מהקורונה. 

ראש העיר ירושלים משה ליאון קיבל את פני ראשי הדתות אשר הציגו עמדה אחת לפיה יש למלא אחר כל הוראות משרד הבריאות וכי ההוראות מחייבות מבחינה דתית ומוסרית. 

שייך טריף הודה בדבריו לרופאים שעובדים מסביב לשעון בכדי להציל חיים.

 

משה ליאון ראש העיר ירושלים

אחי אנשי הדת, רבותי

תקופה קשה ומורכבת עוברת עלינו במדינת ישראל ועל האנושות כולה. לפתע, הגבולות בין המדינות נעלמים, והאנושות כולה, מוצאת את עצמה מתמודדת יחד עם נגיף אכזר, המתפשט לו ברחבי העולם. הנגיף איננו מבחין בין מדינה למדינה, בין ארץ אחת לשנייה ובין צבעי העור. חיש מהר ובתוך חודשים בודדים, נקלע העולם למשבר אחד גדול, אשר לא ידעה אותו האנושות על פני הארץ מזה למעלה ממאה שנים.

אמונה חזקה ובלתי מתפשרת בבורא עולם, מחזקת אותנו ומסייעת לכולנו, איש איש באמונתו, לעבור את התקופה הקשה, בתקווה כי תחלוף לה מהר. לצד האמונה החזקה כי נעבור את המשבר וכי בורא עולם יקבל את תפילותינו והתפילות מכל מקום בעולם, וכחלק מהאמונה עצמה, נדרשים ומחויבים כלל הציבור, ללא יוצא מהכלל, לפעול לפי הנחיות הגורמים המוסמכים ומשרד הבריאות. התפילות לא יסייעו בעדנו לבד, אם לא ננהג בהתאם ונפעל יחד, באחריות ובתבונה, גם אם הצעדים הנדרשים הינם קשים ובלתי נתפסים עבור רבים.

בני העדה הדרוזית, קיבלו כבר לפני כעשרה ימים החלטות קשות ביותר, אך החלטות מצילות חיים, בתי התפילה נסגרו וניתנה הנחייה מפורשת לתושבים בכל הכפרים הדרוזים כי הוראות משרד הבריאות, אינן בגדר המלצות, אלא הוראות וצווים שיש לקיימן.

בחזית המערכה מול נגיף הקורונה, עומדים המלאכים בלבן, הרופאים וסגל האחים והאחיות, הם מתמודדים שעה שעה מול הנגיף הארור, חשופים, אך לא מוותרים ומקיימים את השליחות לה נועדו, לטפל באנשים ולהבריא אותם, תודתנו ותפילתנו לכלל הרופאים ולכלל מערך הרפואה על עבודתם ומסירותם האינסופית, למרות חשיפתם לסכנה ממשית. 

רבותי על פי האמונה הדרוזית וגם אמונות רבות נוספות, יש לבחון מה טוב יכול לצאת מכל אירוע טראגי או קשה ככל שיהיה, כאשר אנו מאמינים כי בורא עולם מבקש לבחון את דרכי ההתמודדות שלנו עם משבר או אירוע. רואה אני כי בשבועיים האחרונים, כלל אזרחי המדינה הינם מקשה אחת, חילוניים ודתיים, יהודים וערבים, בני עיר וכפר, וכולם יחד באותה סירה.

משמע כי נוכל לחיות יחד בארצנו, מולדתנו, יחד נוכל לעבור את המשבר הקשה, ויחד בעזרת השם , לאחר מכן נוכל להגשים את השלום. 

אסיים בתפילותיי לבורא עולם, שתחלוף לה הרעה מעל לפני כדור הארץ

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים