רב סרן כיוואן חאמד ז"ל הסתער ונהרג בלבנון

האנשים שכבר לא איתנו, כיוואן היה איש דינמי, אהב ספורט ובעיקר כדורגל, הותיר אחריו רעיה הרה, את בנו לא זכה להכיר, מה שמנחם שאת בנו פורסאן גידל אחיו, כיוואן היה נחוש לבצע את התפקיד בצורה הטובה ביותר וללא קורבנות, הוא שילם בחייו.

07.10.2017 מאת: פורטל הכרמל
רב סרן כיוואן חאמד ז

במערכת פורטל הכרמל דואגים תמיד להנציח את השמות של החללים ומדי פעם שופכים אור על פועלם וסיפוריהם האישיים של החללים.

רס"ן חאמד כיוואן ז"ל נפל בהסתערות אל מול חוליית מחבלים באיזור בינת ג'ביל שבדרום לבנון, ביום 19.12.1994, כשהסתער בראש הכוח שבפיקודו לעבר חוליית המחבלים שפתחה באש תופת ממארב על הכוח שעסק בפתיחת ציר ברצועת הביטחון שבדרום לבנון.

כיוואן הובא למנוחות בחלקה המשפחתית בבית העלמין בכפר מג'אר. בן שלושים היה בנופלו.

הותיר אחריו רעיה בתחילת הריונה, אם, חמישה אחים: ריאד, חאפד, לביב, אדיב ופריד ושבע אחיות: נג'יבה, שכיבה, נסיבה, חפידה, פרחה, חיתאם ואדיבה. בנו, פורסאן, נולד שישה חודשים לאחר נפילתו.

כיוואן בנם של ניעמה וסלמאן נגיב חאמד, נולד ביום 29.12.1964 בכפר הדרוזי מג'אר, שם גדל, למד והתחנך. בן למשפחה בת שלושה עשר ילדים.

כיוואן למד בבית הספר היסודי ובבית הספר התיכון המקיף בכפר מג'אר. הוא עסק הרבה בספורט, ריכז את קבוצת הכדורגל בכפרו והקפיד על כך שבני הנוער יהיו בכושר גופני גבוה על מנת שיוכלו להתנדב לשרת ביחידות קרביות בצה"ל. בחור אהוב, מקובל ונערץ על בני הדור הצעיר בכפר. כיואן היה אישיות כריזמטית, שהטביעה חותמה בכל מקום בו שהה ובכל פעילות שלקח על עצמו לבצע. היתה בו שאיפה למצוינות.

כיוואן האמין שבני העדה הדרוזית חייבים להצטיין בכל מקום ובכל תחום. הוא סבר כי מנהיגי העדה חייבים להיות משכמם ומעלה, מופת ודוגמה. כל זאת כדי שהעדה הדרוזית תמלא מקום נכבד על דפי ההיסטוריה. צנוע, הגון וישר, סבלני ונעים הליכות היה.

במחצית חודש נובמבר 1983 גויס כיואן לשירות חובה בצה"ל והוצב לחיל הרגלים. הוא עבר אימוני טירונות קרבית, קורס צניחה, קורס נגמ"שים, קורס קליעה ומפעילי אר.פי.ג'י, ונשלח ליחידתו לסגל הפיקודי. בכל תפקידיו האמין כיוואן בצדקת דרכו. הוא לקח ללב כל אירוע כאשר, לדעתו, משימות לא בוצעו במלואן ובצורה הטובה ביותר.

בשנת 1985, יצא כיוואן לקורס קציני חי"ר ושנה לאחר מכן, בתום שירות החובה, הצטרף לשורות צבא הקבע. לדברי מפקדיו היה כיוואן קצין מקצועי ואמיץ ובעל מוסר עבודה גבוה. הוא שימש בתפקידי סמ"פ, מ"פ, חונך פלוגתי וקמב"ץ חטמ"ר מנשה.

כיוואן הגיע להישגים מרשימים, הוא הביא לשיפור מצב המוצבים עליהם הופקד. הוא הרבה לעזור, לתמוך ולעודד. הוערך על ידי מפקדיו ונאהב על חבריו ורעיו. כיוואן התקדם בסולם הדרגות הפיקודי עד לדרגת רס"ן. לאות הוקרה על הצטיינותו בכל תפקידיו יצא כיוואן במשלחת צה"ל לאירופה.

תגובות

מומלצים