רס"ל סאבר עווידה אחריות ודאגה לפרט

בטקס מצטייני מפקד פיקוד דרום תש"ף, קיבל רס"ל סאבר עווידה מסאג'ור הצטיינות ממפקד פיקוד הדרום האלוף הרצי הלוי, לכבוד ראש השנה, על ביצוע משימותיו במסירות והתמדה רבה.

09.09.2020 מאת: אמילי חלבי
רס"ל סאבר עווידה אחריות ודאגה לפרט

 

רס״ל סאבר עווידה, בן 26 מכפר סאג׳ור. יש לו שני אחים וארבע אחיות. סאבר למד יג׳ - יד׳ ועשה תעודת הנדסאי מכונות. בעקבות זה התחיל את שירותו כמכונאי טנק מרכבה סימן 4 בחטיבה 401, אחרי שנתיים עבר לפקד על חוליה טכנית פלוגתית וממש בימים אלו נכנס לתפקיד בוחן בקרת אש גדודי. 

רס"ל סאבר בצבא מ 2013, טכנאי מערכות, לוחם בגדוד 52

מפקד פיקוד הדרום, האלוף הרצי הלוי, העניק את אותות ההצטיינות למצטיינים. בשל מגיפת הקורונה, הטקס נערך בתנאים מגבילים ובנוכחות מצומצמת.

סאבר: "אני מרגיש שאני בעננים ושהמפקדים בחרו בי ומעריכים אותי וראו שאני נותן עבודה מהלב. אני תמיד מפקד על החיילים שלי ועוזר להם, אם זה בתיקון טנק או דברים אחרים, יוצא לתרגילים ומבצעים, במבצע צוק איתן הייתי מכונאי טנקים, עשיתי את העבודה שלי וכל מה שמצפים ממני, אם לתקן את הטנק תחת אש ואם להיות גם בחילוצים המורכבים".

 

 

סאבר: "במהלך התקופה בתור מחט"פ, הגיע אלי חייל שבור שלא רצה להישאר בגדוד, רצה לעבור ליומיות בתחילת הדרך שלו בגדוד הצלחתי לשנות אותו ולהסביר לו את המשמעות ומה דרוש מאיתנו ונשאר בגדוד והיום הוא מצליח וגם בקבע כבר חצי שנה. אם יש משהו קשה אז אפשר להתגבר עליו, אין מה לפחד מדברים קשים".

"כשהתבשרתי על זה שאני אקבל מצטיין פיקוד הדרום, בהתחלה לא שיתפתי את ההורים כי רציתי לעשות להם הפתעה, אבל המפקד שלי התקשר והודיע להם, הם היו שמחים עד דמעות".

 

 

סאבר: "המטרות שלי בחיים זה להצליח בספורט ולהשתתף במרתונים של ריצה, ובצבא אני רוצה להתקדם בסולם התפקידים".

"למדתי הנדסאי מכונות שזה מקצוע לחיים ואני מאמין שאני אעסוק בזה מתישהו. אני מאמין שכל דבר שלמדתי הולך לשמש אותי בעתיד".

"אני חבר עם כולם ומתחבר עם כולם, היחס שלי עם הפקודים שלי ועם הקצינים שמעלי יחס מעולה".

"יש לי אח אחד שהוא בתהליכי צו ראשון, יש לי עוד ארבע אחיות, אבא שלי עובד במפעל תרופות ואמא עקרת בית".

סאבר: ״אם יש דבר אחד שאני מאמין בו זה בחיים לא לוותר להשיג את הכל ולהוביל את כולם לדרך ההצלחה, להאמין בעצמנו ובכוחות שלנו, ולדעת לקום אם נופלים, ולהמשיך להגיע רחוק, כי ההצלחה מגיעה אחרי הרבה נפילות".

"לרגל חג נביא סבלאן עה"ש, מאחל לכולם חג שמח והרבה בריאות בעיקר. אני מאחל שנה טובה ומבורכת לכל עם ישראל".

 

תגובות

מומלצים