רס"ן אנואר גאנם "השקעה בתפקיד מתוך אמונה בצוות"

ראש מדור כלכלה במת״ק עזה, רס"ן אנואר גאנם, מכפר בית ג'אן, מוביל פעילות ייחודית שתורמת לשקט וליציבות בצל המציאות המורכבת בעזה, אנואר שהחל את דרכו בחיל הים שינה מסלול ליחידת הקישור וכבר שנים שהוא ממלא תפקידים משמעותיים, ועל זה אנואר זכה למצטיין פיקוד דרום.

25.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רס"ן אנואר גאנם "השקעה בתפקיד מתוך אמונה בצוות"

 

ראש מדור כלכלה במנהלת התיאום והקישור לעזה, רס"ן אנואר גאנם (41), נשוי ואב לשלושה ילדים, מתגורר בכפר בית ג'ן שבגליל ומשרת בצה״ל מזה 20 שנה, כאשר מאז ומתמיד ערכי השליחות והמקצועיות ניצבו למול עיניו - וממשיכים להוות עבורו מצפן כל העת.

״הבנתי עד כמה משמעותית עבורי המסגרת הצבאית והשירות הייחודי במתפ"ש״

רס״ן גאנם התגייס לצה״ל במרץ 2000 עם סיום לימודיו האקדמאיים באוניברסיטת חיפה - תואר ראשון בסטטיסטיקה כעתודאי. הוא החל את שירותו הצבאי כבוחן מידע בשלישות הראשית ברמת גן ומשם, יצא לקצונה בחיל הים במסגרתו שימש כסגן מפקד יחידת התקשוב בבה"ד של החיל. לאחר מכן, החליט גאנם לשנות את מסלולו ולפנות לדרך חדשה בשירותו הצבאי, ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים. בחירה אחת שסללה את דרכו המשמעותית והייחודית לאורך השנים האחרונות.

לדבריו, הוא הכיר את היחידה ואת תחומי העיסוק שלה, אשר עוררו בו סקרנות, עניין ורצון עז לקחת חלק בעשייה המשמעותית. ״זכיתי להיחשף לעולמות שלא פגשתי קודם, כאלו בעלי חשיבות אדירה. הבנתי עד כמה משמעותית עבורי המסגרת הצבאית והשירות הייחודי במתפ"ש״.

 

 

תחילת הדרך במתפ״ש

את תפקידו הראשון ביחידת המתפ״ש מילא רס״ן גאנם כעוזר ראש ענף כלכלה באזור יהודה ושומרון במשך כשנה וחצי בין השנים 2002-2003, כאשר משם המשיך לתפקיד קצין תשתיות במנהלת התיאום והקישור ביריחו לשלוש שנים נוספות.

עוד מילא את תפקיד קצין הקישור ביריחו, שימש כקצין תשתיות במנהלת התיאום והקישור ברמאללה וכן כסגן ראש מנהלת התיאום והקישור בעוטף ירושלים.

בשנת 2014 הגיע רס״ן גאנם למנהלת התיאום והקישור לעזה עם המינוי למפקד לשכת הקישור במעבר ארז ומאז - הוא התחבר לעשייה החשובה שמקדמת מנהלת התיאום והקישור בעזה.

אנואר: ״אני זוכה להוביל פעילות ייחודית בצל המציאות המורכבת המלווה אותנו ברצועת עזה בשנים האחרונות, זה מחייב אותנו להישאר תמיד עם יד על הדופק. משמח אותי לראות שהעשייה החיובית שלנו תורמת ליציבות ולשקט הביטחוני, זאת זכות אדירה בכל מובן המילה״.

בתום שנתיים כמפקד לשכת הקישור במעבר ארז, שימש אנואר כראש מדור תיאום אזרחי במת״ק עזה עד לשנת 2017. עם סיום תפקיד זה, שקד על לימודי התואר השני ביחסים בינלאומיים, במסגרת החוג למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ואף סיים את לימודיו בהצטיינות. משנת 2018 ועד היום, הוא ממלא את תפקידו הנוכחי - ראש מדור כלכלה במנהלת התיאום והקישור לעזה, תוך שזוכה לשבחים ולהערכה רבה על פועלו מעורר ההשראה. 

 

 

״אני מאמין בצוות שלנו ובעשייה של המת״ק״

למרות זאת, רס״ן גאנם ניחן בענווה המשתקפת בחיוכו: ״ההשקעה בתפקידי מגיעה מתוך אמונה בצוות שלנו במת"ק ומעולם לא הייתה בכדי לקבל הערכה או הוקרה. אני מאמין שבזכות העבודה והעשייה של הקצינים, החיילים והאזרחים שלנו - אנחנו מסייעים ביצירת שקט בעוטף״.

לכבוד יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל, נבחר רס״ן אנואר גאנם למצטיין אלוף פיקוד דרום, אלוף הרצי הלוי - על תרומתו הבולטת בתפקידו ועל היותו דוגמה ומופת.

במסגרת התפקיד עליו אמון, רס"ן אנואר גאנם פועל אל מול גורמי הכלכלה, המסחר והעסקים הפלסטיניים השונים ברצועת עזה, על מנת לגבש תמונת מצב כלכלית, לנתח את צורכיהם של תושבי הרצועה ובהתאם, ליזום וליצור פתרונות הולמים ויצירתיים למצב המורכב בעזה.

אנואר: "אני רוצה לנצל את מעמד זה, כדי להוקיר ולהביע את הערכתי למפקדי ולחיילי מנהלת התיאום והקישור על העשייה המבורכת שאנו מובילים יחדיו".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. אמיר לפני 1 חודש
כל הכבוד
1. דרוזים ישראלים לפני 1 חודש
קצינים למען שלום ובטחון....

מומלצים