רס"ן חאלד גאנם "החיילים הדרוזים ממשיכים להתגייס למערך הלחימה"

רס"ן חאלד גאנם דמות בולטת ומוכרת בבתי הספר בכפרים הדרוזים, אדם שמדבר חינוך והשכלה, מחובר ואהוב על החיילים והמפקדים, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על התפקיד, הגדוד שפורק ובעיית השפה העברית בקרב מלש"בים.

05.10.2021 מאת: חסין חלבי
רס"ן חאלד גאנם "החיילים הדרוזים ממשיכים להתגייס למערך הלחימה"

 

 

רס"ן חאלד גאנם, תושב מגאר, שכבר עבר בכל התפקידים, ממלא מקום ראש מנהל אוכלוסיות, בעבר שירת ב-244 שפורק ב 2001, משם עבר לגדוד 299 והיה בכלל התפקידים עד קצין אג"ם, אחרי פירוק הגדוד חאלד חזר להיות סמג"ד בבה"ד 1, בית הספר לקצינים של צה"ל, משם הגיע למדור אוכלוסיות ושם את כל המשקל בנוער ושילובו.

 

על פירוק הגדוד הדרוזי, חאלד אומר: "יש לי רגשות מעורבים, כי גדלתי בגדוד, אבל הגדוד סיים את תפקידו ההיסטורי במדינה, כי הוא היה עוד תחנה בחיי החייל הדרוזי והחיילים היום משולבים בכל יחידות צה"ל ולפי הנתונים שיש, הצעד היה מאוד נכון".


חאלד: "אנחנו ערים לבעיית העברית שמלש"בים מגיעים ללא ידע בדיבור, אנחנו במסגרת הצבא רואים עלייה בקורסים של העברית ואנחנו פועלים מול משרד החינוך, בתי הספר, המנהלים והמפקחים, לשפר את המצב".


לגבי אחוזי הגיוס של החיילים הדרוזים, חאלד מחדד כי אחוז הגיוס הוא מהגבוהים בארץ, וישנה חשיבות לגבי השירות בצבא בחיי הצעירים הדרוזים.


חאלד: "אנחנו מנסים להנגיש את המידע, שיהיה זמין עבור כולם ובעיקר ההורים של החיילים. אני רוצה להעביר להורים מסר, להיות ערניים לזמנים במיוחד בתקופה שהילדים בכתה י"א ושם מתחילים שני דברים, עיצוב האישיות הלימודית, ובמקביל ההכנות לגיוס לצבא, לכן צריך להנגיש את המידע לבני הנוער ולהיות קשובים להם".

 

 

רב סרן חאלד גאנם ראש מדור מרחב דרוזי צ'רקסי בצה"ל

תגובות

מומלצים