רפ"ק אשר מלכה נפרד מהרכס עם ראש מורם

רפ"ק אשר מלכה הגיע לנקודת משטרת רכס הכרמל מיחידת המבצעים חוף, מיד השתלב באופן טבעי בחברה המקומית בכרמל, רפ"ק אשר רגיש ומקצועי ומפגין יכולות ניהול, אשר ידע לחזק את הקשר בין המשטרה לתושבים ולרתום את כולם לכל מטרה למען שלום הציבור.

18.03.2020 מאת: חסין חלבי
רפ"ק אשר מלכה נפרד מהרכס עם ראש מורם

 

רפ"ק אשר מלכה מפקד נקודת משטרת רכס הכרמל מזה שנתיים ושלושה חודשים, נפרד מהרכס לתפקיד מפקד תחנת טירת הכרמל, בתקופתו של אשר הוא הצליח לקרב בין הציבור למשטרה ובעיקר הביא לביטחון אישי לאזור, אשר בראיון לפורטל הכרמל והצפון מודה לתושבים, לשוטרים ולהנהלות המועצות על שיתוף הפעולה.

עבור אשר רכס הכרמל לא היה שונה ממקומות אחרים, לאור זה שבעברו רפ"ק אשר מילא תפקיד קצין סיור תחנת חיפה, וקצין מודיעין ובילוש של תחנת חיפה.

את רפ"ק אשר מלכה יחליף רפ"ק אופיר ברקוביץ, רפ"ק אשר עובד עם אופיר במסגרת החפיפה, להכיר לו את הדברים ואופן העבודה בנקודת רכס הכרמל.

רפ"ק אשר מלכה: "אני עוזב נקודת משטרה טובה שנתנה שירות לתושבים, בהיבט הקהילתי, בהיבט הלחימה בפשיעה ובהיבט אכיפת תנועה".

רפ"ק אשר מלכה:"אני כבר מתגעגע למקום הזה שבשבילי הוא בית, התחברתי לאנשים ולשוטרים ותמיד יהיה לי מקום חם בלב לעוספיה ודליה".

"אחת המטרות שהצבתי הייתה להגדיל את אימון הציבור במשטרה ובשוטרי הנקודה, היום האנשים מאמינים יותר במשטרה ופונים אלינו, אנחנו חלק מהנוף של המקום בכל ההיבטים, אנחנו שותפים להכל".

 

 

רפ"ק אשר מלכה:"יצרנו שיתוף פעולה טוב עם המועצות, מחלקות הביטחון, שיח'ים, אנשי חינוך ורווחה, כל זה יצר את המעבר שהביא למצב שאנחנו נמצאים בו היום".

לא פעם שוטרי נקודת רכס הכרמל איתרו סמים, מעבדות סמים, נשק, שב"חים, אמל"ח ועוד, וברוב המקרים האירועים לא התפרסמו לציבור. על ההצלחות רפ"ק אשר אומר:"נעשית עבודת מודיעין קשה שמתרגמים לפעילות אופרטיבית וככה אנחנו מצליחים להשיג הצלחות".

רפ"ק אשר: "כל שנה מכינים תכנית עבודה, שמתייחסת ליעדי המפכ"ל, יעדי מפקד המחוז, וליעדים שמציב בפנינו מפקד המרחב ומפקד התחנה בחיפה, אנחנו מכינים תכנית שמותאמת לאותם יעדים, ואנחנו פועלים לפיה".

רפ"ק אשר: "אני ואופיר התחלנו בחפיפה ואני מאחל לו בהצלחה, רכס הכרמל קיבלו מפקד מצוין, ככה שאני יכול לעזוב את התפקיד בצורה שקטה, אני אומר לאופיר להיות מחובר לאנשים ולקהילה ולהפגין נוכחות ולחימה בפשיעה ולהמשיך לחזק קשרי עבודה טובים עם כולם".

רפ"ק אשר מלכה:"כשיש אירוע ירי זה פוגע בביטחון האזרחים, אני יכול להגיד שכל האירועים נחקרים ומטופלים על הצד הטוב ביותר, רכס הכרמל המקום הכי בטוח שיש, אנשים מרגישים פה בטוח, יש ניידת שפועלת כל השבוע, מש"קים ויחידת השיטור הקהילתי, ומתחילת החודש הבא יפעל שיטור משולב בעוספיה, אנחנו כמובן נעזרים כשצריך בתחנת חיפה וביחידות אחרות, הכל למען נתינת מענה לציבור".

רפ"ק אשר: "אני מודה לאוכלוסייה בכפרי הכרמל על התקופה הנפלאה שעברתי פה, יש אזרחים טובים ונורמטיבים"

הראיון עם רפ"ק אשר מלכה אושר ויצא לביצוע בעזרתו של דובר תקשורת ערבית במחוז חוף משטרת ישראל, רס"ר ענאן זידאן שמצא לנכון להביא את הדברים לציבור הרחב.

 

התכנית בחסות: קניון הרהיטים והחשמל חלבי מותקאל, מעל 40 שנות עבודה בענף הרהיטים, שמוביל את רהיטי סלוני בישראל, 048395326

 

לראיון בסרטון

 

רפ"ק אשר מאלכה 2020

תגובות

1. יוס לפני 1 שנה
רפ"ק אשר מלכה

מומלצים