רצח בזמן קורונה

האלימות בכפרים ממשיכה להשתולל גם בזמנים קשים בהם משתולל נגיף הקורונה, רצח רודף רצח והשימוש בנשק חם לא מפסיק, בימים האחרונים נרצחו צעירה וקשישה ופונו פצועי ירי לבתי חולים, האם מעגל הדמים הזה הולך להיפסק אי פעם?.

26.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רצח בזמן קורונה

צילום דוברות המשטרה

 

קשה להעריך כמה נשק מסתובב בכפרים, אפשר רק להסתמך על נתוני המשטרה שמפרסמת בכול שבוע דיווח על תפיסת אמצעי לחימה, יש לחדד כי התפיסות של האמל"ח ע"י המשטרה הן חלק קטן מכמות הנשק ואמצעי הלחימה שנמצאים בכפרים.

כנראה שזהו האתגר האמיתי שצריך לעמוד בפני הממשלה בישראל, אחרי הטיפול בנגיף הקורונה.

אתמול אשה בת 84 תמאם ג'באלי נורתה למוות בעת שהלכה ברחוב בעיר טייבה. האשה נפצעה באורח אנוש מהירי ופונתה לבית החולים מאיר שבכפר סבא, שם נקבע מותה.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי ג'באלי נפגעה בשוגג מצרור יריות שנורה לעבר אדם אחר.

לפי המשטרה, אף שכוחות גדולים הגיעו לזירת הירי, החשודים הצליחו להימלט מהמקום והיעד של החיסול ככל הנראה נמלט גם הוא ללא פגע. אין פצועים נוספים בתקרית. 

לפני מספר ימים נורתה למוות זמזם מחאמיד, צעירה בת 19 מאום אל פחם, אלמוני פתח לעברה באש ונמלט מהמקום, כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה ופתחו בחקירה.

צוות רפואי שהגיע למקום ביצע במחאמיד פעולות החייאה ופינה אותה לבית חולים העמק בעפולה, כשמצבה אנוש. בדרך לבית חולים נאלץ הצוות לקבוע את מותה.

בתחילת החודש נרצחה נאסרין ג'אברה, בת 36 ואם לחמישה, בעת שישבה במכוניתה בעיר טייבה. לפי המשטרה, אלמונים עקבו אחר רכבה של ג'אברה וירו בה מטווח קצר בעת שחברתה יצאה מהרכב. בשלב זה לא נעצרו חשודים במעורבות ברצח, ולחוקרים עדיין לא ברור מה היתה סיבת הרצח.

זה לא דבר קל להתרגל למציאות שבה כמעט בכול יום יש ירי, יש פצועים והרוגים וכל ויכוח קטן יכול להתפוצץ בבת אחת ולגלוש לעימות אלים ומדמם.

 

תגובות

מומלצים