שייך טריף ומועצת דליה יבקשו מהמשטרה הבהרות לגבי סאלי מקלדה ז"ל

לאור החשיפה של העיתונאי יואב איתיאל מואללה בעניין הצעירה סאלי מקלדה, שהמשטרה עצרה אישה וגבר בחשד לרצח הצעירה, בית המשפט שיחרר את השניים, סאלי נמצאה מוטלת ללא רוח חיים תחת הבניין שבו התגוררה, החקירה מסתעפת לאחר שנפרקו סרטונים ממצלמת האבטחה.

07.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שייך טריף ומועצת דליה יבקשו מהמשטרה הבהרות לגבי סאלי מקלדה ז"ל

 

לאחר פרסום ממצאים חדשים בעניין סאלי ז"ל, שייך מוופק טריף ראש העדה הדרוזית בישראל, לא יכל להישאר אדיש ובאמצעות עורך דינו ראיד שנאן אמר שיפנה בתחילת השבוע למשטרת מחוז לברר את הפרטים על נסיבות מותה של הצעירה.

בנוסף לשייך טריף, גם בכיר במועצת דליה אמר לנו שהם יפנו לברר את הפרטים לגבי הצעירה.

עוד בנושא : "סאלי מקלדה הלכה לעולמה בנסיבות טרגיות"

כל הפרטים שעד היום לא פורסמו לגבי סאלי ז"ל, יחשפו בימים הקרובים, הכל יעשה תוך התחשבות באבל המשפחה.

לדברים שפרסם העיתונאי יואב איתיאל מואללה

המשטרה חוקרת חשד לרצח אישה בחיפה, ביהמ"ש שחרר את החשודים.

תחילה סברה המשטרה כי קפצה אל מותה, אולם לאחר שהתקבלו ממצאים מודיעיניים עצרה שני חשודים, שכניה של האישה. בית המשפט: "אין בדוח המשטרתי כדי לבסס את החשד נגדם"

בית משפט השלום בחיפה שיחרר היום (שישי) גבר ואישה שהמשטרה עצרה אמש בחשד לרצח שכנתם. משטרת חיפה עצרה אמש את השניים במהלך חקירת נסיבות מותה של תושבת הדר הכרמל, סאלי מקלדה בת ה-33, שנמצאה שלשום מוטלת ללא רוח חיים תחת הבניין בו היא התגוררה, סמוך לשוק תלפיות.

האישה, שגדלה רוב חייה כיתומה מאם ונסיבות חייה כמו גם מותה היו טראגיות, נקברה אמש בכפר הולדתה דלית אל כרמל, מבלי שגופתה נשלחה לנתיחה שלאחר המוות. עכשיו המשטרה חושדת כי היא הופלה בחלקו האחורי של הבנין מקומה חמישית וכי לאירוע קדם תכנון מוקדם. המשטרה סברה בתחילה כי קפצה אל מותה.

לאחר שנפרקו סרטונים ממצלמות אבטחה והתקבל מידע מודיעיני, המשטרה פתחה בחקירת מוות בזדון עצרה אתמול את השכנים, יונית ייני בת ה-35 וח'ליל סאלם בן ה-34, המוכרים למשטרה, כחשודים בעבירת "רצח לאחר תכנון".

סאלם טוען כי לא ראה דבר וכי רק שמע את חבטת נפילתה של המנוחה אל הקרקע, יצא החוצה להסתכל כמו יתר השכנים בבנין שם ראה את ייני נסערת מהמראה.

היום, בבית המשפט, בשני דיונים נפרדים, טענה המשטרה כי הגרסאות שמסרו סותרות זו את זו, וביקשה להאריך את מעצר כל אחד מהם בשמונה ימים.

לבית המשפט זה לא הספיק והשופטת אורית קנטור לא נעתרה. היא ציינה כי "מן הראוי לקיים חקירה בטרם נעצר אדם בגין עבירה כה חמורה" וקבעה כי אין בדוח המודיעיני כדי לבסס את החשד וכי הוא "לוקה בחסר". עוד ציינה כי החשד הראשוני כי מדובר בהתאבדות נתמך בעדות בן משפחה של המנוחה בה עיינה.

היא נעתרה לעו"ד לאוניד פרחובניק המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את ייני ועו"ד ויסאם עראף המייצג מטעמה את סאלם, והיא שחררה את השניים ללא תנאי. המשטרה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי אבל גם שם סירב השופט אברהם בולוס להותירם מאחורי סורג ובריח. הוא שיחרר אותם למעצר בית של שלושה ימים בערבויות כספיות של עשרת אלפים שקלים כל אחת. "ברור שבמשטרה לא מחוייבים מבחינה מקצועית לחקור אלא ציבורית, שמא מישהו יגיד שהם לא חקרו", טוען עו"ד ויסאם עראף.

 

קישור למקור

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים