שייך מוופק טריף:"חיילינו הם גאווה לעדה כולה"

לרגל חג נביא אלח'דר, אליהו הנביא עה"ש, אחד הנביאים החשובים לדרוזים, שייך מוופק טריף בראיון לפורטל הכרמל והצפון נוגע במצב הדרוזים בישראל ובסוריה, ומתייחס לסוגיית ההלכה ובתי הדין ובעיקר להתייצבות לצד הרשויות הדרוזיות בכל דבר שמסייע להם, סרטון

23.01.2021 מאת: חסין חלבי
שייך מוופק טריף:"חיילינו הם גאווה לעדה כולה"

 

שייך מוופק טריף המנהיג הרוחני לעדה הדרוזית בישראל בראיון אודות יום חג נביא אלחדר עה"ש שחל ב25 לינואר בכל שנה: "זהו יום העלייה לרגל בכפר יאסיף שמתקיים מזה עשרות שנים, ומאחד את כל בני העדה, ומבקרים מכל העדות מברכים את בני העדה, ביום זה מתקיימים תמיד דיונים בסוגיות שעל הפרק, בנוסף לקיום תפילות משותפות, השנה זה מתקיים במעמד מצומצם ללא השתתפות קהל בגלל משבר הקורונה".

שייך מוופק:"אני תמיד לרשות ראשי הרשויות ויחד פועלים למען העדה הדרוזית, בכל מקום שיש צורך לפעול ולחזק את ראשי הרשויות לטובת העדה אני אפעל, אני מצפה שכולנו נתאחד למען העדה ולמען הצעירים והצעירות שלנו".

שייך מוופק טריף:"חיילינו הם גאווה לעדה כולה, ואנחנו מאחלים להם המון בהצלחה. עובדה כשנותנים הזדמנות לצעיר הוא יכול להצליח בגדול, זה מהווה מודל לאחרים להצלחה, אנחנו מתפללים לחזרתם בשלום הביתה ובעיקר להצלחתם בעתיד".

שייך מוופק טריף: "לבית הדין הדתי הדרוזי סמכויות יחודיות בעניין נישואין וגירושין וענייני ווקף. שאר הדברים בסמכות מקבילה של בית הדין לענייני משפחה, הקאדים הדרוזים עושים עבודה נהדרת, הם מעורבים בכל מהלך ובעיקר מנסים לעשות שולם כשניתן".

בנושא הביקורים של מנהיגי המדינה ואנשי ציבור ודת בבית העדה בג'וליס, שייך מוופק אומר: "אנחנו מנסים להעלות את ענייני העדה הדרוזית על הפרק ותמיד למצוא פתרונות. אני לא מתערב פוליטית, אבל בכל ביקור של שר או ח"כ אני מעלה את הסוגיות של הדרוזים".

לגבי מה שקורה במחוז סוידה עם השטח הדרוזי ומה שיכול להיות שם, שייך מוופאק אומר: " אנחנו עוקבים כל הזמן אחרי מה שקורה אצל האחים הדרוזים בסוריה, אנחנו עושים הרבה דברים שלא יכולים לפרסם מעל גלי האתר".

שייך מוופק טריף: "אני מברך את בני העדה בברכת חג שמח, וקורא לכולם לציית להנחיות של משרד הבריאות ולשמור על הבריאות שלהם ושל יקיריהם".

הנביא אלח'דר, אליהו הנביא עה"ש הדרוזים רואים בו נביא קדוש עוטה מסתורין אשר חולל נִיסים רבים וסייע לחלשים ולנזקקים.

הנביא אל ח'דר עה"ש, שלובש את הצבע האדום לפי האמונה של העדה הדרוזית, ומקומות קדושים רבים נושאים את שמו, כמו "סידנא אבו איברהים" בדאלית אל כרמל, אלחדר בכפר יאסיף, אלחדר בחיפה ועוד.

הנביא אלח'דר הוא בעצמו אליהו הנביא בעל הניסים והנפלאות שמתגלגל בנצרות בשם "איליא אלנבי" או בשם מאר אליאס או מר ג'ירג'ס ובאסלאם מופיע בשם" אלרג'ול אל סאלח" הצדיק.

 

שייך מוופאק טריף חג שמח 2021

תגובות

מומלצים