שייך סמי חוראני מציג היסטוריה בתמונה

שיח' סמי שהחזיק מצלמה בשנת 1959 וצילם דמויות מהכפר, השנה הופך את התמונות לתערוכה גדולה, לא אומנותית, אבל לכל תמונה יש סיפור, שיח' סמי לפורטל הכרמל: "אני מזמין את כולם לראות את התערוכה".

10.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
שייך סמי חוראני מציג היסטוריה בתמונה

שיח' אבו זאהי סמי חוראני נולד ב 1938, בגלעין הכפר דאלית אל כרמל, היה מראשוני המדריכים של הכדור עף בדאלית אל כרמל, מה שייחד אותו בזמנים ההם העמידה על הראש.

שיח' סמי חוראני אבא ל-7, לפרנסתו היה שוטר בבתי סוהר, ובגיל יותר מאוחר עסק בזיגוג זכוכית, שיח' סמי תמיד היה מעורב ופעיל בחברה הדרוזית, בשנים האחרונות הוא חזר בתשובה והוא פעיל מהמניין בבתי תפילה.

התערוכה שמכילה מאות תמונות, מתעדת את חיי החברה הדרוזית בכרמל ובגליל, לאלה היום שחושבים שכך נולד הכפר מומלץ מאוד להביט בתמונות ובדמויות ההיסטוריות ולשמוע את תרומתם של אותם אנשים באותם זמנים.

כינון המועצות המקומיות בדאלית אל כרמל ועוספיה, אותם אנשים שהלכו לעולמם והשאירו חותם חשוב בחיי החברה היום, המשלחות שהגיעו ממדינות ערב לאזור, ובעיקר לדאלית אל כרמל.

ההיסטוריה ארוכה ועשירה בדברים שניתן ללמוד מהם, מהאדם הפשוט ועד לראש הפירמידה.

התערוכה כוללת תמונות שנאספו מאנשים רבים מישראל ומהעולם, שיח' סמי חקר ותיעד את התמונות שהוא מציג, למרות שבחלק מהתמונות הוא לא זוכר הרבה.

ניתן ללמוד מכל התמונות את הפשטות בה חיה החברה הדרוזית ואי הידע וההכרה לחשיבות החיים והמקום, אין ספק שלפני שמונים שנה, כאן בדאלית אל כרמל ועוספיה, לא היה שום דבר ובקושי היה מה לאכול, והכנופיות הערביות חגגו על חשבון האוכלוסיה המקומית.

עד היום ביקרו בתערוכה של שיח' סמי, אנשים רבים, כולל ראש העדה הדרוזית שיח' מוופק טריף, השאיפה של שיח' סמי שיבקרו עוד אנשים ובמיוחד בני נוער כדי להכיר ולהתחבר להיסטוריה של התרבות בכפרים בכרמל.

בין הסיפורים שבתמונות, סיפור הצייד הדרוזי מדליה שמצא קופסא שמכילה חומר יותר יקר מזהב, שנמסרה תמורת רובה צייד למשה דיין ז"ל.

הסיפורים רבים ובין הסיפורים יש הרבה שמחה, כאב ובגידה, שיח' סמי לא יסתיר כלום מהציבור המבקר.

 

לסרטון

 

אבו זאהי סמי חוראני 2018

תגובות

1. נסראלדין לפני 12 חודשים
אדם ענק

מומלצים