שייך עלי מעדי ושייך כמאל זידאן רגע אחרי הביקור בסוריה

הביקור של המשלחת הדתית הדרוזית בסוריה רגע אחרי הדרמה שנמנע משיח' עלי מעדי ואחסאן מראד ואחרים להצטרף למשלחת, פוגשים בגשר הירדן את ראש המשלחת אבו חסין כמאל זידאן ושיח' עלי מעדי שרצה מאוד ששיח' מוופק טריף יוביל את המשלחת לסוריה!

09.09.2018 מאת: חסין חלבי
שייך עלי מעדי ושייך כמאל זידאן רגע אחרי הביקור בסוריה

השיח'ים הרבים שהגיעו לקבל את פני חברי המשלחת שחזרו מביקור של שלושה ימים בסוריה, המתינו ללא כל הפרעה מאף צד בגשר הירדן בבית שאן, והתקבלו בחיבוקים והערכה.

פגשנו את שיח' עלי מעדי שהוביל את המשלחת לסוריה, שאמר לנו: "מותר לנו לבקר במקומות הקדושים שלנו במזרח התיכון, כולל סוריה, ומותר לנו לעמוד מקרוב על המצב של האחים שלנו בסוריה, שעברו לאחרונה טבח ועד היום ישנם נשים וילדים חטופים".

כאשר שאלנו את שיח' מעדי על היחסים בינו לבין שיח' מוופק טריף, הופתענו לגלות שהשיח' עלי אישית עם חברי המשלחת הגיעו לביתו של שיח' מוופק וביקשו ממנו להוביל את המשלחת לסוריה, שיח' עלי "עד היום אנחנו ממתינים לתשובה משיח' מוופק טריף".

חשוב לציין שלמרות שהשלטונות בישראל לא התערבו בביקור בסוריה, ולא עיכבו אף אחד, היה מן הראוי להסדיר את העניין להובלת ביקור רשמי מתואם, במיוחד ההכרה של סוריה בדרכון הישראלי, מה שלא קרה לפני, זה היה יכול לתרום רבות לתדמית מדינת ישראל בעולם.

המרוויח היחיד מהביקור הזה, הוא השלטון הסורי, שהפגין שהוא מעוניין בשלום ובאחדות ושיתוף פעולה.

שיח' עלי מעדי, למרות שלא לקח חלק במשלחת, קיבל כבוד של מלכים והערכה והכרה מקיר לקיר, פעם ראשונה שרוב דרוזי בישראל, רואה בשיח' עלי מעדי מנהיג שיודע להוביל מהלכים נכונים.

שיח' אבו חסין כמאל זידאן, שהוביל את המשלחת לסוריה, סיפר לנו רגע אחרי שהגיע לגשר הירדן, שהוא מאוד מתרגש מהביקור הזה "זה היה אחד הביקורים המעניינים בארץ שיש בה מלחמה".

בביקור הזה למדו הרבה על אופן החיים של הדרוזים בדרום סוריה.

לדברים של שיח' אבו חסין כמאל זידאן ושיח' עלי מעדי, בסרטונים

 

שיך עלי מעדי גשר חוסין 2018

תגובות

9. גבי מהמרכז לפני 9 חודשים
שיח עלי מעדי קורא להר הדרוזים ג
8. דרוזי בשרות קבע לפני 9 חודשים
למספר 7
7. דרוזי ישראלי אמתי בדם לפני 9 חודשים
פולשית
6. דרוזי לפני 9 חודשים
אלו אנשים מוערכים
5. احمد לפני 9 חודשים
فضول
4. סאמי לפני 9 חודשים
טוב
3. דרוזים ישראלים לפני 9 חודשים
טיול קרובים...למה לעשות עניין מזה...
2. דרוזי לפני 9 חודשים
אין לי מלים יותר מהערכה גדולה לכם
1. درزي(للآسف) לפני 9 חודשים
دير بالك

מומלצים