שייך עלי מעדי מדבר אחרי המעצר

שיח' עלי מעדי בשיחה לפורטל הכרמל בעקבות מעצרו השבוע: "אנחנו מיעוט שקורא לשלום ולא למלחמה, זכותנו לקבל מה שמקבלים כל העדות האחרות, שיח' מוופק קבל אישור לצאת עם 300 אנשים ללבנון והחליט לא לצאת", שיח' מעדי הצליח לאגד אחריו אנשים רבים שמאמינים בדרכו, לראיון.

30.03.2019 מאת: חסין חלבי
שייך עלי מעדי מדבר אחרי המעצר

בראיון המיוחד עם שיח' עלי מעדי, הוא מדבר על דפוס הפעולה בה הוא נוקט עם החברים בועדת המעקב העליונה לדרוזים של 48, השיח' מחדד את הדברים בצורה הישירה ביותר שהוא רוצה להרגיש יחס שווה כמו כל העדות האחרות בישראל ולא להישאר נחות ומושפל, בגלל נאמנות שאין לה בסיס והערכה.

שיח' עלי מעדי: "הזמינו אותי לחקירה על רקע ארגון משלחת דתית ללבנון, יום למחרת הזמינו אותי שוב ורצו לקחת את הדרכון שלי, אני לא הסכמתי והם עצרו אותי בשל כך".

"אנחנו הדרוזים אזרחים במדינה זו מלפני קום מדינת ישראל, היהודים באו אלינו, אנחנו כעדה קטנה לא יכולים לשנות את המציאות, לכן חיים במציאות ותמיד קוראים לשלום ולשוויון מלא ולא למלחמה".

" ועדת אלתוואסול הוקמה ב 2004 והמטרה שלה דתית וחברתית ולא פוליטית, בעיקר לבקר במקומות הקדושים בסוריה לבנון וירדן ולשמור על קשר עם בני העדה וקרובי המשפחה בארצות מסביב.

שיח' עלי מעדי: "לגבי שיח' מוופק טריף, ידוע לנו שהוא ביקש לבקר במקומות קדושים בארצות ערב וקיבל הסכמת השלטונות הישראליים עבור 300 איש, הוא לא רצה לצאת וזו זכותו, המחלוקת ביננו על נושאים דתיים והכבוד והיוקרה של בני העדה הדרוזית, אסור לנו להיות סוג ב או ג, נסיתי לשתף את שיח' מוופק בביקור האחרון בסוריה, הוא אמר שיחזיר לי תשובה ועד רגע זה לא קיבלתי תשובה".

שיח' עלי מעדי: "בממסד הישראלי מנסים כל הזמן להכשיל את ההתארגנות שלנו לגבי הביקור במקומות הקדושים בלבנון, עד היום ניתנה הסכמה לכל העדות האחרות, היהודים, הנוצרים והמוסלמים לבקר במקומות קדושים בארצות ערב ורק לנו הדרוזים לא".

שיח' עלי מעדי: "התכנית שלנו להמשיך את המשלחות והביקורים היא של כלל הדרוזים ולא של עלי מעדי אישית, הממסד מנסה כל הזמן לפעול בשיטת הפרד ומשול בעדה הדרוזית, כמו שעשו לנו עם קום המדינה בעניין גיוס החובה".

שיח' עלי מעדי: "העם היהודי הוא עם כמו כל העמים, אבל זה לא מקנה לו זכות שהוא ישלוט בכל העמים ויחליט בשבילהם, הרוב בעדה הדרוזית לא מסכים להתנהגות של הממסד הישראלי כלפי העדה הדרוזית".

 

شيخ علي معدي 2019

תגובות

22. ابنة عسفيا לפני 7 חודשים
لماذا التسرع؟!
21. בחור לפני 7 חודשים
כל הכבוד לשייך עלי
20. נאאל לפני 7 חודשים
כל
19. דלואני לפני 7 חודשים
לכל התגובות נגד השיך אבו נלי
18. ناشد حق לפני 7 חודשים
سوريا بلد الابطال, ولبنان بلد الاتقياء, واسرائيل بلدالاشقياء
17. מירכא לפני 7 חודשים
חברים האדם הזה לא מבין כלום בחיים
16. דרוזי לפני 7 חודשים
אנשים עוספיא מגעלים
15. اسعد לפני 7 חודשים
الى
14. מוחדון לפני 7 חודשים
אתה לא מייצג 1% מהדרוזים...
13. תושב דליה לפני 7 חודשים
מי אתה
12. عسفيا לפני 7 חודשים
بيركض ورا الجاه وشوفة الحال وهني بيركضوا قدامه
11. كلمه حق לפני 7 חודשים
كلمه حق
10. عسفيا לפני 7 חודשים
للضعفاء فقط ...
9. עספאוי לפני 7 חודשים
מס 1-7-6-5 תסתמו את הפה המסריח
8. מאמר לפני 7 חודשים
בושה
7. درزي לפני 7 חודשים
الداليه
6. אמיר לפני 7 חודשים
הדיעה
5. דרוזי צעיר לפני 7 חודשים
לשייך המכובד שים לב טוב מה אתה אומר
4. דרוזים ישראלים לפני 7 חודשים
דרוזים 1000שנים..לא של 48..אין לנו פליטים..
3. جلساوب לפני 7 חודשים
شيخ موفف
2. عسفيا לפני 7 חודשים
شيخ ابو محمد
1. סאמי לפני 7 חודשים
בושה וחרפה

מומלצים