שפיק עזאם הרצון לשינוי בחברה

השאיפה לא לעצור במקום ולהמשיך ללכת קדימה זה מה שאימץ שפיק עזאם מאבו סנאן שהפך להשראה לכל אדם שמרגיש חלש, שפיק מתנדב השירות הלאומי בתנועת הנוער העובד והלומד ומדריך קבוצות נוער לשוויון חברתי.

02.06.2018 מאת: אמילי חלבי
שפיק עזאם הרצון לשינוי בחברה

שפיק עזאם צעיר נמרץ ומוביל, שמאז ומתמיד ידע מה היעוד שלו, להוביל מהלכים ולהדריך בני נוער על אהבת האדם, את הכל הוא עושה בצניעות רבה תוך קבלת האחר ועזרה לזולת.

שפיק, בן 19, מתנדב שירות לאומי תושב אבו סנאן בגליל המערבי, שמשרת בקן אבו סנאן במעגל הדרוזי, תנועת הנוער העובד והלומד, ומתנדב בעמותה לשוויון חברתי שמוביל עאטף קרינאווי.

שפיק מתנדב בחברה תוך שאיפה למצוינות ורצון עז לגרום לשינוי לטובה בתוך החברה.

לשפיק תפקיד משמעותי שדורש התמודדות עם אתגרים רבים בנושא החינוכי והערכי, מול בני נוער בכל שכבות הגיל. בנוסף, שפיק צובר ניסיון ולמידה בזכות סמינרים שונים, דוגמת המסע פולין ומפעלים אחרים בתנועה.

שפיק מתאפיין במוטיבציה גבוהה, באנרגיה שהוא מפגין בפעילויות השונות, ביכולת וברצון שלו ללמוד, ובלט בהתעניינות הרבה ובעומקים הרעיוניים אליהם שאף להגיע, מתוך רצון ללמוד, להכיר ולהצטייד בכלים הדרכתיים.

שפיק מתנדב מסור וחרוץ, נעים הליכות, מגדיל ראש ועושה את התנדבותו בצורה מקצועית ומיטבית מעל ומעבר למצופה.

על זה, שפיק קיבל את אות נשיא המדינה, שפיק בהתרגשות אמר לפורטל הכרמל : "הטקס בירושלים היה מאוד מרגש לא דמיינתי שאגיע למעמד כזה, לשבת עם עוד מתנדבים שזכו באות הנשיא ולשמוע את דברי הנשיא, זה היה מאוד מכובד".

"קיבלתי את אות הנשיא על ההתנדבות שלי בקן אבו סנאן, שאנחנו עורכים הרבה פעילויות, הדרכה בבית ספר והתנדבות בבית הקשיש והדרכת צעירים בקן הנוער העובד והלומד וכו'".

שפיק: "יש לי 4 אחיות אני בן יחיד, סיימתי י"ב בהצטיינות והתלבטתי אם לשרת או לשבת בבית, אז החלטתי ללכת לשירות לאומי, ההורים עודדו אותי וכך זה התחיל, השתלבתי בתנועת הנוער".

"אני מתכוון להמשיך לאקדמיה, בימים אלה התקבלתי ללימודי הנדסת חשמל בטכניון, החברה בכפר מאוד מכבדת אותי ומעודדת אותי להמשיך בתחום ההתנדבות, בתנועת הנוער כולם מכירים אותי ומתייעצים איתי".

שפיק אוהב מוזיקה, מנגן גיטרה בזמנו הפנוי להנאתו.

שפיק מתאר את הקשר החם והכבוד ההדדי שיש בין בני הנוער בקן של הנוער העובד והלומד באבו סנאן: "בכפר בקן שלנו יש צעירים מכל הדתות ואנחנו תמיד יחד ומדגישים את הקשר המיוחד הזה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. צעירה לפני 12 חודשים
כל הכבוד שפיק
1. עמאר עזאם לפני 12 חודשים
אבו סנאן

מומלצים