שרה אן מאדי מכפר ג'וליס לנספחת בפולין

ההצלחה של שרה אן מאדי שבאה מהכפר הדרוזי ג'וליס בגליל, להגיע לתפקיד מפתח כנספחת הכלכלית של מדינת ישראל בפולין, זה לא מובן מאליו וזה מעיד על אישיות של שרה אן שבשבילה השמיים הם לא הגבול, שרה אן מפרגנת למשפחתה ולחברות הילדות ושום מילה על פוליטיקה.

08.03.2020 מאת: חסין חלבי
שרה אן מאדי מכפר ג'וליס לנספחת בפולין

 

שרה אן מאדי ממלאת אחד התפקידים החשובים של משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בפולין כראש הנציגות הכלכלית, כל מי שעובד במקביל לאן מגלה ומרגיש את האישיות המיוחדת והמקצועית שמפגינה ידע ואסטרטגיה אישית, שרה אן מחוברת לקרקע ומאוד צנועה, למרות תפקידה הבכיר.

במסגרת תפקידה, אחראית שרה אן על קידום היחסים הכלכליים בין ישראל לפולין, הסחר הבילטרלי עם דגש על היצוא הישראלי לפולין, וכן משיכת השקעות פולניות לישראל, טיפוח מיזמים משותפים בין חברות ישראליות לפולניות, וקידום הזדמנויות לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח בין גופים משני הצדדים.

בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, שרה אן מאדי מדברת על השליחות שלה במדינות אירופה ועל הקשר האישי בין התפקיד ליזמים ולבעלי עסקים ומצד אחר על הקשר המשפחתי והחברות הטובות ששומרת איתן על קשר מילדות.

שרה אן מאדי: "להיות שליחה במדינה אירופאית זה מאתגר, זו פעם ראשונה שאני גרה ועובדת עם תרבות שונה, הדבר מפתיע אותי לטובה, התפקיד הוא מאוד מעניין ומרתק, הקשר עם חברות עסקיות וטכנולוגיות ישראליות שמציעות פתרונות טכנולוגיים מעניינים ומרשימים, שאותן הנספחות מייצגת בשוק הפולני כדי לסייע בשותפויות עם גורמים פולניים עסקיים וממשלתיים".

שרה אן מאדי: "אני שואבת מוטיבציה ממשמעות בעבודה שאני עושה. הרצון להצליח ולהתקדם בתחום שאני רוצה ורואה בו חשיבות. זה מה שמחזק אותי וגורם לי לרצות להיות בדרך הזו".

"הרבה כוח אני שואבת מהמשפחה שתמיד תומכת כי יש הבנה לרצון שלי להצליח, אני גם בונה לעצמי תכנית מקצועית ואישית שאני עובדת לפיה. אני נהנית ממשפחה תומכת וליברלית, אנחנו 4 ילדים, שני בנים ושתי בנות, אני הבכורה. אחותי מתעסקת בתחום הרפואה, אח אחד לוחם אש באזור המרכז, ואחי הקטן קצין בחיל ים. אבי עו"ד וסגן אלוף במיל', ואמי מורה בבית ספר יסודי בכפר ג'וליס".

כשבודקים עמוק על הילדות של שרה אן ואיפה למדה והתחנכה, מגלים שהיא הצליחה כי קיבלה חינוך אחר בבית ספר סלקטיבי, השכן לכפרה בירכא, בית הספר למדעים ומנהיגות דרכא, בנוסף שרה אן עשתה שירות לאומי ולמדה כלכלה ומשפטים באונ' חיפה ואז עשתה תואר שני ביחסים בינלאומיים והתמחתה בכלכלה פוליטית באונ' העברית בירושלים.

שרה אן: "כל הרעיון שלי להצטרף לנספחים הכלכליים התחיל מאז שהייתי מתמחה 3 שנים לפני שהקורס נפתח, זהו קורס צוערים שנפתח פעם בשנתיים, בין לבין עבדתי בעריכת דין במגזר הציבורי והפרטי ואז התקבלתי לקורס הצוערים שהתקיים בתנאי פנימיה בירושלים. עבדתי במקביל ללימודים מגיל 19 ולמדתי להיות עצמאית ולממן את עצמי".

למרות המרחק הפיזי הקיים, בתפקידה החדש בפולין, שרה אן לא שוכחת את החברות של הילדות ושומרת על קשר מתמיד איתן, שלא משנה לאן החיים לוקחים אותן הן תמיד שם אחת בשביל האחרת, בנוסף שרה אן פיתחה קשר עם חברות באירופה ובמדינות מסביב.

שרה אן: "בתחום העיסוק שלי יש פחות דברים רגישים, תפקידנו הוא להקל ולאפשר לחברות ישראליות ופולניות ליזום את הקשר ביניהם, מבחינה מדינית יש דברים שאנחנו חייבים לשמור, יש הנחיות שאנחנו מחויבים ללכת לפיהם".

שרה אן: "כשאני נפגשת עם משלחות של נשים מבלי שהן הכירו את הרקע שלי ומאיפה אני מגיעה, כשהן שומעות את ההרצאה שאני נותנת אני שומעת רק מילים טובות על העשייה שלי. הייתי מאוד שמחה אם יהיו עוד בחורות דרוזיות בסטטוס הזה ושלא יהיה יוצא מהכלל".

שרה אן: "אני מאוד מתגעגעת לארץ, למנטליות הישראלית שיש בה ייחוד מסוים, מתגעגעת לחברים ולמשפחה, הם באים לבקר אבל עדיין אני מתגעגעת".

שרה אן במילים מעודדות לצעירות ולנשים: "השמיים הם לא הגבול, אז לא להגביל את עצמך ולשים תקרת זכוכית, שלא נמצאת, אלא שהחברה מנסה להכתיב לנו. אני בטוחה שרק כך אפשר להצליח".

 

פורטל הכרמל

תגובות

6. נטשה לפני 3 חודשים
הונולולו
5. خلود عزام לפני 3 חודשים
ابوسنان
4. עלי פרחאת לפני 3 חודשים
חן חן וגאווה גדולה
3. בחורה לפני 3 חודשים
כל הכבוד
2. בת לפני 3 חודשים
בהצלחה בכל אשר תעשי
1. דרוזים ישראלים לפני 3 חודשים
כבוד רב והערכה גדולה...

מומלצים