תמונת הפשיעה בעוספיה מדאיגה

זו פעם ראשונה שאנו נחשפים לרמת הפשיעה בעוספיה שמחולקת למספר קטיגוריות, עבריינים בחסות ארגוני פשיעה שהפכו לתושבים, מורשעים במעצר בית שמתגוררים בעוספיה, מלווים בריבית לא מאושרים, הטרדה מאיימת בין בני זוג והמעבר לפשיעה, על האחראים בעוספיה להתעורר.

09.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תמונת הפשיעה בעוספיה מדאיגה

 

פורטל הכרמל מביא את מרכיבי מעגל הפשיעה והאלימות בעוספיה, שבאים ממספר סיבות שבדקנו.

1. מעצר בית שזה אומר שבית המשפט הרחיק את אותו אדם שהורשע ממקום מגוריו למקום רחוק, אדם תושב עוספיה, לוקח אחריות על אותו מורשע שהורחק בהוראת בית המשפט ומשכן אותו בכפרו.

1-1. זו אחת הסיבות שיותר ויותר צעירים תושבי המקום הופכים לחיילים שממלאים את הוראות אותם מורשעים שנמצאים בעוספיה.

2. גורם נוסף הוא סוגיית הצ'ינג'ים שמלווים בריבית. ישנם מלווים שמאושרים, והם לא הבעיה גם אם מדובר באנשים מחוץ לכפר. הבעיה העיקרית נובעת מאותם אנשים פרטיים שמלווים בריבית מתוך הבית שלהם ולאותם אנשים יש גובים ומי שלא משלם מגיעים לבית שלו, את זה כולם רואים ויודעים בעוספיה, במקרים בודדים בעוספיה אנשי הדת מנעו מאדם מסוים לעסוק במתן הלוואות בריבית, מה שלא קורה אצל שאר העוסקים במלאכה, שביניהם מפורסמים מאוד שעוסקים בצורה לא חוקית.

 

 

3. ארגוני פשע ששמים יד על משפחות העוני ומפעילים אותם לטובתם תמורת פרנסה, מה שהופך אותם צעירים עניים לבולטים וחזקים כלכלית בחברה, בדרך כלל הם לא רואים אף אחד ממטר ומוכנים לבצע כל דרישה, כי הם מחזיקים בנשק חם, מה שמעניין אותם להישאר באותה עמדה, ולפעמים חלקם הופכים לראשי ארגון פשיעה קטן ומסוכנים מאוד לסביבה, כל זה קורה בכפר הקטן עוספיה.

4. אלימות במשפחה או כל איום אחר שמתרחש בבתים בכרמל, גורמים ממליצים לאותם מעורבים, להגיש לבית המשפט תביעה בגין הטרדה מאיימת, והדבר נמצא בעלייה מתמדת, זוגות שמורחקים בהוראת שופט, מה שהופך את בני הזוג לחשופים יותר לפשיעה מכל הסוגים ומנוצלים ע"י גורמים אינטרסנטיים.

בנוסף להטרדה מאיימת אנו נחשפים לאנשי ציבור ובעלי עסקים שיש להם מאהבת שפתאום ביקשה להיפרד, הקשר השתבש וכך מגיעים לבית המשפט ומבקשים הרחקה דרך בית המשפט בצו הדדי כדי לא להרוס משפחות, גם במקרים האלה נרשמת עלייה.

הטרדה מאיימת כוללת גם הפצת סרטונים ותמונות אנטימיות משותפות, ילדים נגד הורים והורים נגד ילדים בקטע של אלימות, הטרדה טלפונית ועוד, כל זה קורה בפועל בעוספיה.

 

 

5. מספר התושבים החדשים שנקלטו בעוספיה עלה בשנים האחרונות, זה לא כולל סטודנטים ומשפחות יציבות, ולא חתנים שמתחתנים עם תושבות עוספיה ומגיעים להתגורר בעוספיה.

על הרשות המקומית בעוספיה והאחראים במעגלים האזרחיים והדתיים, בשיתוף משטרת ישראל, לפעול יחד ולהפעיל הרתעה נגד כל הגורמים המעורבים בפשיעה, רק כך עוספיה יכולה להציל את המצב שהולך ומתדרדר מטה.

ניתן לקבל את הנתונים ע"י ביצוע סקר דיירים בנוסף לבתי המשפט והמוסדות האחרים.

ליצירת קשר עם מערכת פורטל הכרמל בטל 0545823934 או מיל editor@karmelp.co.il

 

 

פורטל הכרמל

תמונה להמחשה

פורטל הכרמל

תגובות

5. תושב מודאג לפני 7 חודשים
אתמול 10.11 נזרק רימון על בית בעוספיה
4. תושב לפני 7 חודשים
הדבר מעיד על עוני וטפשות אצלנו
3. فاتن לפני 7 חודשים
عسفيا
2. בכיר לפני 7 חודשים
מצב עגום ונכון
1. בחורה לפני 7 חודשים
זה דורש תזוזה של כולם

מומלצים