תנו כבוד לשוטר אחמד זועבי

רס סמל ראשון אחמד זועבי עצר ביחד עם חבריו למשמרת שני חשודים שביצעו ירי חיי וסיכנו אזרחים חפים מפשע ותפס את כלי הנשק הלא חוקיים בשני ארועים שונים במגזר הערבי השנה.

24.01.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תנו כבוד לשוטר אחמד זועבי

השוטר אחמד קיבל בטכס מרשים אות מצטיין ביטחון הפנים, מכבוד נשיא המדינה ראובן ריבלין

רס"ר אחמד שוטר איכותי, אחד מני רבים מחבריו שעושים עבודת קודש, כדי להילחם בפשיעה והאלימות החמורה ואיסוף האמל"ח הלא חוקי בכלל ובחברה הערבית בפרט, כדי לשמור על בטחון ושלוות האזרחים.

רב סמל ראשון אחמד זועבי משרת במשטרת ישראל חמש וחצי שנים. משמש כמפקד צוות בילוש בתחנת עירון.

במסגרת תפקידו הביא בשנה החולפת למעצר עבריינים חשודים הנושאים נשק במגזר הערבי בתחום התחנה ותרם תרומה משמעותית לחיזוק כושר ההרתעה ולאימון הציבור במשטרה.

בתאריך 14.11.18 בסיום בחירות לרשות מקומית, בעקבות דיווחים על ריבוי אנשים במטה בחירות של אחד המועמדים וביצוע ירי, הוביל אחמד את הבלשים בצורה סמויה למוקד האירוע ובצורה חשאית נכנס בין ההמון והבחין באדם מבצע ירי, רב סמן ראשון אחמד השתלט על החשוד, למרות ניסיונות תקיפה וחילוץ של ההמון מסביב.

במקרה נוסף בעקבות מידע על אדם המבצע ירי בכפר ערבי, רס"ר אחמד הגיע עם הצוות שלו למקום והשתלט על החשוד שהחזיק אקדח וירה.

בפעילויות אלה ועוד הפגין רב סמל ראשון אחמד זועבי מקצועיות, חתירה למגע, יוזמה, אחריות, אומץ לב, קור רוח וכושר אלתור, שמהווים דוגמה ומופת לחבריו ולפקודיו ביחידה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "יש לנו על מי לסמוך! החשיבות הדרמטית של המשרד לביטחון הפנים מומחשת בסיפורי המצטיינים שמצילים חיי אדם בכל יום.

בשנים האחרונות עשינו דברים גדולים לחיזוק ביטחון האזרחים: בלימת גל הטרור בירושלים, הגדלת הנוכחות המשטרתית במרכזי הערים, התמודדות עם גל שריפות וההצתות באפס נפגעים ועוד.

תחושת הביטחון בישראל הגיעה לרמות הגבוהות בעולם! זה בזכות משרתי כוחות ביטחון הפנים והחיזוק שהם קיבלו בשנים האחרונות".

נשיא המדינה ראובן ריבלין: "תהיה זו טעות לתאר את האנשים היושבים בחדר זה אך ורק כחומת מגן מפני העבריינות. מערך ביטחון הפנים, על כלל אגפיו, עומד היום בחזית המאבק בטרור, במאבק המתמשך באלימות ובפשיעה פלילית, במערך לוחמי האש ובתוך חומות בתי הסוהר. רק במהלך השנה האחרונה לחמו שוטרי ישראל כתף אל כתף לצד חיילי צה"ל אל מול איום הטרור מרצועת עזה".

מדברי מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן: "למצוינות פנים רבות וביטויים שונים, אך אין חולק כי עשייתם של המצטיינים היא הערובה לקיומה המתוקן של החברה, היא המפתח לאיכות החיים במדינה, עליה נסמך הביטחון האישי של האזרחים. לכל אחד מהמצטיינים סיפור הצטיינות משלו, אבל הרוח המשותפת לכולם היא רוח של מסירות, מקצועיות ואחריות, המהווה השראה לאינסוף משימות שונות ומגוונות. מדובר בחבורה חדוּרת שליחות, שיודעת שעל כתפיה מונחים הגורל של אנשים רבים ודמותה וערכיה של החברה והמדינה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים