תשתיות האינטרנט בדליה מהחלשות בארץ

זעקת תושבים בשכונות בדאלית אל כרמל שפונים למשרד התקשורת וחברת בזק ולמועצה המקומית, למצוא להם פתרונות, "אנחנו לא יכולים להיות שותפים בזום בגלל שהאינטרנט חלש". תשתיות חלשות גורמות לעוגמת נפש בקרב רבים ואין תשובות מאף גורם שזה ישתפר בתקופה הקרובה.

24.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תשתיות האינטרנט בדליה מהחלשות בארץ

 

מדינת ישראל שידועה כאחת המדינות המתקדמות בעולם בתחום הטכנולוגיה, בעידן ההתקדמות הגלובלי הזה הכפרים הדרוזים בכרמל נמצאים בתחתית הסולם, הציבור המקומי ברובו גולש במהירות מירבית של עד 15 מגה בלבד ובמקומות נוספים האינטרנט מגיע למהירות פחות מזה.

פה מדובר בעוול קשה של חלקים גדולים בחברה המקומית, במיוחד בשכונות שנבנו לפני הרבה שנים, שבהן האינטרנט נשאר חלש.

בפועל יש האשמות קשות בין כל הגופים, זה מאשים את זה שהמועצה הייתה צריכה לפעול, לבקש ולהתעקש לשפר את התשתיות בכפר, ואת זה המועצה לא עושה.

ומצד שני בזק שהיא זכיינית ואמורה לשפר את המצב, מתקשה לעשות את עבודתה, לאור מבנה השטח המורכב מאוד שלא תמיד מאפשר גישה לעמודים שבאחריותם, בנוסף למרכזיות שנמצאות בצידי הכבישים בצורה לא בטוחה.

אחת המשפחות המתגוררות בשכונת ביר דובל מתלוננת שהאינטרנט בשכונה בקושי מגיע ל10 מגה, כאשר הם צריכים לנהל זום לשלושת הילדים שלהם וזום נוסף גם לאימא שהיא מורה במקצועה והאבא בעבודתו לצורך טיפול באנשים נזקקים, המשפחה זועקת לשמיים, מה קורה כאן?, למה הדבר הזה קורה רק אצלנו?.

חברת בזק בתגובה לאותה משפחה מדליה:"שלום רב, מצ"ב מענה חב' בזק אשר נשלח אליך ישירות.
ממענה החברה עולה כי הנך מחובר לשירותי האינטרנט של בזק במהירות מירבית של עד 15 מגה והנך גולש במהירות ממוצעת של 15 מגה. 
מצ"ב קישור לרישיון חברת בזק:  לפי הרישיון, נספח ה' סעיף 4, " שירותי אינטרנט יינתנו על בסיס מאמץ מירבי" (Best Effort) תוך הגדרת קצב העברה שיאי ( Peak Information Rate) בערוץ הלוך ובערוץ חזור."

"המשרד הגדיר מספר מטרות הכוללות בין היתר, את נושא קידום פיתוח תשתיות ושירותים, תוך שמירה ושיפור ההוגנות ורווחת הצרכן, כשתתקבל החלטה ליישומם, נביא את הדבר לידיעת הציבור".

השאלה איפה כאן המועצה המקומית ומחלקת ההנדסה במועצה?, למה לא פועלים לשיפור התשתיות?, האם זה לא תפקידם?.

בנוסף לדברים, תושבי שכונת אלרנדה בדאלית אל כרמל פונים במכתב למועצה המקומית דאלית אל כרמל וחברת בזק, בבקשה לפעול לשינוי תשתית האינטרנט בשכונת אלרנדה בדליה.

גם התושבים מציינים שהם גולשים ב15 מגה בלבד וזה מקשה על החיים שלהם ועל ניהול תקין של עבודה מהבית, בנוסף להתחברות לזום של מערכת החינוך.

 

תוכן המכתב שנשלח

 

יש לציין שמדובר בקשיי גלישה בתשתית הנייחת בלבד בכפרים, אם גולשים דרך מכשירי הפלאפון התשתיות נהדרות וחזקות באזורים רבים בכפרי הכרמל, אבל בתשתית של בזק רק מי שקרוב למרכזיות מקבל 40 מגה ויותר בהורדה והעלאה ומי שמתגורר בשכונות נידחות הוא יכול להגיע ל15 מגה בלבד.

על מקבלי ההחלטות במועצת דאלית אל כרמל לפעול לשפר ולקדם את התשתיות יחד עם חברת בזק ומשרד התקשורת, שמעמיד תקציב גדול לטובת הכפרים הדרוזים, שעד היום לא נוצל, (מדובר באותם תקציבים שמגיעים ממשרד ראש הממשלה בתכנית החומש).

אחד התושבים בשכונת אלרנדה בדליה אומר לנו:"על הציבור שמשלם מחיר כבד להמשיך להתריע ולשלוח מכתבים ולא לחכות בצד כאילו מישהו יגיע ויטפל מבלי לדבר ולהתלונן, אני רוצה לבקש מראש המועצה בדליה רפיק חלבי ומחלקת המהנדסת, לצאת מהמשרדים הממוזגים ולהגיע לשטח ולראות באיזה מצב אנו חיים בשכונות, זה בלתי מקובל הדבר הזה".

נמשיך לעקוב אחרי הדברים, הציבור מוזמן להמשיך לשלוח לנו במיל מערכת editor@karmel.co.il  או באמצעות 

WhatsApp מספר 0545823934.

 

תגובות

8. גם בשכות הורדים לפני 1 חודש
שכונת הורדים
7. עדואן לפני 1 חודש
הי
6. סמי לפני 1 חודש
שאפו לטכנאי בזק
5. סמי לפני 1 חודש
שירות לוקה בחסר
4. תושב לפני 1 חודש
הבעיה היא המועצה
3. אלוואנסה לפני 1 חודש
הבעיה קיימת כל הזמן
2. תושב לפני 1 חודש
צודקים 100%
1. מנאל לפני 1 חודש
רק בכפרים יש את הבעיה הזו

מומלצים