"הכיצד אנשים יכולים לרמות את האחים שלהם?"

התייחסות ראשונה של אישיות משפטית בכירה למעצרים בעניין מכירת הקרקעות בכרמל, עו"ד זכי כמאל:"צר לי שישנם הרבה נפגעים שעלולים לאבד את כל מה שהשקיעו", "חוק הלאום מוחק את ההיסטוריה של האזרחים הלא יהודים בישראל". סרטון

11.01.2019 מאת: חסין חלבי
"הכיצד אנשים יכולים לרמות את האחים שלהם?"

עו"ד זכי כמאל מתייחס לחוק הלאום ואומר: "צר לי שהכנסת שצריכה להיות ערכית, יכולה לחוקק חוק שפוגע בזכויות האדם, החוק הזה הוא התרסה כלפי 22 אחוז מאזרחי ישראל, אינני מבין את ההגיון בזה, המבחן של הרוב במדינה דמוקרטית כיצד הרוב מתייחס למיעוט".

"הערבים בישראל דרוזים מוסלמים ונוצרים, הם ילידי הארץ ואבות אבותיהם היו כאן מלפני מאות שנים, כאשר באים בחוק כזה שמוחק את ההיסטוריה של האזרחים, הוא מעמיד אותם במצב שהם לא חלק אינטגרלי מהמדינה".

עו"ד זכי כמאל התייחס לסוגיית הסחר בקרקעות והמעצרים שהיו בכפרי הכרמל"לגבי סחר בקרקעות, כל אדם ששותף לו אם לא מבצע את זה על פי הדין ולא נוקט אמצעי זהירות הוא יצטרך לעמוד לדין".

"כאשר עבור בצע כסף אדם מסוגל למכור נכס שאין לו זכות בו זה אסור. כשאנחנו בכפרים תושבים ואחים, איך אפשר להציע למכירה קרקע שלא יכולים למכור?, איך נותנים לצעירים לבנות במקרקעין שאינם שלהם, וסוחרים באדמות שלא שלהם ואין להם זכות עליהן?".

"לצערי הרב זה שנים שאני שומע על סוחרים זולים שאין להם מצפון, זה מצער מאוד, בדבר המחריד הזה יש תרומה לאותם אנשים שרכשו קרקעות מבלי לבדוק את הזכויות של הקרקע והבעלים".

"אני מקווה שהפרשה הזו תהיה לה תוצאה אחת, שאנשים יזהרו ויפנו לבעלי מקצוע אמינים שיכולים להביא את המוצר הראוי".

"צר לי שישנם הרבה נפגעים שעלולים לאבד את כל מה שהשקיעו באדמות אלה בשל בצע כסף".

"הכיצד אפשר להעלות על הדעת שאנשים מסוגלים לרמות את האחים שלהם את קרובי המשפחה שלהם?, זה דבר מחריד, לכאלה אנשים מגיע נידוי שהם הזיקו לאנשים שרוצים לבנות את בתיהם ולהקים משפחות".

חשוב להבהיר שבפרשת הקרקעות בעניין שניים מהעצורים יש צו איסור פרסום גורף.

 

 

עורך דין זכי כמאל בפרשת הקרקעות

תגובות

8. תושב לפני 5 חודשים
מאוד מעצבן
7. דאליה לפני 5 חודשים
עוספיה
6. עספאויי לפני 5 חודשים
אדם בערך לב אמיץ
5. קורבן לפני 5 חודשים
הכי קרובים אלי רימו אותי
4. בחור לפני 5 חודשים
לא מכרים מקרוב
3. דלאויי לפני 5 חודשים
נעקץ ואין לי הרבה מה לעשות
2. חסוני לפני 5 חודשים
חבל שלא תפסים את הבוס
1. אישה לפני 5 חודשים
כל הכבוד על האומץ דברים נכונים

מומלצים