"מדינת ישראל משנה את התייחסותה לערביי ישראל לא במקרה"

שאלות רבות שצריך לבחון אותם, האם התקציב שיועבר למגזר הערבי הוא תקציב שהערבים יוכלו לנצל למען התפתחות הישובים שלהם?, עו"ד זכי כמאל בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, מדבר על המצב החדש שהיה צריך להיות כבר עם קום המדינה, עו"ד כמאל מדבר על משפט נתניהו ועל הערבים בפוליטיקה והשפעתם.

01.11.2021 מאת: חסין חלבי
"מדינת ישראל משנה את התייחסותה לערביי ישראל לא במקרה"

 

 

המצב שהגיעה אליו ממשלת ישראל לאור המצב הפוליטי הביא את תנועת רע"מ להשיג הישג משמעותי למען הישובים הערביים. עו"ד זכי כמאל משפטן, אחד המוצלחים והמוכרים, בנוסף להיותו נשיא מוסד חינוכי ערבי, רואה שלראשונה מדינת ישראל תלויה בארבע חברי כנסת ערבים, "מדינת ישראל במשך 73 שנים התכחשה לכוח הפוליטי הערבי ועכשיו לאור זה שהכנסת היא הריבון של מדינת ישראל, זה הפך את המחשבה לגבי הערבים, שהפכו לכוח פוליטי מרכזי של ממשלת השינוי".

 

עו"ד זכי כמאל: "אסור להנציח שני מחנות במדינה דמוקרטית ערבי ויהודי, היום בפועל גם הערבים הפנימו והבינו שצריכים לפעול אחרת".

 

עו"ד זכי מגבה בחלקה את ההחלטה לחוקק חוק שאם נבחר ציבור עומד למשפט לא יוכל לכהן כראש ממשלה, מצד שני הוא מבין שזה מהלך לא דמוקרטי וצריך לבחון אותו לעומק.

 

עו"ד זכי "כתב האישום נגד רה"מ לשעבר נתניהו לא כל כך חמור, במה שהוגש, היועמ"ש מנדלבליט עשה עבודה טובה ואף אחד לא יכול לבוא לו בטענות, הון שלטון ותקשורת, צריך להקים ועדת חקירה נגד התקשורת".

 

עו"ד זכי חושש שהתקציבים המועברים לערבים לא ימומשו ולא ינוצלו, "התקציב שהשיג מנסור עבאס וחבריו, לא רק הם השיגו הסכם מדיני אזורי וחשוב להגיד שהתקציב הזה יעמוד במבחן וחשוב שבעלי מקצוע מכל הקשת יתגייסו כולם יחד לדעת איך לנצל את התקציב, אחרת זה יהיה בכיה לדורות".

 

עו"ד זכי "אין דבר כזה שיש חינוך לערבים, צריך להשקיע יותר בשילוב הערבים במדינת ישראל ולאפשר אונ' ערבית לחינוך שתאפשר מתן שוויון הזדמנויות השכלתי גם לערבים בישראל".

 

בעניין האלימות ברחוב הערבי והישראל, עו"ד זכי אומר "זה לא חדש, רק ברגע שזה הגיע לעיר היהודית, אז כולם התעוררו כאילו שזה דבר לא מוכר. הציבור הערבי הישראלי סופג כמויות של רעל באמצעות הרשת החברתית באינטרנט, מדינת ישראל נמצאת במצב הגבוה בין מדינות העולם בפשיעה, ולא נלמד דבר אחרי רצח ראש ממשלת ישראל רבין ".

 

 

עורך דין זכי כמאל הערבים בישראל

תגובות

2. מהגליל לפני 1 חודש
איש יקר שלום רב
1. אבן אלבלד לפני 1 חודש
אלוהים ישמור אותך

מומלצים