"מוסד בית הקשיש בכרמל נקי מקורונה"

מנכ"ל עמותת זקני הכרמל אוסמה סיף, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על הוצאת הקשישים לחופשה, ליווי וקשר עם 204 קשישים, שיתוף פעולה בין הנהלת העמותה לראשי המועצות ומחלקות הרווחה, בשמירה על האוכלוסייה הקשישה מנגיף הקורונה.

01.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"מוסד בית הקשיש בכרמל נקי מקורונה"

 

לפני שבועיים הוצאו הקשישים לחופשה כפויה בעקבות הודעת משרד הבריאות שאחד מהצוות נחשף לקורונה. אוסמה סיף בשיתוף פעולה עם ראשי המועצות בהיג מנסור ורפיק חלבי ומנהלי מחלקות הרווחה, קבלו החלטה שלא להחזיר את הקשישים לפעילות במרכז יום לקשיש בעוספיה, מחשש להתפרצות נגיף הקורונה בקרב הקשישים.

אותם קשישים שאין להם הרבה מה לעשות בבית, רואים במרכז יום לקשיש בית חשוב להם מבחינה רפואית וגם עושים פעילות, עבודות יד ויצרה, ארוחה משותפת, החלפת מידעים ושיחת נפש בין דיירי הבית שמגיעים בשעות בוקר ומסיימים בשעות צהריים.

מאז שהם בבית, הקשישים מנותקים לחלוטין מכל קשר עם הציבור בכפרים, ובמיוחד מבני משפחתם, מה שמקשה עליהם את החיים, אבל עמותת זקני הכרמל מעניקה לחלק גדול מהקשישים, ארוחה מהירה הביתה, למען מחייתם ובעיקר שמירה על קשר.

אוסמה סיף מנכ"ל עמותת זקני הכרמל עם צוות העובדים המורחב, ממשיכים בפעילות למען המשך מתן שירות לקשישים, גם בשעות אלו.

אוסמה:"אני רוצה להודות לכל מי שהיה מעורב באפשרות לשלוח את כל הקשישים לבדיקת קורונה ולמזלנו אצלנו כולם נקיים, זה הוא מקום נקי מקורונה, כי קיבלנו את ההחלטות הנכונות לגבי זה".

אוסמה:"הדרישה להחזיר את הקשישים לפעילות במרכז נבדקת ונבחנת בכבדה, בשיתוף עם כל הגורמים במועצות, זו צריכה להיות החלטה נכונה ולא שליפה מהמותן".

לכל הדברים בסרטון

 

מנכ"ל עמותת זקני הכרמל אוסמה סיף

תגובות

מומלצים