"מעשנים הסיכוי להידבק בקורונה גבוה"

ד"ר אמין זידאן (מאוחדת) בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על נגיף הקורונה מחדד את הדברים שחובה על כולנו לשים לב ולהיזהר ולהבין שהנגיף הזה מכפיל את עצמו בצורה מהירה והנפגעים העיקריים אלה שהחיסון שלהם חלש, נשים הרות ומעשנים, ושיש צורך להתגייס לנצח את הנגיף.

12.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"מעשנים הסיכוי להידבק בקורונה גבוה"

 

ד"ר אמין זידאן: "אנחנו בעולם הפכנו להיות עיר אחת גדולה שאין כמעט גבולות, מקרה אחד שמתחיל בסין תוך כמה חודשים מעמיד על הרגליים מדינות מתקדמות עם הכלכלה הכי טובה, דברים שאף אחד לא היה מודע להם, כשיש משהו קטן זה משפיע על כל העולם".

ד"ר אמין זידאן: "הוירוס הזה קורונה לא חדש, מכירים אותו מגלגולים קודמים שלו, וירוסים ממשפחת הקורונה ידועים כחיים בתוך בעלי חיים בדרך כלל, מדי כמה שנים כנראה לוירוס עצמו קרה שינוי גנטי שהפך אותו לאלים לבני אדם, החשיפה של בני אדם לוירוס הזה, שיכול לחדור לגוף ולהתגבר על מערכות החיסון ולהשתלט על תהליכי היצור בתוך התאים שלנו וככה הוא מייצר את עצמו ומתרבה, היא בעייתית מאוד".

ד"ר אמין זידאן: "אנשים הכי נפגעים הם אלה עם מערכת חיסונית נמוכה, יכולת ההדבקה של הוירוס הזה היא פי שלוש משפעת רגילה, הוירוס יכול להדביק עד 5 אנשים במרחק של שני מטר, בפקר זמן של 20 דקות".

ד"ר אמין זידאן: "מקרי ההדבקה טסו בכפולות, בצורה מאוד תלולה לכן אנחנו צריכים להיות זהירים, דווקא במדינות כמו סין וקוריאה העם עם המשמעת שלו, עם הבידוד, התפשטות הוירוס נעצרה, המחלה הזו יכולה להיות קלה אצל אנשים ואצל רוב האנשים עוברת מעצמה, אבל כאשר זה מגיע לאנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת אז זה מסכן אותם, לאנשים עם מחלות ריאות, ואנשים מעשנים זה מסכן אותם".

 

ד"ר אמין זידאן על נגיף הקורונה בישראל

תגובות

מומלצים