"קנאים וקיצוניים מקור לקונפלקטים ומלחמות"

קבוצות עם אידיאולוגיה קיצונית, פוליטית או פילוסופית או דתית או חברתית או לאומית...תמיד הובילו לקונפלקטים ומריבות ומלחמות בכל מקום וזמן בהיסטוריה של העולם והעמים והאומות, הקיצוניים והקנאים, פונדמנטליסטים, משתמשים באלימות ובשנאה להשגת מטרותיהם.

26.07.2020 מאת: דוקטור גבר אבו רוכן
"קנאים וקיצוניים מקור לקונפלקטים ומלחמות"

להיפך מקבוצות הביניים, הניטראליות ,שביל הזהב, התומכות בשלום ובפתרונות לא אלימים לסכסוכים..בין אנשים ועמים ומדינות...להלן דוגמאות מספר, לפני כאלפיים שנה במלחמות היהודים נגד הרומאים בזמן המרד הגדול החלק הקיצוני - קנאי בעם היהודי בחרו במלחמה נגד הרומאים

חלק אחר מהיהודים תמכו בדרכי שלום והבנה עם הרומאים, אך החלק הקיצוני והשנאה בעם באותה תקופה, גרמה להרס ירושלים ובית המקדש ופיזור העם היהודי בארצות הגולה בכל העולם במשך אלפיים שנה..עד היום לא הצליח חלק גדול מהעם היהודי לחזור מהגלות הארוכה  מסיבות שונות.

האידיאולוגיה הקנאית- סיקריקית ביהדות בארץ גרמה לחורבן והרס וגלות וסבל במשך דורות רבים.  אלפיים שנה אחרי, בסוף מלחמת העולם השניה, התקבלה החלטת האו"ם בשנת 1947 לחלוקת הארץ ,פלסטינה-ארץ ישראל, לשתי מדינות: ערבית ויהודית, היהודים וחלק מהערבים המתונים הסכימו וברכו על ההחלטה. לעומתם החלק הלאומני והקיצוני בצד הערבי דחה מכל וכל את החלטת האו"ם ובמקום שלום וקיום בטוח לשתי המדינות.רצו רק מדינה אחת, פלסטין ערבית בלי יהודים וישראל, והתקיפו את היהודים עם 6 צבאות וכוחות ערביים.

התוצאה ידועה לכולם בעולם, הגורמים הלאומניים הערביים, פלסטינים ואחרים, הביאו הרס וחורבן וגלות על רוב האוכלוסיה הערבית  הפלסטינית ואובדן מדינת פלסטין שאושרה להם ע"י האו"ם ב1947, מדיניות היהודים במאה השנים האחרונות היא, כל מי שנלחם ביהודים ויורה עליהם, יורים עליו והורסים לו את הבית.

קבוצות שבחרו בדרך השלום וההבנה והקיום המשותף נשארו בבתיהם ובישוביהם, כמו חלקים גדולים ממשפחות פלסטיניות שלא תמכו בחאג' אמין אלחוסייני, כמו נשאשיבי, זועבי, עבד אלהאדי, פאהום, ורבים אחרים, והדרוזים( על אף שאין להם שאיפה לאומית למדינה), כל אלה נשארו בבתיהם ועל אדמותיהם ב1948.

ועוד דוגמאות, הקיצוניים והקנאים השונים באסלאם המודרני, שיעים וסונים, הורסים את סוריה, לבנון, תימן, ולוב, ועיראק, בגלל האידיאולוגיה הדתית הפנאטית שחיסלה את הלאומיות הערבית ודוחה את האחרים והשונים ולא מכירה בחופש ובדמוקרטיה לאחרים..ומצהירים שישמידו את אויבי האסלאם  בכל מקום בעולם.

הקיצוניים הגרמנים הנאצים במלחמת העולם השניה גרמו להרס ושואה וחורבן מהקשים בתולדות האנושות, בגלל האידיאלוגיה הנאצית הגזענית הנטולה כל יסוד של מוסר ושלום ואחוות  עמים.

וכך כל זרם קיצוני הסוטה מהרוב והנורמה האנושית המקובלת בחברה בזמן הנתון..גורם לסכסוכים ומקור למלחמות  וחורבן והרס וגלות בין עמים , אומות ומדינות.

על כן , שביל הזהב, הוא הדרך הטובה והמתאימה ביותר  לאנושות, לעמים ולמדינות לחיות בשלום, סובלנות, כבוד וקבלת האחר והשונה, ולסיים מלחמות וסכסוכים שונים.

ממשלות ושליטים בעולם צריכים להוות דוגמא אישית חיובית וטובה לניצול כוחות בעולם, כלכלה וכספים, פוליטיקה ומדיניות שלום, דתות, פילוסופיה ורוחניות, למען עידוד ותמיכה בקבוצות של שלום, צדק, חופש, סובלנות ואחווה, ודרך " שביל הזהב "  המחברת ומקשרת ביניהם למען עתיד בטוח של האנושות והעולם... אמן.

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. מבקר ומפקח, ד"ר ג'יי , לפני 4 חודשים
השאלה איך לחיות עם השונה והאחר..??
2. אייל הכרמל לפני 4 חודשים
רוב בני האדם לא מקבלים את האחר והשונה.
1. רמי לפני 4 חודשים
ומה עם עוספיה

מומלצים