​​​​​​​רס"ר ניזאר חסיסי מצטיין רמטכ"ל שבא למילואים

קצינים ונגדים מכלל יחידות צה"ל יקבלו תעודות הצטיינות מהרמטכ"ל על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת בצה"ל, בין המצטיינים רס"ר ניזאר חסיסי מדאלית אל כרמל, שכלל לא חלם להגיע למעמד זה, ניזאר "דרך הצבא לומדים להסתדר בחיים האמתיים".

21.05.2019 מאת: אמילי חלבי
​​​​​​​רס"ר ניזאר חסיסי מצטיין רמטכ"ל שבא למילואים

 

פנים רבות יש להצטיינות, זה מה שקרה לרס"ר ניזאר חסיסי, תושב דאלית אל כרמל, בן 33, רווק שעובד כשף, משרת במילואים מאז 2009, לוחם חיר בחטיבה 6, שהתבשר כי נבחר מצטיין רמטכ"ל, ב 27.5 ניזאר יקבל אות הצטיינות מהרמטכ"ל אודות שירותו במילואים.

ניזאר התגייס במרץ 2005 כלוחם בחטיבת הנחל, שירת בפלחוד והשתחרר ב2008. בשנת 2009 החל את שירות המילואים שלו בחטיבה 6 ומאז נמצא ביחידה. ניזאר מגוייס למילואים בערך כ35 ימים בשנה, כאשר בזמנו הפנוי עובד כשף בצ'וצ'ו בר.

לאחר שחרורו עבד שנתיים כמאבטח מעברים, לאחר מכן בחברת חשמל וגם בעסק מסגרות עצמאי.

לניזאר אח ואחות, אח רווק ששירת ב 636 והיום מתגורר באילת, ואחות נשואה + 2 שמתגוררת בדלית אל כרמל. דודו היה סמח"ט בנחל ב89, כיום הוא עובד במשרד הביטחון, וניזאר הלך בעקבותיו.

אות מצטיין הרמטכ"ל הוא אות הצטיינות הגבוה ביותר למשרתי הקבע בצה"ל; קצינים ונגדים, אנשי מערך המילואים ואזרחים עובדי צה"ל. האות מוענק בטקס על ידי ראש המטה הכללי של צה"ל ואלוף אכ"א ובמעמד אלופי צה"ל, פורום המטה הכללי, מפקדי החילות והאגפים ונכבדים נוספים. האות מוענק מדי שנה ביום העצמאות ל-60 נגדים וקצינים מצטיינים שנבחרו מכל יחידות צה"ל. במעמד קבלת האות, המצטיינים מקבלים תעודת הצטיינות אישית, תשורה וסיכת מצטיין הרמטכ"ל.

ניזאר: "מילואים זה דבר מעניין ומאתגר, למזלנו מילואים זה חוב שאי אפשר להתווכח איתו, בגדול איפה שעבדתי והייתי צריך לעשות מילואים, הרוב באו לקראתי, אנחנו משפחה ביטחונית, זה זורם בדם לשרת את המדינה, ההורים מעודדים ודוחפים לזה, הרי אין לנו ארץ אחרת".

ניזאר: "אחי עשה צבא והיה במילואים, למילואים יש יתרונות וחסרונות, לי זה רק עזר קידם ותרם בחיים".

ניזאר: " התגייסתי ל3 שנים, ולמדתי יותר מאוחר ב 2012, אני מאמין שאף פעם לא מאוחר ללמוד".

ניזאר: "עיקר ההצטיינות שאני מקבל, על תקופת השירות ואיכות השירות שלי במילואים, התרומה ליחידת המילואים שזה מעבר למה שצריך לתת, בעיקר על השירות האיכותי כלוחם במילואים ועל התנדבותי ביחידה".

ניזאר: "אני הייתי די מופתע מעצם בחירתי כמצטיין רמטכ"ל, המפקד שלי מסר לי את ההודעה על כך, כמובן שזה יהיה יום ארוך, שיכלול חזרות ופגישה עם הרמטכ"ל, לטקס הענקת אות ההצטיינות יגיעו ההורים והמשפחה שלי, הקצינים שלי שליוו אותי מאז הסדיר ובמילואים".

"אני לא עוצר כאן אני אמשיך להתאמן ולעשות ולשרת את המדינה".

ניזאר: "לצעירים הדרוזים בגדול אני אומר שיש להתגייס ולעשות את השירות הצבאי בזכות ולא בחסד, השירות הצבאי הוא עולם ומלואו, לפתוח אופקים ולהכיר אנשים, יש בגרות מסוימת ויש עצמאות, לומדים להסתדר בחיים האמיתיים, אנחנו מתגייסים בגיל בעייתי ועושים בגרות בצבא, בשנים של השירות הצבאי הכרתי אין ספור אנשים, תרבויות ומקומות, קיבוץ גלויות אחד גדול, הצבא הוא פלטפורמה  מיוחדת, לפעמים קשה ולפעמים לא, אבל חשוב תמיד לדלג על דברים קשים ולהתקדם".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים