40% מבין 150 הנשים שנרצחו בשבע השנים האחרונות היו ערביות

המסע הציבורי, שהתעורר בעקבות רצח שתי נערות בסוף נובמבר, יארה איוב מכפר גוש חלב, וסילבנה צגאי מתל אביב, נוגע לפגיעה מתמשכת בנשים שמכה בכל שכבות האוכלוסייה, ובמיוחד בנשים ערבית.

05.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
40% מבין 150 הנשים שנרצחו בשבע השנים האחרונות היו ערביות

ארגון העובדים מען מצרף את קולו לפעולה נגד הרצח של נשים. המסע הציבורי הרחב בנושא זה הוא תופעה חסרת תקדים. מען, כמו ארגונים אחרים בחברה האזרחית, הצטרף לקריאה של הקואליציה של ארגוני נשים יהודיות וערביות, "דגל אדום", לקיים שביתת מחאה, בהשתתפות סקטורים נרחבים במשק, רשויות מקומיות, ומוסדות ציבור בישובים ערבים ויהודיים.

המסע הציבורי, שהתעורר בעקבות רצח שתי נערות בסוף נובמבר, יארה איוב מכפר גוש חלב, וסילבנה צגאי מתל אביב, נוגע לפגיעה מתמשכת בנשים שמכה בכל שכבות האוכלוסייה, ובמיוחד בנשים ערבית. 40% מבין 150 הנשים שנרצחו בשבע השנים האחרונות, היו ערביות, פי שתיים משעורם בקרב אוכלוסיית הנשים בישראל.

ארגון מען מתנגד ומגנה את האלימות, האפליה, הדיכוי, הפגיעה, והרצח של נשים בכל מקום, ורואה בזכות הנשים לחופש ולשוויון, עקרון אנושי בסיסי שאינו ניתן לערעור. בשל שיעורן הגבוה של נשים ערביות בקרב קורבנות האלימות והרצח,  ההתמודדות של החברה הערבית עם תופעה זו, היא בעלת חשיבות עליונה.

מען קורא לכל מוסדות החברה הערבית, כולל הרשויות וארגוני החברה האזרחית, לתמוך בשוויון נשים מלא, ובזכותן הבלתי מעורערת לפעילות תרבותית, ספורטיבית, חברתית וכלכלית. אין לקבל את הדיכוי והטרור המופעלים נגד נשים בחברה הערבית וגם לא כאשר אלו באים תחת התירוץ של איסור המפגש בין נשים וגברים.

גם בחברה הישראלית מתגברת השפעתם של מגזרים הפועלים להדרת נשים מהמרחב הציבורי, ולהגבלת זכויותיהן. בשנת 2018 אסור שנשלים על כל סוג של אפליה או הפרדה מגדרית. אנו תובעים שוויון מלא לנשים בכל התחומים ולא פחות מכך. 

ארגון העובדים מען אינו מסתפק ביום אחד של מחאה. מען פועל כבר למעלה משני עשורים, בקידום מאבקן שלנשים ערביות להשתלב במעגל העבודה, להעצים אותן, ולערב אותן במאבק הציבורי למען זכויותיהן. במקביל פועל מען לקירוב ולשיתוף פעולה בין נשים יהודיות וערביות.

יחד עם אלפי נשים יהודיות וערביות נצא מחר בקריאה: די לרצח נשים!

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. דת ומוסר לפני 1 שנה
תעודת עניות לחברה הערבית הפרימיטיבית..

מומלצים